Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
246 997 zł
Umowa zawarta
30 stycznia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 246 997 zł – 288 183 złodrzucone: 6
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont i doposażenie placu zabaw przy przedszkolu nr 8 w Żorach w ramach projektu „Żorskie przedszkola przyszłości- rozwój kształcenia przedszkolnego w mieście Żory”.

Zamawiający Gmina Miejska Żory (Żory, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i doposażenie placu zabaw przy przedszkolu nr 8 w Żorach w ramach projektu…”, wybierając ofertę wykonawcy BDB Sp. z o.o. Wartość umowy: 246 997 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina Miejska ŻoryŻory, Śląskieopublikowano 12 marca 2026
Wartość umowy
246 997 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BDB Sp. z o.o. (Jarosław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 246 997,20 zł (umowę zawarto 30 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 246 997,20 zł do 288 182,85 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach inicjatywy „Żorskie przedszkola przyszłości, rozwój kształcenia przedszkolnego w mieście Żory”.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA ŻORY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255542

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Wojska Polskiego 25

1.5.2.)Miejscowość

Żory

1.5.3.)Kod pocztowy

44-240

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.zory.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zory.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i doposażenie placu zabaw przy przedszkolu nr 8 w Żorach w ramach projektu „Żorskie przedszkola przyszłości- rozwój kształcenia przedszkolnego w mieście Żory”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d538f609-d07c-410d-8e44-88499e9548af

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00152021

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042923/27/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.38 Przebudowa i doposażenie placów zabaw w Żorach w ramach projektu „Żorskie przedszkola przyszłości- rozwój kształcenia przedszkolnego w mieście Żory”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Umowa współfinansowana w ramach projektu „Żorskie przedszkola przyszłości- rozwój kształcenia przedszkolnego w mieście Żory”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490612

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

199146,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont i doposażenie placu zabaw przy przedszkolu nr 8 w Żorach obejmuje wykonanie m.in.:
1. wymianę oraz remont istniejących urządzeń zabawowych,
2. wykonanie fundamentów i podbudów pod urządzenia i nawierzchnie,
3. wykonanie nawierzchni bezpiecznej z granulatu gumowego i kleju poliuretanowego,
4. wykonanie nawierzchni z trawy z rolki pomiędzy polami z nawierzchni bezpiecznej,
5. dostawę i montaż nowych urządzeń zabawowych (zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie)
a) zestaw kolejka ze zjeżdżalnią- 1szt.,
b) zestaw domek- 1szt.,
c) huśtawka potrójna metalowa- 1szt.,
d) bujak na sprężynie- piesek- 1szt.,
e) bujak na sprężynie- kucyk pony- 1szt.,
f) bujak na sprężynie- słoń- 1 szt.,
g) bujak na sprężynie- skuter- 1szt.,
6. uporządkowanie terenu po zakończeniu robót

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

246997,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

288182,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

246997,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BDB Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7922302693

7.3.3)Ulica

osiedle im. Wojska Polskiego

7.3.4)Miejscowość

Jarosław

7.3.5)Kod pocztowy

37-500

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

246997,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Żory prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żory.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 246 997 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BDB Sp. z o.o. (Jarosław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.