Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka do szkół i przedszkoli w Częstochowie wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Gmina Wręczyca Wielka (Wręczyca Wielka, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka do szkół i przedszkoli w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Wręczyca WielkaWręczyca Wielka, Śląskieopublikowano 2 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 273 224 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wprowadzonych zmian

Podsumowanie
  • 1

    Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów niepełnosprawnych z Gminy Wręczyca Wielka do szkół i przedszkoli w Częstochowie w roku szkolnym 2025/2026 wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu.

  • 2

    Szacunkowa dzienna liczba przewożonych uczniów/wychowanków to 5-6 osób, a dni dowozu to 208 zgodnie z kalendarzem roku szkolnego/przedszkolnego.

  • 3

    Wykonawca będzie zobowiązany do określenia trasy przewozu uczniów na każdy dzień tygodnia, zgodnie z aktualnym planem zajęć.

  • 4

    Pojazdy używane do przewozu muszą posiadać aktualne badania techniczne.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wręczyca Wielka

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398385

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Sienkiewicza 1

1.4.2.)Miejscowość

Wręczyca Wielka

1.4.3.)Kod pocztowy

42-130

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.7.)Numer telefonu

34 3170245

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@wreczyca-wielka.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wreczyca-wielka.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ad026703-e025-4813-97f5-1ff6a31f36f1

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182382

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00296301

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka do szkół i przedszkoli w Częstochowie wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2025/2026

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie dotyczy przewozu niepełnosprawnych uczniów szkół i wychowanków przedszkoli zamieszkałych na terenie Gminy Wręczyca Wielka do szkół i przedszkoli w Częstochowie w roku szkolnym 2025/2026 oraz zapewnienie im opieki w trakcie przewozu.
Zgodnie z opracowanym przez Zamawiającego szacunkiem, dzienna liczba uczniów/wychowanków do przewozu (rozumianego jako przewóz na trasie miejsce zamieszkania ucznia/wychowanka – szkoła/przedszkole i następnie na trasie szkoła/przedszkole – miejsce zamieszkania ucznia/wychowanka) wyniesie około 5-6 osób.
Dni dowozu, według kalendarza roku szkolnego/przedszkolnego 2025/26, będzie 208.
W trakcie realizacji, usługa może być modyfikowana w zależności od potrzeb Zamawiającego lub na wniosek Wykonawcy. Uczniowie będą dowożeni do szkoły/przedszkola i odwożeni do miejsca zamieszkania według obowiązującego planu zajęć. Wykonawca określi na każdy dzień tygodnia trasę przewozu uczniów, wg. aktualnego planu zajęć. Pojazdy służące do przewozu uczniów muszą posiadać aktualne badania techniczne. W trakcie trwania świąt lub innych dni, wyznaczonych przez Zamawiającego (zgodnie z kalendarzem roku szkolnego przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji) jako wolne od zajęć lekcyjnych oraz zajęć przedszkolnych, przewozy nie będą się odbywały. W razie zaistnienia konieczności dowozu uczniów w dni dodatkowe lub na innych dodatkowych trasach Wykonawca zobowiązuje się do ich realizacji, w ramach zawartej umowy.
Zamawiający przewiduje, że przez cały okres świadczenia usług przewozowych łączna długość trasy wyniesie około (przybliżone zapotrzebowanie) 20 800km. Zamawiający nie wziął pod uwagę dojazdu pojazdu z bazy Wykonawcy, tylko trasę przewozu uczniów/ wychowanków do szkół i przedszkoli oraz trasę powrotną ze szkół i przedszkoli do domów uczniów/wychowanków.

3.8.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-07-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2025-09-01 do 2026-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Demex2" Krzysztof Włóczyk

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

152128943

4.3.3.)Ulica

Wręczycka 133

4.3.4.)Miejscowość

Borowe

4.3.5.)Kod pocztowy

42-133

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

102960 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00338146/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-03-27

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Znaczący wzrost cen paliwa w marcu 2026

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wzrosła stawka wynagrodzenia Wykonawcy z 4,95 zł za 1 km do 5,45 za 1km

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

4312,72

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wręczyca Wielka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wręczyca Wielka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.