Remont budynku przy ul. Kosmonautów 291 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania. ZZK-NZ/241/3408/13/26
Zamawiający Zarząd Zasobu Komunalnego (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Remont budynku przy ul. Kosmonautów 291 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 458 993 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 932671448 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. św. Elżbiety 3 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wrocław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 50-111 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL514 - Miasto Wrocław |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@zzk.wroc.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.zzk.wroc.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Budownictwo i obiekty komunalne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00161069 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-18 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00143179 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej 2. Wykonawca musi wykazać, że: 1) 1) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – wykonał w ramach maksymalnie 2 (dwóch) umów: roboty budowlane, polegające na budowie, przebudowie lub remoncie budynku, obejmujące roboty sanitarne i elektryczne w zakresie montażu ogrzewania wodnego zasilanego z kotłów elektrycznych, o wartości nie mniejszej niż 140 000 zł . Uwaga! W przypadku, gdy Wykonawca wykazuje umowy o szerszym zakresie niż wskazany powyżej, zobowiązany jest wskazać wartość robót żądanych przez Zamawiającego. 2) dysponuje osobami, które skieruje do realizacji zamówienia, w tym: a) 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi o specjalności konstrukcyjno – budowlanej. Osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika budowy, b) 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika robót, c) 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika robót, lub inne uprawnienia umożliwiające kierowanie robotami budowlanymi w powyższych specjalnościach, zgodne z aktualnym stanem prawnym. Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej 2. Wykonawca musi wykazać, że: 1) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał należycie roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub remoncie budynku, obejmujące wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych, w tym instalacji ogrzewania wodnego zasilanego z elektrycznych lub gazowych źródeł ciepła, o łącznej wartości co najmniej 140 000 zł brutto (w ramach jednej lub maksymalnie dwóch umów). Uwaga! W przypadku, gdy Wykonawca wykazuje umowy o szerszym zakresie niż wskazany powyżej, zobowiązany jest wskazać wartość robót żądanych przez Zamawiającego. 2) dysponuje osobami, które skieruje do realizacji zamówienia, w tym: a) 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi o specjalności konstrukcyjno – budowlanej. Osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika budowy, b) 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika robót, c) 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba ta pełnić będzie funkcję kierownika robót, lub inne uprawnienia umożliwiające kierowanie robotami budowlanymi w powyższych specjalnościach, zgodne z aktualnym stanem prawnym. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.