Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania budynku przy ul. Heweliusza 2 w Olsztynie.
Zamawiający Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2890, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówKluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy Transfer Art.-System Magda Pawlak-Grabowska (Wilimowo).
- 2
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 704 525,55 zł. Należy uwzględnić ten budżet podczas kalkulacji kosztorysów.
- 3
ZakresZamówienie realizowane jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy, co oznacza uproszczoną procedurę w porównaniu do zamówień o wartości przekraczającej progi unijne.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | UNIWERSYTET WARMIŃSKO – MAZURSKI W OLSZTYNIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510884205 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Oczapowskiego 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 10-719 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | dorota.borkowska@uwm.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.uwm.edu.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-731ea626-8adf-491c-9256-89db9e3790fb |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00159017 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-03-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00251985 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania budynku przy ul. Heweliusza 2 w Olsztynie. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania budynku przy ul. Heweliusza 2 w Olsztynie z funkcji mieszkalnej na cele administracyjne Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego wraz z rozbudową o schody zewnętrzne, rozbiórką i budową przyłącza kanalizacji deszczowej, przebudową przyłącza energetycznego, wody i kanalizacji sanitarnej, dz. Nr 1/10 obr.54 realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pn: Modernizacja budynku przy ul. Heweliusza 2 w Olsztynie na potrzeby administracyjne” – Etap II Modernizacja Werandy, schodów wejściowych na werandę, stropu nad i pod werandą oraz wykonanie przyłącza energetycznego. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 11 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Transfer Art.-System Magda Pawlak-Grabowska |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7392562072 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wilimowo |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 704525,55 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00348449/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 139912,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.