ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przygotowanie oraz dostarczanie posiłku dla uczestników projektu „Usługi społeczne blisko ludzi-wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Wartkowice”

Zamawiający Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wartkowicach (Wartkowice, Łódzkie) prowadził postępowanie „Przygotowanie oraz dostarczanie posiłku dla uczestników projektu Usługi społeczne blisko…”. Termin składania ofert minął 2 kwietnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w WartkowicachWartkowice, Łódzkieopublikowano 25 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 kwietnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie kucharza20%TERMIN PŁATNOŚCI FAKTURY20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    25 marca 2026

    Termin ofert: 2 kwietnia 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    07 maja 2026

    4 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W WARTKOWICACH

1.3.)Oddział zamawiającego

GOPS

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 005273725

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Targowa 25

1.5.2.)Miejscowość

Wartkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

99-220

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

436785868

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gops@wartkowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wartkowice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przygotowanie oraz dostarczanie posiłku dla uczestników projektu „Usługi społeczne blisko ludzi-wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Wartkowice”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ab4267db-29fa-401a-9dd6-23c68ae50096

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00171920

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00155129/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa zapewnienia posiłków z dowozem dla uczestników projektu pn. „Usługi społeczne blisko ludzi-wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Wartkowice”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Usługi społeczne blisko ludzi -wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Wartkowice

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab4267db-29fa-401a-9dd6-23c68ae50096

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl/
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia):
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab4267db-29fa-401a-9dd6-23c68ae50096
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z
Platformy e-Zamówienia określa Regulamin dostępny na stronie internetowej ezamowienia.gov.pl (https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu)
Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w rozdziale X SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z wymogami części VIII Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), instrukcjami obsługi na stronie https://ezamowienia.gov.pl/pl/instrukcje/,
https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/ oraz instrukcją składania ofert/wniosków dostępną na Platformie e-
Zamówienia

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04) w nawiązaniu do ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (uPzp) – zwanego dalej: RODO, informujemy, iż:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wartkowicach, ul. Targowa 25, 99-220 Wartkowice.
2. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: kontakt@iszd.pl.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 uPzp.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 uPzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; oraz przez okres wynikający z odrębnych przepisów, w tym wewnętrznie obowiązującego JRWA.
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych uPzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8. Posiada Pani/Pan:
a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego
prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania
dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie
zamówienia);
b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie
może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie
niezgodnym z uPzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2
RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia
korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego); d. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9. Nie przysługuje Pani/Panu: a. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

GOPS.261.1.2026.3./FELD

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa „Przygotowania oraz dostarczania posiłku dla uczestników projektu „Usługi społeczne blisko ludzi-wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Wartkowice”, tj. osób wskazanych przez Gminny Ośrodek pomocy Społecznej, osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu
zamieszkujących teren gminy Wartkowice.
2. Wykonawca może złożyć jedną ofertę na przygotowanie i dowiezienie posiłku do miejsca zamieszkania uczestników projektu.
3. Zakładana liczba uczestników korzystających z obiadów w jednym dniu wynosi 10. Ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od aktywności uczestnictwa w projekcie i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Zamawiającego.
Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczestników/uczestniczek projektu.
4. Przez posiłek rozumie się gorący zestaw obiadowy obejmujący:
-zupę: jedna porcja – min. 300 ml/os./dziennie;
-danie główne: danie mięsne (3 razy w tygodniu), danie rybne lub bezmięsne (2 razy w tygodniu) – jedna porcja – min. 120 g/os./dziennie;
-dodatki do dań na gorąco – np. ziemniaki gotowane, ziemniaki opiekane, ryż, kasza, kluski śląskie, kopytka – jedna porcja – min. 150 g/os./dziennie;
-dodatek warzywny, np. warzywa blanszowane, surówki, sałaty – jedna porcja – min. 120 g/os. /dziennie.
5. Zamawiający przewiduje maksymalną ilość zestawów obiadowych: 1.680 (10 osób x 168 dni roboczych) w 2026 r. + 2.490 (10 osób x 249 dni roboczych) w 2027 roku, co w sumie daje 4.170 zestawów obiadowych do 27 grudnia 2027 r
6. Posiłki muszą być: świeże, przygotowywane w dniu dostawy, odpowiednie pod względem wartości odżywczej, transportowane w warunkach zapewniających utrzymanie odpowiedniej temperatury. Wykonawca nie może wykorzystywać do przygotowania posiłków produktów wysoko przetworzonych (np. zupa lub sos w proszku). Posiłki powinny być dobrej
jakości oraz posiadać odpowiednie walory smakowe i estetyczne, z uwzględnianiem poziomu indeksu glikemicznego potraw.
7. Przewidywana ilość posiłków ma charakter szacunkowy, posiłek rozliczony będzie na podstawie ilości faktycznie dostarczonych posiłków. Faktyczna ilość zamówionych posiłków będzie uzależniona od liczy osób objętych ostatecznie wsparciem zapewnienia posiłków.
8. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć posiłki we własnym zakresie i własnymi środkami transportu bezpośrednio do miejsca ich zamieszkania, tj., województwo łódzkie, powiat poddębicki, gmina Wartkowice, wskazany przez Zamawiającego adres zamieszkania uczestnika.
10. Posiłki będą dowożone 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 16.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Po zawarciu umowy w terminie do 7 dni Wykonawca ustala harmonogram godzinowy dowozu i odbioru posiłku do poszczególnych uczestników/uczestniczek i przedstawia go Zamawiającemu.
11. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia określonymi z Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy.
12. Bezwzględnie należy przestrzegać norm na składniki pokarmowe i produkty spożywcze określone przez Instytut Żywienia i Żywności.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa część III SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-27

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie stosował następująca kryteria:
1) Cena brutto oferty - 60 pkt.
2.)Doświadczenie zawodowe- 20 pkt.
3). Termin płatności faktury VAT- 20pkt.

Kryterium I - Max 60 pkt.
Do oceny poszczególnych ofert w zakresie kryterium CENA zostanie zastosowana metoda polegająca na przyznaniu przedstawionej poniżej ilości punktów za zaoferowanie w Formularzu Ofertowym przez Wykonawcę ceny ofertowej za wykonanie przedmiotu zamówienia. Punktacja w kryterium cena obliczana będzie wg wzoru:
C= (Cn : Co ) x 100 x 60%
C- ilość punktów przyznana za cenę ofercie rozpatrywanej
Cn - najniższa cena ofertowa brutto spośród oferowanych
Co - cena brutto oferty rozpatrywanej
Wykonawca może otrzymać w ramach niniejszego kryterium maksymalnie 60pkt.

Kryterium II - Max. 20 pkt:
Do oceny poszczególnych ofert w zakresie kryterium DOŚWIADCZENIE KUCHARZA zostanie zastosowana metoda polegająca na przyznaniu punktów za każdy następny rok doświadczenia zawodowego osoby pełniącej funkcję kucharza posiadającego wymagania określone w Rozdziale VIII pkt 2.4.3. SWZ.

Wykonawca otrzyma następującą ilość punktów w zależności od wykazanego w ofercie doświadczenia kucharza w latach:
- za posiadanie doświadczenia nie dłuższego niż jeden rok – otrzyma 0 pkt
- za posiadanie doświadczenia powyżej roku – otrzyma 5 pkt
- za posiadanie doświadczenia powyżej dwóch lat – otrzyma 10 pkt.
- za posiadanie doświadczenia powyżej trzech lat – otrzyma 15 pkt.
- za posiadanie doświadczenia powyżej czterech lat – otrzyma 20 pkt.
Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać w badanym kryterium –20 pkt.

Kryterium III:
P3 Max. 20 pkt:
Do oceny poszczególnych ofert w zakresie kryterium TERMIN PŁATNOŚCI FAKTURY zostanie zastosowana metoda polegająca na przyznaniu przedstawionej poniżej ilości punktów za zaoferowaną w Formularzu Ofertowym przez Wykonawcę terminu płatności od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu za wykonanie przedmiotu zamówienia.
Punktacja w kryterium będzie obliczona wg wzoru:
(Termin płatności faktury oferty badanej) : (Najdłuższy zaoferowany termin płatności faktur)
x 100 x znaczenie tego kryterium tj. 20 pkt

Wpływ faktur do Zamawiającego jest ewidencjonowany. Zamawiający wymaga, aby termin płatności faktur wynosił nie mniej niż 14 dni i nie więcej niż 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.
Przedstawienie w ofercie terminu płatności faktury krótszego niż 14 dni lub dłuższego niż 30 dni skutkować będzie odrzuceniem oferty jako nieodpowiadającej treści SWZ – art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp.
Wykonawca może otrzymać w ramach niniejszego kryterium maksymalnie 20 pkt.

2. Oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
3. Maksymalna suma przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria wynosi 100pkt.
4. Punkty liczone będą do dwóch miejsc po przecinku z zaokrągleniem zgodnie z regułami matematyki. W przypadku, gdy co najmniej dwie najkorzystniejsze oferty otrzymają tę samą liczbę punktów, wówczas punkty tych ofert przelicza się do czterech miejsc po przecinku, z zaokrągleniem.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie kucharza

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN PŁATNOŚCI FAKTURY

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VII SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu wynikające z art. 112 ust 2 p.z.p..
2. O udzielenie niniejszego zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca byłby zobowiązany wykazać w sposób szczególny;
2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Wykonawca musi posiadać decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego potwierdzającą uprawnienia do wykonywania działalności związanej z przygotowywaniem i dostarczaniem posiłków.
2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca byłby zobowiązany wykazać w sposób szczególny;
2.4. zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że:
2.4.1. w okresie ostatnich 3 lat zrealizował co najmniej jedną usługę przygotowywania posiłków, trwającą minimum 3 miesiące, odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia;
2.4.2. dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym umożliwiającym samodzielne wykonanie zamówienia, w tym:
2.4.2.1. zapleczem kuchennym spełniającym wymagania sanitarne,
2.4.2.2. środkiem transportu przystosowanym do przewozu żywności, który posiada zatwierdzenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej do przewozu żywności i spełnia wymagania sanitarne określone w przepisach o higienie środków spożywczych, zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury posiłków podczas transportu, jest utrzymywany w czystości i poddawany regularnej dezynfekcji.
2.4.3. dysponuje lub będzie dysponował przy wykonywaniu zamówienia co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję KUCHARZA zdolną do wykonania zamówienia, w tym posiadającą:
2.4.3.1. dyplom zawodowy lub kwalifikacje równoważne,
2.4.3.2. minimum 1 rok doświadczenia w przygotowywaniu posiłków w żywieniu zbiorowym,
2.4.3.3. aktualne orzeczenia lekarskie do celów sanitarno epidemiologicznych (tzw. książeczka sanepidowska).
Szczegółowe wymagania określa Rozdział VIII SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć OŚWIADCZENIE stanowiące wstępne potwierdzenie, że na dzień składania ofert nie podleganiu wykluczeniu i spełniania warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. (załącznik nr 2 do SWZ).

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Kopie dokumentów potwierdzające spełnienie wymagań sanitarnych potwierdzone za zgodność z oryginałem poprzez opatrzenie pliku podpisem elektronicznym (kwalifikowanym, zaufanym lub osobistym), tj. aktualna decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zatwierdzającego zakład wprowadzający do obrotu żywność i uzyskanie wpisu do rejestru zakładów, które wprowadzają do obrotu żywność, o których mowa w art. 61-67 ustawy z dnia 24 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1448 z późn.zm.).
2) dokument potwierdzający, że środek transportu, którym realizowane będzie zamówienie posiada zatwierdzenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej do przewozu żywności i spełnia wymagania sanitarne określone w przepisach o higienie środków spożywczych, zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury posiłków podczas transportu, jest utrzymywany w czystości i poddawany regularnej dezynfekcji.
3) Wykaz zrealizowanych usług na potwierdzenie doświadczenia Wykonawcy w realizacji przedmiotu Zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na przygotowaniu posiłków, trwającą minimum 3 miesiące.
3) Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z oświadczeniem złożonych w formularzu ofertowym.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Formularz Ofertowy - Załącznik Nr 1 do SWZ,
2. OŚWIADCZENIE Wykonawcy, o którym mowa w Rozdziale IX pkt. 1 – Załącznik Nr2 do SWZ,
3. (jeżeli dotyczy) OŚWIADCZENIE podmiotu udostępniającego zasoby o którym mowa w Rozdziale VIII pkt. 4.8 – Załącznik 2a do SWZ,
4. (jeżeli dotyczy) oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienie, składane na podstawie art. 117 ust 4 ustawy p.z.p., o którym mowa w Rozdziale VIII pkt. 5.8. - Załącznik nr 9 do SWZ,
5. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inne dokumenty -zgodnie z Rozdziałem VIII ust. 4.5. - Załącznik nr 7 do SWZ,
6. potwierdzenie umocowania osoby podpisującej Ofertę do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby:
Zamawiający w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, żąda złożenia wraz z ofertą odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru.
7. Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w ofercie.
8. jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w SWZ., Zamawiający żąda od Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego odpowiednio umocowanie do reprezentowania Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby,
9. (jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika ustanowionego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
10. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt. 9., powinno być udzielone pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub w formie elektronicznej kopii poświadczonej za zgodność notarialnie - w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 1703), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust 1 p.z.p., z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych.
11. Ofertę należy złożyć w oryginale.
12. Wykonawca ponosi wszelkie koszty przygotowania i złożenia oferty.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Rozdział VIII pkt. 5 SWZ określa warunki wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z §12 projektu umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-02 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

portal e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-02 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-05-01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 642 zł661 561 zł
Rozstęp międzykwartylowy
462 920 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 642 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
661 561 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.04.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wartkowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wartkowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.