Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
261 252 zł
Umowa zawarta
25 marca 2026
Okres realizacji
40 dni
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 261 252 zł – 4 870 800 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania przedmiotu zamówienia (Kt)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa wydrukowania kalendarza o tematyce prewencyjnej na 2027 rok

Zamawiający Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa wydrukowania kalendarza o tematyce prewencyjnej na 2027 rok”, wybierając ofertę wykonawcy ELANDERS POLSKA Sp. z o.o. Wartość umowy: 261 252 zł. Złożono 12 ofert.

Wartość umowy
261 252 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ELANDERS POLSKA Sp. z o.o. (Płońsk), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 261 252,00 zł (umowę zawarto 25 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 261 252,00 zł do 4 870 800,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 dni.

  • 5

    Zamawiający (KRUS) prowadzi postępowanie w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012513262

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Niepodległości 190

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-608

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@krus.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gov.pl/krus

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.krus.gov.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Ubezpieczenia społeczne rolników

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa wydrukowania kalendarza o tematyce prewencyjnej na 2027 rok

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4cd1f0aa-67de-4382-b510-44b2154178bf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00170904

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00097037

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

0000-ZP.261.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

573821,14 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

243902,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa wydrukowania oraz dostarczenia do 17 jednostek organizacyjnych KRUS 180 000 egzemplarzy kalendarza o tematyce prewencyjnej dla rolników na 2027 rok, na podstawie przekazanego przez Zamawiającego projektu graficznego, zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku nr 1 do PPU.
Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy – Rozdział II SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

261252,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4870800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

261252,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ELANDERS POLSKA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

010969555

7.3.3)Ulica

Mazowiecka 2

7.3.4)Miejscowość

Płońsk

7.3.5)Kod pocztowy

09-100

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

261252,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca zobowiązuje się wykonać i dostarczyć przedmiot Umowy do 17 jednostek organizacyjnych KRUS zgodnie z rozdzielnikiem, w terminie 40 dni kalendarzowych od daty przekazania projektu graficznego przez Zamawiającego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79823000-9Usługi drukowania i dostawy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
179 928 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
54 372 zł413 250 zł
Rozstęp międzykwartylowy
358 878 zł
Źródło próbki
CPV 79823000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
54 372 zł
Mediana
179 928 zł
Górny kwartyl
413 250 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 261 252 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79823000-9 (Usługi drukowania i dostawy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ELANDERS POLSKA Sp. z o.o. (Płońsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.