ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa karmy dla psów i kotów

Zamawiający Gmina Miasto Koszalin - Schronisko dla bezdomnych zwierząt Leśny Zakątek (Koszalin, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa karmy dla psów i kotów”. Termin składania ofert minął 8 kwietnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 kwietnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,7 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin dostawy30%Termin płatności faktury10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    27 marca 2026

    Termin ofert: 8 kwietnia 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    27 maja 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa karmy dla psów i kotów do Schroniska dla bezdomnych zwierząt Leśny Zakątek w Koszalinie, w oryginalnych, bezzwrotnych opakowaniach producenta, w dni robocze (poniedziałek-sobota) w godzinach 8:00-14:00. Jednorazowa dostawa nie może być mniejsza niż 150 kg.

    Źródło: Załącznik nr 3 - Wzór umowy
  • 2

    ZakresTermin płatności faktur wynosi [zgodnie z ofertą] dni po dostarczeniu karmy i przedłożeniu faktury VAT.

    Źródło: Załącznik nr 3 - Wzór umowy
  • 3

    RyzykoMinimalny termin przydatności karmy do spożycia to 1 rok od daty dostawy do schroniska. Wykonawca udziela gwarancji jakości na dostarczaną karmę na co najmniej 6 miesięcy od dnia odbioru.

    Źródło: Załącznik nr 3 - Wzór umowy
  • 4

    ZakresNależy zaoferować karmy w opakowaniach o określonej wadze (worki, puszki), z uwzględnieniem minimalnej zawartości mięsa/produktów pochodzenia zwierzęcego oraz różnych wariantów smakowych (minimum 3).

    Źródło: Załącznik nr 1A - Formularz cenowy
  • 5

    ZakresSzczegółowe informacje dotyczące warunków zamówienia i wymaganej specyfikacji karmy dostępne są na stronie internetowej postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5b45d081-9233-4439-ae39-8f3edb99b50b.

  • 6

    ZakresZa zwłokę w prawidłowym wykonaniu dostawy Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 1% wartości wynagrodzenia jednostkowego za każdy dzień zwłoki. Odstąpienie od umowy z winy Wykonawcy skutkuje karą umowną w wysokości 10% wynagrodzenia umownego brutto.

    Źródło: Załącznik nr 3 - Wzór umowy
  • 7

    ZakresWymagane minimalne zawartości składników w karmie (białka, tłuszcze, popiół, włókno, witaminy) oraz dodatki (warzywa, owoce, algi, chondroityna, glukozamina, tauryna) są szczegółowo określone w Formularzu Cenowym, w zależności od rodzaju karmy.

    Źródło: Załącznik nr 2 - OPZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Koszalin - Schronisko dla bezdomnych zwierząt Leśny Zakątek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 529112910

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mieszka I 55

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-124

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@schronisko-koszalin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://schronisko-koszalin.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Schronisko dla zwierząt

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa karmy dla psów i kotów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5b45d081-9233-4439-ae39-8f3edb99b50b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00175876

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00066082/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa karmy dla psów i kotów

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5b45d081-9233-4439-ae39-8f3edb99b50b

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W niniejszym postępowaniu
komunikacja zamawiającego z wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między
zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w postaci
elektronicznej. Komunikacja w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji
oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w
ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
2. Zamawiający w sposobie i porozumiewania się z wykonawcami będzie korzystał z rozwiązań portalu zamówień zapewniającego
obsługę udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej zwany dalej Systemem, który jest
dostępny pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/
3. Do pełnego i prawidłowego korzystania z Systemu przez Użytkowników Zewnętrznych konieczne jest posiadanie przez co
najmniej jednego uprawnionego Użytkownika Zewnętrznego Wykonawcy Kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu
zaufanego lub podpisu osobistego służącego do uwierzytelnienia i podpisu.
Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne. Instrukcja korzystania z Systemu dostępna jest pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/
W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert oraz wszelkich oświadczeń
odbywa się przy użyciu Systemu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich
wczytania do Systemu.
Za pośrednictwem posiadanego w Systemie konta Użytkownika Zewnętrznego, użytkownika Wykonawcy odbywa się komunikacja
Wykonawcy z Zamawiającym w postępowaniu, szczególności przekazywanie pytań, dokumentów, oświadczeń, informacji oraz
wniosków w ramach postępowania
Za pośrednictwem posiadanego w Systemie konta Jednostki Zamawiającej oraz kont Użytkowników Wewnętrznych Jednostki
Zamawiającej odbywa się komunikacja Zamawiającego z Wykonawcą w postępowaniu, w szczególności przekazywanie wezwań,
zawiadomień i informacji odpowiedzi na pytania w ramach postępowania.
Zadawanie pytań przez Wykonawców odbywa się w zakładce „Pytania do postępowania” Po otwarciu ofert komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są
elektronicznie za pośrednictwem Systemu, w zakładce „Korespondencja", która dla Wykonawcy jest widoczna w zakładce „Oferty"
po zaznaczeniu numeru złożonej oferty.
Korzystanie z Systemu możliwe jest pod warunkiem spełniania przez sprzęt, z którego korzystają użytkownicy Wykonawcy
minimalnych wymagań technicznych i specyfikacji połączenia - zgodnie z rozdziałem XIV SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

05-ZP-2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa karmy dla psów i kotów do Schroniska dla bezdomnych zwierząt Leśny Zakątek w Koszalinie.
Wymagania Zamawiającego:
-karma dla zwierząt winna spełniać warunki przewidziane przepisami prawa dla tego rodzaju produktów. Minimalna przydatność do spożycia/ trwałość karmy: zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie karmy suchej i karmy w puszkach dla zwierząt domowych, nie mniejsza niż 1 rok od daty dostawy do Schroniska;
-zakres poszczególnych partii zamówienia ustalany będzie każdorazowo zleceniem w zakresie asortymentowym i ilościowym. Wykonawca będzie dostarczał karmę w ciągu 4 dni roboczych (lub zaoferowanym krótszym terminie) od zgłoszenia za pomocą poczty elektronicznej. Termin dostawy stanowi kryterium oceny ofert;
-jednorazowa dostawa nie będzie mniejsza niż 150 kg;
-Zamawiający wymaga od Wykonawcy dostaw własnym transportem, na własne ryzyko, włącznie z rozpakowaniem (budynek parterowy), opakowania (w tym palety) bezzwrotne.

4.2.6.)Główny kod CPV

15713000-9 - Karma dla zwierząt domowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

30,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin płatności faktury

4.3.6.)Waga

10,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z ust. 5 i 6 § 7 załącznika nr 3 - wzoru umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-08 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-08 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-05-07

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15713000-9Karma dla zwierząt domowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 08.04.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Miasto Koszalin - Schronisko dla bezdomnych zwierząt Leśny Zakątek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15713000-9 (Karma dla zwierząt domowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.