Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zadania pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Ścinawa wraz z budową odcinka wodociągowego i sięgaczami”
Zamawiający Gmina Ścinawa (Ścinawa, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zadania pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej na…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 184 750 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1288, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyAnaliza wprowadzonych zmian
- 1
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową kanalizacji sanitarnej, odcinka wodociągowego i sięgaczy w Ścinawie.
- 2
Wymagane jest doświadczenie w nadzorowaniu robót budowlanych w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej (min. 2.000.000,00 zł brutto), sieci wodociągowej (min. 1.000.000,00 zł brutto) oraz remontu/budowy/przebudowy/rozbudowy drogi (min. 1.000.000,00 zł brutto).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA ŚCINAWA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 390647564 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 17 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ścinawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 59-330 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL516 - Legnicko-głogowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@scinawa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.scinawa.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00169733 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-24 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00162932 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej, jeżeli wykaże, że: 1) wykonał nie wcześniej niż w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie: a) jedną usługę polegającą na nadzorowaniu robót budowlanych w zakresie budowy lub przebudowy lub rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej na kwotę minimum 2.000.000,00 zł brutto; b) jedną usługę polegającą na nadzorowaniu robót budowlanych w zakresie budowy lub przebudowy lub rozbudowy sieci wodociągowej na kwotę minimum 1.000.000,00 zł brutto; c) jedną usługę polegającą na nadzorowaniu robót budowlanych w zakresie remontu lub budowy lub przebudowy lub rozbudowy drogi na kwotę minimum 1.000.000,00 zł brutto. 2) dysponuje jedną osobą pełniącą funkcję Inspektora Nadzoru branży sanitarnej, posiadającą następujące kwalifikacje: a) co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w nadzorowaniu (jako inspektor nadzoru) lub kierowaniu robotami budowlanymi (jako kierownik budowy lub kierownik robót), b) uprawnienia budowlane do kierowania / nadzorowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub równoważne odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; 3) dysponuje jedną osobą pełniącą funkcję Inspektora Nadzoru branży drogowej, posiadającą następujące kwalifikacje: a) co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w nadzorowaniu (jako inspektor nadzoru) lub kierowaniu robotami budowlanymi (jako kierownik budowy lub kierownik robót), b) uprawnienia budowlane do kierowania / nadzorowania robotami w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub równoważne odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; 4) dysponuje jedną osobą pełniącą funkcję Inspektora Nadzoru branży elektrycznej, posiadającą następujące kwalifikacje: a) co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w nadzorowaniu (jako inspektor nadzoru) lub kierowaniu robotami budowlanymi (jako kierownik budowy lub kierownik robót), b) uprawnienia budowlane do kierowania / nadzorowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub równoważne odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Po zmianie: 1. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej, jeżeli wykaże, że: 1) wykonał nie wcześniej niż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie: a) jedną usługę polegającą na nadzorowaniu robót budowlanych w zakresie budowy lub przebudowy lub rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej na kwotę minimum 2.000.000,00 zł brutto; b) jedną usługę polegającą na nadzorowaniu robót budowlanych w zakresie budowy lub przebudowy lub rozbudowy sieci wodociągowej na kwotę minimum 1.000.000,00 zł brutto; c) jedną usługę polegającą na nadzorowaniu robót budowlanych w zakresie remontu lub budowy lub przebudowy lub rozbudowy drogi na kwotę minimum 1.000.000,00 zł brutto. 2) dysponuje jedną osobą pełniącą funkcję Inspektora Nadzoru branży sanitarnej, posiadającą następujące kwalifikacje: a) co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w nadzorowaniu (jako inspektor nadzoru) lub kierowaniu robotami budowlanymi (jako kierownik budowy lub kierownik robót), b) uprawnienia budowlane do kierowania / nadzorowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub równoważne odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; 3) dysponuje jedną osobą pełniącą funkcję Inspektora Nadzoru branży drogowej, posiadającą następujące kwalifikacje: a) co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w nadzorowaniu (jako inspektor nadzoru) lub kierowaniu robotami budowlanymi (jako kierownik budowy lub kierownik robót), b) uprawnienia budowlane do kierowania / nadzorowania robotami w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub równoważne odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; 4) dysponuje jedną osobą pełniącą funkcję Inspektora Nadzoru branży elektrycznej, posiadającą następujące kwalifikacje: a) co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w nadzorowaniu (jako inspektor nadzoru) lub kierowaniu robotami budowlanymi (jako kierownik budowy lub kierownik robót), b) uprawnienia budowlane do kierowania / nadzorowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub równoważne odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-27 13:00 Po zmianie: 2026-03-30 13:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-27 13:30 Po zmianie: 2026-03-30 13:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-25 Po zmianie: 2026-04-28 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.