„Termomodernizacja budynku krytej pływalni Delfin w Skoczowie”
Zamawiający Gmina Skoczów (Skoczów, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Termomodernizacja budynku krytej pływalni Delfin w Skoczowie”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 890 308 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA SKOCZÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072182522 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Skoczów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-430 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 33/ 82 80 171 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zampub@um.skoczow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.skoczow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00159233 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-17 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00137706 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych związanych z termomodernizacją budynku krytej pływalni Delfin w Skoczowie. Opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa opracowana przez Pracownię Projektową PION obejmująca: - projekt budowlany zawierający projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu, zatwierdzony na podstawie decyzji pozwolenia na budowę w zakresie przebudowy przegród zewnętrznych sygn. WB.6740.610.2024.EP z dnia 14.08.2024 r. oraz przyjętych bez sprzeciwu zgłoszeń budowy lub wykonywania innych robót budowlanych w zakresie rozbudowy wewnętrznej instalacji gazu (sygn.. WB.6743.733.2024) oraz przebudowy polegającej na dociepleniu (sygn. WB.6743.735.2024), - projekty techniczne, - przedmiary robót, - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. Ponadto w ramach zamówienia wykonawca zrealizuje roboty naprawcze w zakresie uszkodzonej konstrukcji stropu zgodnie z ekspertyzą techniczną opracowaną przez Biuro Projektowe TOKBUD oraz przedmiarem robót. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie ponadto do: -sporządzenia – przy udziale inspektora nadzoru – dokumentacji fotograficznej stanu budynku oraz terenu przyległego przed rozpoczęciem robót; -zabezpieczenia na czas prowadzenia robót elementów budynku niepodlegających wymianie oraz usunięcia ewentualnych uszkodzeń powstałych w trakcie realizacji robót; -opracowania dokumentów potwierdzających osiągnięcie wskaźników projektu, zgodnie z wytycznymi Instytucji Zarządzającej programem, w przypadku uzyskania dofinansowania; -prowadzenia robót z zachowaniem warunków określonych w opinii ornitologicznej, w tym zapewnienia nadzoru ornitologicznego przez osobę posiadającą stosowne kwalifikacje, -sporządzania raportów z przeglądów oraz realizacji działań kompensacji przyrodniczej wskazanych w opinii; -dokonania przeglądu obiektu przed rozpoczęciem robót pod kątem występowania chronionych gatunków ptaków oraz wstrzymania prac w przypadku stwierdzenia lęgów – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i warunkami opinii ornitologicznej. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych związanych z termomodernizacją budynku krytej pływalni Delfin w Skoczowie. Opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa opracowana przez Pracownię Projektową PION obejmująca: - projekt budowlany zawierający projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu, zatwierdzony na podstawie decyzji pozwolenia na budowę w zakresie przebudowy przegród zewnętrznych sygn. WB.6740.610.2024.EP z dnia 14.08.2024 r. oraz przyjętych bez sprzeciwu zgłoszeń budowy lub wykonywania innych robót budowlanych w zakresie rozbudowy wewnętrznej instalacji gazu (sygn.. WB.6743.733.2024) oraz przebudowy polegającej na dociepleniu (sygn. WB.6743.735.2024), - projekty techniczne, - przedmiary robót, - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. Ponadto w ramach zamówienia wykonawca zrealizuje roboty naprawcze w zakresie uszkodzonej konstrukcji stropu zgodnie z ekspertyzą techniczną opracowaną przez Biuro Projektowe TOKBUD oraz przedmiarem robót. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie ponadto do: -sporządzenia – przy udziale inspektora nadzoru – dokumentacji fotograficznej stanu budynku oraz terenu przyległego przed rozpoczęciem robót; -zabezpieczenia na czas prowadzenia robót elementów budynku niepodlegających wymianie oraz usunięcia ewentualnych uszkodzeń powstałych w trakcie realizacji robót; -opracowania dokumentów potwierdzających osiągnięcie wskaźników projektu, zgodnie z wytycznymi Instytucji Zarządzającej programem, w przypadku uzyskania dofinansowania; -prowadzenia robót z zachowaniem warunków określonych w opinii ornitologicznej, w tym zapewnienia nadzoru ornitologicznego przez osobę posiadającą stosowne kwalifikacje, -sporządzania raportów z przeglądów oraz realizacji działań kompensacji przyrodniczej wskazanych w opinii; -dokonania przeglądu obiektu przed rozpoczęciem robót pod kątem występowania chronionych gatunków ptaków oraz wstrzymania prac w przypadku stwierdzenia lęgów – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i warunkami opinii ornitologicznej. Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej. W związku z tym, że obiekt krytej pływalni jest obiektem czynnym, a dostęp do niektórych pomieszczeń wymaga obecności upoważnionych pracowników Zamawiającego, wizja lokalna zostanie zorganizowana w jednym terminie. Termin wizji lokalnej: 20 marca 2026 r. od godz. 9:00 do 10:00. Zamawiający nie przewiduje indywidualnych wizji lokalnych w innych terminach. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy. Ze względów organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem krytej pływalni, harmonogram robót budowlanych należy zaplanować przy założeniu, że rozpoczęcie robót wymagających wyłączenia obiektu z użytkowania nastąpi nie wcześniej niż w dniu 1 lipca 2026 roku. Wykonawca może prowadzić wcześniej te roboty budowlane, które nie będą kolidowały z funkcjonowaniem obiektu, przy czym zobowiązany będzie do należytego wygrodzenia i zabezpieczenia terenu prowadzonych robót. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Zdolność techniczna lub zawodowa: 1 Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie zrealizował: 1. co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 7 000 000 zł brutto lub - co najmniej dwa zamówienia o wartości nie mniejszej niż 3 500 000 zł brutto każde, o złożoności porównywalnej z niniejszym zamówieniem, obejmujące modernizację lub termomodernizację budynków, w tym przedsięwzięcia niskoemisyjne i remontowe, wraz z instalacjami mechanicznymi (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja – HVAC) oraz 2. co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie pływalni lub basenu, obejmującą instalacje uzdatniania wody (filtry, pompy, wymienniki). 2 Wykonawca musi wykazać dysponowanie (dysponuje lub będzie dysponował) osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. : - Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, posiadającym udokumentowane doświadczenie w nadzorowaniu (pełniąc funkcję kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru) co najmniej dwóch inwestycji obejmujących modernizację lub termomodernizację budynków, w tym prace konstrukcyjne, instalacyjne i branżowe. - kierownikiem robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, - kierownikiem robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - Specjalistą ds. instalacji basenowych / koordynatorem branży basenowej – posiadającym udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej jednej pływalni lub basenu, obejmującej instalacje uzdatniania wody (filtry, pompy, wymienniki), sterowanie systemami technologicznymi basenu. Doświadczenie to może obejmować udział w realizacji w dowolnej pełnionej funkcji (np. kierownik robót branżowych, członek zespołu). Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji przez jedną osobę, o ile spełnia ona wszystkie wymagania określone dla poszczególnych ról (np. kierownika budowy, kierownika robót branżowych, specjalisty ds. instalacji basenowych). Po zmianie: Zdolność techniczna lub zawodowa: 1 Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie zrealizował: 1. co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 7 000 000 zł brutto lub - co najmniej dwa zamówienia o wartości nie mniejszej niż 3 500 000 zł brutto każde, o złożoności porównywalnej z niniejszym zamówieniem, obejmujące modernizację lub termomodernizację budynków, w tym przedsięwzięcia niskoemisyjne i remontowe, wraz z instalacjami mechanicznymi (ogrzewanie, wentylacja lub klimatyzacja). oraz 2. co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie pływalni lub basenu, obejmującą instalacje uzdatniania wody (filtry, pompy, wymienniki) . 2 Wykonawca musi wykazać dysponowanie (dysponuje lub będzie dysponował) osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. : - Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, posiadającym udokumentowane doświadczenie w nadzorowaniu (pełniąc funkcję kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru) co najmniej dwóch inwestycji obejmujących modernizację lub termomodernizację budynków, w tym prace konstrukcyjne, instalacyjne i branżowe. - kierownikiem robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, - kierownikiem robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - Specjalistą ds. instalacji basenowych / koordynatorem branży basenowej – posiadającym udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej jednej pływalni lub basenu, obejmującej instalacje uzdatniania wody (filtry, pompy, wymienniki), sterowanie systemami technologicznymi basenu. Doświadczenie to może obejmować udział w realizacji w dowolnej pełnionej funkcji (np. kierownik robót branżowych, członek zespołu). Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji przez jedną osobę, o ile spełnia ona wszystkie wymagania określone dla poszczególnych ról (np. kierownika budowy, kierownika robót branżowych, specjalisty ds. instalacji basenowych). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-19 08:00 Po zmianie: 2026-03-26 08:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-19 08:05 Po zmianie: 2026-03-26 08:05 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-17 Po zmianie: 2026-04-24 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.