ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 5 części

Zamawiający Zarząd Lokali Miejskich (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez…”. Termin składania ofert minął 19 marca 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Lokali MiejskichŁódź, Łódzkieopublikowano 11 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
19 marca 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    11 marca 2026

    Termin ofert: 19 marca 2026 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    21 kwietnia 2026

    4 oferty4 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich, podzielone na 5 części.

  • 2

    ZakresOferty należy składać do 19 marca 2026 roku do godziny 12:00, wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę zakupową Zamawiającego.

  • 3

    ZakresDokumentacja postępowania jest dostępna na platformie zakupowej Zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

  • 4

    ZakresZamówienie jest realizowane w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Lokali Miejskich

1.3.)Oddział zamawiającego

ZLM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 363752546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Kościuszki 47

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-514

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zlm.lodz.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

administrowanie nieruchomościami komunalnymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 5 części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-32d8a976-cbdb-4bd5-a6a2-981768b97951

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00150783

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00631143/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Dokumentacja projektowa na wykonanie projektów, ekspertyz i orzeczeń w budynkach zarządzanych przez ZLM - 5

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Określa rozdział X

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP.261.52.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

5

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu technicznego wraz z analizą remontu dachu i więźby dachowej, wzmocnień ścian konstrukcyjnych i stropów międzykondygnacyjnych oraz izolacji poziomej i pionowej fundamentów) dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego (nr geod. 164) zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Gnieźnieńskiej 27 w Łodzi (dz. nr 144, obręb B-46).
Kubatura budynków: ok 866,60 m3.

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu technicznego w zakresie niezbędnym dla przeniesienia kotłowni z budynku gospodarczego [nr geod. 1028] przeznaczonego do rozbiórki do budynku gospodarczego/przybudówki [nr geod. 1027] oraz projektu technologii rozbiórki i projektu budowlanego zmiany sposobu funkcji budynku gospodarczego na kotłownię) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Kutnowskiej 11 w Łodzi (dz. nr 505/1, obręb G-9) zgodnie z OPZ.
Kubatura budynku nr 1028: 328,60 m³
Kubatura budynku nr 1027: 68,20 m³
----------------------------------------------------------------
Kubatura łączna: 396,80 m³

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu technologii rozbiórki) dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego prawej oficyny [nr geod. 2010] zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Pomorskiej 67 w Łodzi (dz. nr 37/1, obręb S-2) zgodnie z OPZ.
Kubatura budynków: 5 748,19 m³
Budynek nie jest obiektem zabytkowym, ale znajduje się na terenie objętym ochroną Konserwatora Zabytków „Dzielnica Wiązowa 1865”
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy budowlano-konstrukcyjnej wraz z analizą opłacalności wykonania remontu, projektu technologii rozbiórki) dla budynku handlowo-usługowego (nr geod. 335) i budynku gospodarczego (nr geod. 336) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 75 w Łodzi (dz. nr 89/10, obręb S-6) zgodnie z OPZ.
Kubatura budynku handlowo-usługowego (nr geod. 335): 3 360,50 m³
Kubatura budynku gospodarczego (nr geod. 336): 45,00 m³
---------------------------------------------------------------------------------------
Kubatura łączna: 3 405,50 m³
oraz

Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy budowlano-konstrukcyjnej wraz z analizą opłacalności wykonania remontu ze wskazaniem do rozbiórki, projektu technologii rozbiórki) dla budynku mieszkalnego [nr geod. 288] zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Lumumby 10 w Łodzi (dz. nr 79/1, obręb S-3) zgodnie z OPZ.
Kubatura budynku: 758 m³
Budynek nie jest obiektem zabytkowym, nie znajduje się na terenie objętym ochroną Konserwatora Zabytków

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40,50 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy konstrukcyjno-budowlanej wraz z analizą opłacalności wykonania remontu) dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego prawej oficyny (nr geod.1210) i budynku gospodarczego prawej oficyny (nr geod. 1211) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 38 w Łodzi (dz. nr 280/1, obręb S-1).
Kubatura budynku mieszkalnego (nr geod. 1210): 2 562,00 m³
Kubatura budynku gospodarczego (nr geod. 1211): 39,00 m³
------------------------------------------------------------------------------
Łączna kubatura: 2 601,00 m³

Budynki nie jest obiektem zabytkowymi wpisanym do Rejestru Zabytków, ale znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Ogrody Sukiennicze Nowego Miasta 1843”
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy budowlano-konstrukcyjnej o stanie technicznym wraz z analizą opłacalności wykonania remontu oraz projektu rozbiórki) dla dwóch budynków mieszkalnych (nr geod. 583 i 582) oraz budynku gospodarczego (nr geod. 584) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Szymonowica 1a w Łodzi (dz. nr 382/1, obręb G-12).
Kubatura budynku mieszkalnego (nr geod. 582): 267,30 m3
Kubatura budynku mieszkalnego (nr geod. 583): 305,00 m3
Kubatura budynku gospodarczego (nr geod. 584): 44,55 m3
-------------------------------------------------------------------------------------
Łączna kubatura: 616,85 m3
Budynki nie są obiektami zabytkowymi oraz nie znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 5
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu technicznego w zakresie niezbędnym dla wybudowania przyłączy wodociągowego i kanalizacyjnego [szacowana długość przyłącza ca. 11 m] oraz wybudowania nowej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej) dla budynku zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Krośnieńskiej 6 w Łodzi (dz. nr 16, obręb G-12) zgodnie z OPZ.
Kubatura: 983,00 m³ Budynek nie jest obiektem zabytkowym oraz nie znajduje się na terenie objętym ochroną Konserwatora Zabytków.
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu technicznego w zakresie niezbędnym dla wybudowania nowej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej) dla budynku wielorodzinnego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Taborowej 91 w Łodzi (dz. nr 569/2, obręb W-41) zgodnie z OPZ.
Kubatura: 2 935,00 m³
oraz

Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu technicznego w zakresie niezbędnym dla wybudowania nowej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej) dla budynku zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Piekarskiej 7 w Łodzi (dz. nr 465/1, obręb B-28) zgodnie z OPZ.
Kubatura: 1 015,00 m³

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu w zakresie

1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa w tym zakresie warunków udziału w postępowaniu; 1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie określa w tym zakresie warunków udziału w postępowaniu; 1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie określa w tym zakresie warunków udziału w postępowaniu; 1.4. zdolności technicznej lub zawodowej: a) warunki dotyczące doświadczenia – Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie dla spełnienia warunku: część 1: min. 1 usługę polegającą na opracowaniu jednego projektu lub ekspertyzy (budynku o kubaturze nie mniejszej niż 800 m³; część 2: min. 1 usługę polegającą na opracowaniu jednego projektu wielobranżowego o kubaturze nie mniejszej niż 300 m³; część 3: min. 1 usługę polegającą na opracowaniu jednego projektu budynku o kubaturze nie mniejszej niż 5000 m³; część 4: min. 1 usługę polegającą na opracowaniu jednego projektu oraz ekspertyzy budynku o kubaturze nie mniejszej niż 2 000 m³; część 5: min. 1 usługę polegającą na opracowaniu jednego projektu oraz ekspertyzy budynku o kubaturze nie mniejszej niż 2000 m³; Jeżeli wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, to winien wykazać się ilością, rodzajem i wielkością/kubaturą usług odpowiadającym tym częściom, na które składa ofertę, przy czym usługi nie mogą się powtarzać. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do SWZ. b) warunki dotyczące osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia Zamawiający uzna za spełniony warunek w przypadku, gdy wykonawca wykaże, że dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia, co najmniej: dla części nr 1 - 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, dla części 2 - 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, oraz - 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego. oraz - 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, dla części 3,4,5 - 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Jeżeli Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część dla spełnienia powyższego warunku udziału w postępowaniu, wystarczy jedna osoba posiadająca ww. uprawnienia. Przed podpisaniem umowy wykonawca jest zobowiązany przedstawić ww. dokumenty lub kserokopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem. UWAGA: Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 418 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, rozumie przez to również odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Określa projekt umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-03-19 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-03-19 12:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-04-17

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 115 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
97 526 zł340 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
243 274 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
97 526 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
340 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 19.03.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Lokali Miejskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.