ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa materiałów do konserwacji oświetlenia ulicznego - zamówienie udzielane w częściach

Zamawiający Zakład Remontów i Konserwacji Dróg (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa materiałów do konserwacji oświetlenia ulicznego - zamówienie udzielane w częściach”. Termin składania ofert minął 26 marca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zakład Remontów i Konserwacji DrógWarszawa, Mazowieckieopublikowano 18 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 434 326 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
26 marca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa opraw oświetleniowych (Część 2 zamówienia). Należy zapoznać się ze szczegółową specyfikacją w SWZ, aby dokładnie określić wymagane parametry opraw.

    Źródło: Formularz oferty cz. 2
  • 2

    TerminTermin realizacji zamówienia wynosi do 8 tygodni od dnia zawarcia umowy.

    Źródło: SWZ
  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert i ich wagi procentowe zostaną określone w dalszej części dokumentacji przetargowej.

    Źródło: Załączniki do OPZ cz. 1 i 2
  • 4

    ZakresZamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu dotyczących doświadczenia czy potencjału technicznego, ale wykluczy wykonawców w przypadkach opisanych w art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7 ustawy Pzp (np. prawomocne skazanie za przestępstwa, zaległości podatkowe, otwarcie likwidacji).

    Źródło: SWZ
  • 5

    WarunkiWarunki płatności zostaną określone w umowie, po wyborze najkorzystniejszej oferty.

    Źródło: Załączniki do OPZ cz. 1 i 2
  • 6

    RyzykoWykonawca udziela 60-miesięcznej gwarancji na dostarczone oprawy i zasilacze, licząc od daty dostawy do magazynu Zamawiającego.

    Źródło: Opis przedmiotu zamówienia cz. 2

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD REMONTÓW I KONSERWACJI DRÓG

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015895956

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Czerwca 1976 Roku 1

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-495

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

22 3973905

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@zrikd.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zrikd.waw.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

remonty i konserwacja dróg na terenie m. st. Warszawy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa materiałów do konserwacji oświetlenia ulicznego - zamówienie udzielane w częściach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ead6f83b-c7ad-4cb0-b251-ecc505881269

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00161322

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ead6f83b-c7ad-4cb0-b251-ecc505881269

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia lub poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że oferta może być przekazana wyłącznie za pomocą Platformy e- Zamówienia.
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ead6f83b-c7ad-4cb0-b251-ecc505881269

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty elektronicznej lub formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) na Platformie e-Zamówienia. Wykonawcy składają oferty
wyłącznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia w sposób określony w Części VII SWZ. Zamawiający informuje, że zawiadomienia, wezwania i inne pisma w postępowaniu będzie przekazywał drogą elektroniczną na adres mailowy wskazany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Jedynie w przypadku braku wskazania przez Wykonawcę adresu mailowego w formularzu oferty powyższe informacje będą kierowane na konto Wykonawcy na Platformie e-Zamówienia. Zamawiający zaleca bieżące
monitorowanie poczty mailowej wskazanej w Formularzu ofertowym. Wykonawca może zadać pytanie do postępowania przy użyciu poczty elektronicznej (na adres e-mail kancelaria@zrikd.waw.pl) lub za pomocą „Formularzy do komunikacji” na Platformie eZamówienia. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest: p. Beata Mauer. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać w pełni aktywowane konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy
eZamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. Zamawiający rekomenduje format .pdf lub .doc.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem referencyjnym postępowania: DPZP/271/291/2026.
Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej bmauer@zrikd.waw.pl,
dpzp@zrikd.waw.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje dotyczące RODO zostały określone SWZ, w dziale Ochrona Danych
Osobowych

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DPZP/271/291/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w części 1 jest dostawa słupów oświetleniowych, wysięgników i fundamentów zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ i projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi załącznik nr 2a do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował kryterium oceny ofert:
Cena (100%)
Oferta nieodrzucona o najniższej cenie uzyska automatycznie 100 pkt. Punktacja pozostałych ofert dokonana zostanie na podstawie
wzoru:
C = Cn/Cb x 100 pkt
gdzie:
C – liczba punktów,
Cn – najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb – cena oferty badanej,
100 – waga kryterium.
Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w części 2 jest dostawa opraw oświetleniowych, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1b do SWZ i projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi załącznik nr 2b do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował kryterium oceny ofert:
Cena (100%)
Oferta nieodrzucona o najniższej cenie uzyska automatycznie 100 pkt. Punktacja pozostałych ofert dokonana zostanie na podstawie
wzoru:
C = Cn/Cb x 100 pkt
gdzie:
C – liczba punktów,
Cn – najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb – cena oferty badanej,
100 – waga kryterium.
Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, sporządzone zgodnie ze wzorem załącznika nr 6 do SWZ – składane przez Wykonawcę, a także jeżeli dotyczy – przez Wykonawców wspólnie występujących (konsorcjantów).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Części III ust. 1 pkt 3 SWZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-03-26 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć za pośrednictwem zakładki „Oferty / wnioski” na platformie e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-03-26 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-04-24

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w:
-art. 108 ust. 1, 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7 ustawy Pzp,
- art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34928510-6Uliczne słupy oświetleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 326 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 786 zł928 499 zł
Rozstęp międzykwartylowy
755 713 zł
Źródło próbki
CPV 34928· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
172 786 zł
Mediana
434 326 zł
Górny kwartyl
928 499 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.03.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zakład Remontów i Konserwacji Dróg prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34928510-6 (Uliczne słupy oświetleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.