Wykonanie oznakowania poziomego (materiałami i sprzętem wykonawcy) wybranych ciągów dróg wojewódzkich na terenie 9 RDW
Zamawiający Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Wykonanie oznakowania poziomego (materiałami i sprzętem wykonawcy) wybranych ciągów dróg…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 635 266 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7088, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Wielkopolskie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | WIELKOPOLSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W POZNANIU |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 631280809 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Wilczak 51 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Poznań |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 61-623 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL415 - Miasto Poznań |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@wzdw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.platformazakupowa.pl/pn/wzdw |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00164926 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-20 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00141872 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Wykonawcy prowadzący działalność gospodarczą lub zawodową muszą być wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - nie dotyczy; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - nie dotyczy; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca musi wykazać, że zrealizował (zakończył), jako strona umowy, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat*, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie roboty w zakresie oznakowania poziomego, w technologii cienkowarstwowej na minimalną łączną wartość 1 300 000,00 zł. W przypadku gdy wartość wykazywanego zamówienia określona została w walucie innej niż wskazana przez Zamawiającego Wykonawca przeliczy ją według średniego kursu NBP na dzień zatwierdzenia protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu, podając datę zatwierdzenia protokołu/ dokumentu i kurs walut. * Okresy wyrażone w latach liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. b) Wykonawca musi dysponować, dla każdej części zamówienia na którą składa ofertę, następującym sprzętem w celu wykonania zamówienia: - malowarka automatyczna do farby min. 3 szt. - pistolet natryskowy – min. 1 szt., - pistolet do mikrokulek – min. 1 szt., - szczotka mechaniczna 1 szt. lub frezarka – min. 1 szt. - aplikacja do wykonania oznakowania w technologii „Chemo spray” – min. 1 szt. - malowarka do oznakowania drobnego - min. 2 szt. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Wykonawcy prowadzący działalność gospodarczą lub zawodową muszą być wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - nie dotyczy; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - nie dotyczy; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca musi wykazać, że zrealizował (zakończył), jako strona umowy, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat*, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie roboty w zakresie oznakowania poziomego, w technologii cienkowarstwowej na minimalną łączną wartość 1 300 000,00 zł. W przypadku gdy wartość wykazywanego zamówienia określona została w walucie innej niż wskazana przez Zamawiającego Wykonawca przeliczy ją według średniego kursu NBP na dzień zatwierdzenia protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu, podając datę zatwierdzenia protokołu/ dokumentu i kurs walut. * Okresy wyrażone w latach liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. b) Wykonawca musi dysponować, dla każdej części zamówienia na którą składa ofertę, następującym sprzętem w celu wykonania zamówienia: - malowarka automatyczna do farby min. 3 szt. - pistolet natryskowy – min. 1 szt., - pistolet do mikrokulek – min. 1 szt., - szczotka mechaniczna 1 szt. lub frezarka – min. 1 szt. - aplikacja do wykonania oznakowania w technologii „Chemo spray” – min. 1 szt. – dotyczy RDW Gniezno, RDW Nowy Tomyśl oraz RDW Złotów. - malowarka do oznakowania drobnego - min. 2 szt. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).