Przebudowa rowu R-S6 wraz z udrożnieniem odcinków rowów R-S i R-S4 w m. Wilkszyn
Zamawiający Gmina Miękinia (Miękinia, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa rowu R-S6 wraz z udrożnieniem odcinków rowów R-S i R-S4 w m. Wilkszyn”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 316 211 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miękinia |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931935046 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kościuszki 41 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Miękinia |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-330 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@miekinia.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.miekinia.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00150653 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-11 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00130466 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) w zakresie rowu R-S6: a) kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego rowu na odcinku ok. 2030 metrów (odcinek od istniejącego przepustu pod ul. Marszowicką do przepustu pod ul. Poprzeczną), b) wycinka 284 szt. drzew i krzewów z koryta rowu, c) rozbiórka istniejącego przepustu w km 0+737 (śr. 600 mm, L=19,3m) oraz budowa nowego (żelbetowa rura o przekroju prostokątnym b = 1,25 m × h = 1,00 m; L = 18,25 m), d) rozbiórka ogrodzeń i elementów drewnianych znajdujących się w działce geodezyjnej rowu, e) umocnieniem skarp i dna rowu płytami prefabrykowanymi 60x90x10 w km 1+206 do 1+308, f) udrożnienie pięciu rowów bocznych w km: 0+003, 0+018, 0+402, 1+513, 1+755 rowu R-S6, każdy na długości 10 metrów od ujścia do rowu R-S6; 2) w przypadku przebudowy rowu R-S6 wyłącza się z wykonania: a) umocnienie dna i skarp rowu płytami ażurowymi na całej długości za wyjątkiem odcinka opisanego powyżej, b) rozbiórkę i budowę nowych przepustów za wyjątkiem opisanego powyżej, c) przebudowę wylotów, d) umocnienie rowów bocznych; 3) w zakresie rowu R-S: udrożnienie rowu na odcinku ok. 550 metrów (od przepustu pod ul. Marszowicką do przepustu pod ul. Polną), poprzez ręczne wykoszenie porostów wraz z wygrabieniem i hakowaniem, ścinanie krzaków i podszycia; 4) w zakresie rowu R-S4: udrożnienie rowu na odcinku ok. 350 metrów (od ujścia do rowu R-S do przepustu pod ul. Miłoszyńską), poprzez mechaniczne odmulenie i rozplantowanie urobku. 2. Dodatkowe wymogi Zamawiającego: 1) Usunięte z koryta rowu drzewa Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie, ewentualne gałęzie drzew znajdujące się po stronie rowu, a wymagające usunięcia Wykonawca przekaże Właścicielowi nieruchomości sąsiedniej, z której drzewo wyrasta; 2) Urobek i zagospodarowanie odpadów Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie na i własny koszt; 3) Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną inwestycji wraz z dokumentacją powykonawczą po wykonaniu robót. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) w zakresie rowu R-S6: a) kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego rowu na odcinku ok. 2030 metrów (odcinek od istniejącego przepustu pod ul. Marszowicką do przepustu pod ul. Poprzeczną), b) wycinka 284 szt. drzew i krzewów z koryta rowu, c) rozbiórka istniejącego przepustu w km 0+737 (śr. 600 mm, L=19,3m) oraz budowa nowego (żelbetowa rura o przekroju prostokątnym b = 1,25 m × h = 1,00 m; L = 18,25 m), d) rozbiórka ogrodzeń i elementów drewnianych znajdujących się w działce geodezyjnej rowu, e) dostosowanie istniejących wylotów do nowych parametrów rowu, f) udrożnienie pięciu rowów bocznych w km: 0+003, 0+018, 0+402, 1+513, 1+755 rowu R-S6, każdy na długości 10 metrów od ujścia do rowu R-S6; 2) w przypadku przebudowy rowu R-S6 wyłącza się z wykonania: a) umocnienie dna i skarp rowu płytami ażurowymi na całej długości rowu, b) rozbiórkę i budowę nowych przepustów za wyjątkiem opisanego powyżej, c) umocnienie rowów bocznych; 3) w zakresie rowu R-S: udrożnienie rowu na odcinku ok. 550 metrów (od przepustu pod ul. Marszowicką do przepustu pod ul. Polną), poprzez ręczne wykoszenie porostów wraz z wygrabieniem i hakowaniem, ścinanie krzaków i podszycia; 4) w zakresie rowu R-S4: udrożnienie rowu na odcinku ok. 350 metrów (od ujścia do rowu R-S do przepustu pod ul. Miłoszyńską), poprzez mechaniczne odmulenie i rozplantowanie urobku. 2. Dodatkowe wymogi Zamawiającego: 1) Usunięte z koryta rowu drzewa Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie, ewentualne gałęzie drzew znajdujące się po stronie rowu, a wymagające usunięcia Wykonawca przekaże Właścicielowi nieruchomości sąsiedniej, z której drzewo wyrasta; 2) Urobek i zagospodarowanie odpadów Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie na i własny koszt; 3) Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną inwestycji wraz z dokumentacją powykonawczą po wykonaniu robót. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-13 09:00 Po zmianie: 2026-03-17 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-13 09:05 Po zmianie: 2026-03-17 10:05 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-11 Po zmianie: 2026-04-15 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.