Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
291 005 zł
Umowa zawarta
25 marca 2026
Okres realizacji
do 11 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 291 005 zł – 393 600 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie terminu dostawy kruszywa40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa kruszywa na terenie Gminy Jordanów w 2026 roku

Zamawiający Gmina Jordanów (Jordanów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa kruszywa na terenie Gminy Jordanów w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Usługowo-Handlowa Produkcyjna TRANSKOP Łukasz Sopicki. Wartość umowy: 291 005 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina JordanówJordanów, Małopolskie (powiat Suski →)opublikowano 30 marca 2026
Wartość umowy
291 005 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lutego 2026

    Termin ofert: 5 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 marca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Usługowo-Handlowa Produkcyjna TRANSKOP Łukasz Sopicki (Jaroszowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 291 005,00 zł (umowę zawarto 25 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 291 005,00 zł do 393 600,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 11 grudnia 2026 r..

  • 5

    Zamówienie realizowane jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 2 ustawy. Należy zapoznać się z podstawą prawną i warunkami udziału w postępowaniu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jordanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892251

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Jordanów

1.5.3.)Kod pocztowy

34-240

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182687609

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina-jordanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gmina-jordanow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bb544837-cebb-483a-acf9-c16a0600aaa7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa kruszywa na terenie Gminy Jordanów w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bb544837-cebb-483a-acf9-c16a0600aaa7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00176204

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00054260/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Sukcesywna dostawa kruszywa na terenie Gminy Jordanów w roku 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00124933

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

294308,94 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę kruszywa w postaci

tłuczeń o frakcji 31,5-63 mm , kliniec o frakcji 5-31,5 mm, nadziarno o frakcji 63-120 mm na pryzmę lub z rozsypaniem według zlecenia Zamawiającego. 2. Dostawy będą realizowane w celu bieżących remontów, utwardzeń dróg gminnych i placów gminnych, każdorazowo na zlecenie (pisemne lub e-mail lub telefoniczne przez upoważnionego pracownika Urzędu Gminy w Jordanowie), według potrzeb Zamawiającego. 3. Dostawy będą realizowane do danej miejscowości (w miejsca wskazane przez Zamawiającego/Zlecającego – dany adres odbierającego) każdorazowo na zlecenie (pisemne, e-mailowe, telefonicznie przez upoważnionego pracownika Urzędu Gminy w Jordanowie). 4. Zamawiający planuje do wykorzystania w łącznej ilości ok 4 000 ton kruszywa w następującym asortymencie: tłuczeń – ilość ton – ok 2 000 o frakcji 31,5- 63 mm, kliniec -ilość ton- ok 1 500 o frakcji 5-31,5 mm ,nadziarno- ilość ton – ok 500 o frakcji 63-120 mm. Podana ilość jest orientacyjna i Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości asortymentu tzn. zmniejszenia, zwiększenia przesunięć ilościowych pomiędzy poszczególnymi asortymentami kruszywa w zależności od potrzeb Zamawiającego, z jednoczesnym zachowaniem cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę w ofercie za dany materiał, z zastrzeżeniem że zmiana ilości danego asortymentu nie może spowodować zwiększenia całkowitej kwoty ofertowej brutto. 5. Określony zakres dostaw ma charakter szacunkowy, który może ulec zmianie i nie może stanowić podstawy do roszczeń co do ilości faktycznie zamawianych przez Zamawiającego dostaw w ciągu roku. Minimalna wielkość udzielonego zamówienia wyniesie co najmniej 30% łącznej ilości kruszywa wskazanej w pkt. 4. 6. Dokładny zakres dostawy, miejsce dostawy, wartość dostawy, termin dostawy zostaną zawarte w „Zleceniu” wystawianym przez Gminę Jordanów. Dopuszcza się też przewożenie kruszywa na miejsca przeładunku wskazane przez Zamawiającego do poszczególnych miejscowości (Łętownia, Naprawa, Osielec, Toporzysko, Wysoka) skąd Wykonawca przewiezie kruszywo w miejsce docelowe bez dodatkowych kosztów dla Zamawiającego 7. Każdorazowo w momencie dostawy poszczególnych partii materiału Wykonawca ma posiadać oryginał WZ to jest wydruk z własnej wagi lub jeśli wagi nie posiada oryginał WZ z kopalni kamienia. W przypadku WZ z kopalni dostarczenie kruszywa ma być realizowane bezpośrednio na miejsce wskazane przez Zamawiającego , który będzie zawierał następujące dane: rodzaj materiału, wagę netto załadunku, nr. rejestracyjny pojazdu oraz datę zakupu materiału. W przypadku kiedy materiał dostarczany będzie z własnego placu i ważony na własnej wadze, Dostawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu Świadectwa Legalizacji Wagi. 8. Zamawiający może skierować Wykonawcę na sprawdzenie pomiaru ilościowego (ważenie dostarczonego materiału). Zamawiający może zlecić ważenie dostarczonego materiału firmie lub instytucji zewnętrznej. Koszty dokonania sprawdzenia wagowego dostarczonego materiału obciążają: Zamawiającego - w przypadku potwierdzenia zgodności ilościowej z dokumentem WZ, Wykonawcę - w przypadku niezgodnej ilości dostarczonego materiału w stosunku do zapisu WZ. W przypadku stwierdzenia mniejszej ilości dostarczonego materiału w stosunku do zapisów widniejących w dokumencie WZ, Zamawiający dokona stosownej korekty w dokumencie WZ. W przypadku stwierdzenia mniejszej ilości dostarczonego materiału Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia brakującej ilości w tym samym dniu. Za nie dostarczony, brakujący materiał Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie. 9. Dostarczony materiał powinien być czysty, bez zanieczyszczeń obcych, gliny, skały łupkowej, materiału biologicznego. W przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa wspomnianych zanieczyszczeń Zamawiający lub Zleceniobiorca może odmówi przyjęcia dostawy. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia wyłącznie materiałów i wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy Prawo budowlane z dnia 07 lipca 1994r i ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych. Dostarczone kruszywo winno spełniać wymagania zawarte w Polskich Normach PN-EN 13242. 10. Dostarczony materiał powinien posiadać wymagane przepisami prawa odpowiednie atesty, certyfikaty lub świadectwa jakości potwierdzające spełnienie norm. Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego zobowiązany jest do przedłożenia w/w dokumentów. Materiał musi być legalnie wprowadzony do obrotu. 11. W przypadku kiedy dostarczony materiał nie uzyska akceptacji z powodu jego niezgodności jakościowej, Wykonawca na swój koszt dokona wymiany poszczególnych partii kruszywa na zgodne z wymaganiami Zamawiającego. Fakt ten Zamawiający potwierdzi stosownym wpisem w dokumencie WZ. Wykonawca ma dokonać wymianę materiału na właściwy w tym samym dniu, o wymianie materiału Wykonawca ma zawiadomić Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje zapłata za dostarczony materiał jakościowo niezgodny z umową. 12. Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli na każdy etapie realizacji zamówienia co do jakości, ilości oraz legalności dostarczanego materiału. 13. Wykonanie zamówienia będzie rozliczane w następujący sposób: - za dostarczenie kruszywa w miejsce wskazane, gdzie cena zawiera: materiał, transport materiału, rozładunek według zlecenia/zapotrzebowania Zamawiającego z rozplantowaniem czyli rozścieleniem dostarczonego kruszywa na wskazany odcinek lub na pryzmę. 14. Szacunkowa wielkość jednostkowej dostawy wynosi od 10 do 26 ton. 15. Wykonawca będzie usuwać na bieżąco i na własny koszt wszelkie zanieczyszczenia spowodowane jego pojazdami oraz dojazdach do terenu wyładunku. Przedmiot dostawy należy zrealizować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wiedzą techniczną, zawartą z zamawiającym umową, uzgodnieniami z zamawiającym dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. 16. . Zamawiający wymaga aby w sytuacji nadzwyczajnych jak ulewy, powodzie i inne zdarzenia losowe Wykonawca dostarczył kruszywo w miejsce oraz w ilości i rodzaju wskazanym przez Zamawiającego, w terminie do 12 godzin od chwili otrzymania wezwania, który to termin może zostać przez Wykonawcę skrócony- termin ten stanowi drugie kryterium oceny ofert (rozdział 32 SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

291005,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

393600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

291005,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Usługowo-Handlowa Produkcyjna TRANSKOP Łukasz Sopicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5512255763

7.3.3)Ulica

Zakopiańska 79

7.3.4)Miejscowość

Jaroszowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-100

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

291005,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-11

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jordanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jordanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 291 005 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Usługowo-Handlowa Produkcyjna TRANSKOP Łukasz Sopicki (Jaroszowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.