Modernizacja przelewu stokowego zbiornika wodnego Wisła Czarne wraz z budową drogi technologicznej wokół zapory oraz budowa mostów (technicznych) na Białej i Czarnej Wisełce - Etap I
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja przelewu stokowego zbiornika wodnego Wisła Czarne wraz z budową drogi…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 812 825 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 368302575 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Chałubińskiego 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-613 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.gliwice@wody.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gov.pl/web/wody-polskie |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Środowisko |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00159742 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-18 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00142758 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | A. Wykonawca winien wykazać, że wykonał w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej niżej wymienione roboty: a) wykonał naprawę, odbudowę lub reprofilację betonów, o wartości tych prac za min. 100.000,00 zł oraz b) wykonał odtworzenie ekranu betonowego zapory wraz ze zbrojeniem i dylatacją – 3000 m2 B. Wykonawca zobowiązany jest wykazaniem się dysponowaniem osobami zdolnymi do realizacji przedmiotowego zamówienia, posiadającymi odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe umożliwiające realizację zamówienia. W tym: • projektant - z minimum 3-letnim stażem posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej lub kontrukcyjno – budowlanej o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.04.2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie albo odpowiadające im równoważne uprawnienia w zakresie budowli hydrotechnicznych lub melioracji wodnych wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów - zrzeszony we właściwej terenowo izbie samorządu zawodowego zgodnie z ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa - będący autorem lub współautorem min. 1 dokumentacji projektowej z zakresu budowy, odbudowy lub remontu budowli hydrotechnicznych / obiektów zabudowy regulacyjnej o wartości min. 250.000,00 zł • kierownik budowy / robót: - z minimum 5-letnim stażem posiadający uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej lub konstrukcyjno – budowlanej do kierowania robotami budowlanymi w zakresie budowli melioracji wodnych lub budowli hydrotechnicznych albo odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie ówcześnie obowiązujących przepisów prawa - zrzeszony we właściwej izbie samorządu zawodowego zgodnie z ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa • 4 osób pracujących bezpośrednio w terenie Po zmianie: A. Wykonawca winien wykazać, że wykonał w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej niżej wymienione roboty: a) wykonał naprawę, odbudowę lub reprofilację betonów, o wartości tych prac za min. 100.000,00 zł oraz b) wykonał odtworzenie ekranu betonowego zapory wraz ze zbrojeniem i dylatacją – 3000 m2 B. Wykonawca zobowiązany jest wykazaniem się dysponowaniem osobami zdolnymi do realizacji przedmiotowego zamówienia, posiadającymi odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe umożliwiające realizację zamówienia. W tym: • 1 osoba projektant - z minimum 3-letnim stażem posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej lub kontrukcyjno – budowlanej o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.04.2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie albo odpowiadające im równoważne uprawnienia w zakresie budowli hydrotechnicznych lub melioracji wodnych wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów - zrzeszony we właściwej terenowo izbie samorządu zawodowego zgodnie z ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa - będący autorem lub współautorem min. 1 dokumentacji projektowej z zakresu budowy, odbudowy lub remontu budowli hydrotechnicznych / obiektów zabudowy regulacyjnej o wartości min. 250.000,00 zł • 1 osoba kierownik budowy / robót: - z minimum 5-letnim stażem posiadający uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej lub konstrukcyjno – budowlanej do kierowania robotami budowlanymi w zakresie budowli melioracji wodnych lub budowli hydrotechnicznych albo odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie ówcześnie obowiązujących przepisów prawa - zrzeszony we właściwej izbie samorządu zawodowego zgodnie z ustawą o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa • 4 osób pracujących bezpośrednio w terenie |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-24 09:00 Po zmianie: 2026-03-31 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-24 09:30 Po zmianie: 2026-03-31 09:30 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.