Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
499 811 zł
Umowa zawarta
3 marca 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 499 811 zł – 668 198 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Likwidacja zaniżeń i wymiana odcinka nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 4492P na odcinku Miłaczew - Miłaczewek

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Turku (Turek, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Likwidacja zaniżeń i wymiana odcinka nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 4492P na…”, wybierając ofertę wykonawcy LUKPOL BUDOWNICTWO SP. Z O.O. Wartość umowy: 499 811 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
499 811 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LUKPOL BUDOWNICTWO SP. Z O.O. (Uniejów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 499 810,50 zł (umowę zawarto 3 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 499 810,50 zł do 668 197,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

  • 5

    Przedmiotem zamówienia jest likwidacja zaniżeń i wymiana nawierzchni bitumicznej na drodze powiatowej nr 4492P w odcinku Miłaczew - Miłaczewek.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311080366

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kolska Szosa 64

1.5.2.)Miejscowość

Turek

1.5.3.)Kod pocztowy

62-700

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 63 222 33 90

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@turek.starostwo.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zdp.bip.powiat.turek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7a4646e2-2f24-494c-8162-3f465a8f1e37

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie i bieżące utrzymanie dróg i mostów na terenie powiatu

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Likwidacja zaniżeń i wymiana odcinka nawierzchni bitumicznej
drogi powiatowej nr 4492P na odcinku Miłaczew - Miłaczewek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a4646e2-2f24-494c-8162-3f465a8f1e37

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00179506

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00627955/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Likwidacja zaniżeń i wymiana odcinka nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 4492P na odcinku Miłaczew - Miłaczewek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00042511

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.271.01/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych:

Likwidacja zaniżeń i wymiana odcinka nawierzchni bitumicznej
drogi powiatowej nr 4492P na odcinku Miłaczew - Miłaczewek

dwa odcinki
odcinek nr 1 – 650 mb
odcinek nr 2 – 450 mb

1) roboty przygotowawcze
2) nakładka z betonu asfaltowego – konstrukcja nawierzchni jezdni
3) pobocza drogowe
4) roboty wykończeniowe

Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa:
a) Kosztorys ofertowy/przedmiar robót - załącznik do SWZ (po zmianach w dniu 30.01.2026r.)
b) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - załącznik do SWZ
c) Projektowane postanowienia umowy (projekt umowy) – załącznik do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

499810,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

668197,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

499810,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LUKPOL BUDOWNICTWO SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 541302127

7.3.3)Ulica

Rożniatów 41

7.3.4)Miejscowość

Uniejów

7.3.5)Kod pocztowy

99-210

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

LuKpol Krzysztof Łuczak, 99-210 Uniejów, ul. Dąbska 26
pozycja 3 – wykonanie lokalne warstwy wyrównawczej z AC 11W na bazie 35/50 KR 3-4 – w ilości 250 Mg, pozycja 6 – wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S na bazie 50/70 dla ruchu KR 3-4 gr. 5 cm – w ilości 6000,00 m2, pozycja 7 – wykonanie ścinki poboczy – koryto pod utwardzenie pobocza – zdjęcie nadmiaru ziemi do gr. 10 cm na szerokości poboczy – w ilości 3000,00 m2

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

499810,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Turek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 499 811 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LUKPOL BUDOWNICTWO SP. Z O.O. (Uniejów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.