ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa paliwa

Zamawiający Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa paliwa”. Termin składania ofert minął 10 kwietnia 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Instytut Geofizyki Polskiej Akademii NaukWarszawa, Mazowieckieopublikowano 9 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 332 560 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 kwietnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa paliwa (oleju napędowego CPV: 09134100-8).

  • 2

    ZakresSzczegółowe informacje i dokumentacja zamówienia dostępne są na platformie e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-25275d29-4eaf-406a-8803-c62a4a58b685.

  • 3

    ZakresPostępowanie prowadzone w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT GEOFIZYKI POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000325908

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księcia Janusza 64

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-452

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@igf.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.igf.edu.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Działalność naukowa-badawcza w zakresie nauk geofizycznych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa paliwa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-25275d29-4eaf-406a-8803-c62a4a58b685

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00146435

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00614778/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Arktyczny olej napędowy i benzyna bezołowiowa PB 95 na potrzeby PSP Hornsund

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-25275d29-4eaf-406a-8803-c62a4a58b685

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej poprzez Platformę e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/.
Adres strony internetowej do komunikacji to adres strony prowadzonego postępowania podany w pkt. 3.1 ogłoszenia.
Zamawiający nie dopuszcza innych środków komunikacji z Wykonawcami jak np. za pomocą poczty elektronicznej (e-mail) czy Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Wykonawca musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2452).
3. Składane w postępowaniu dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 ww. rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 773), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. Zamawiający zaleca w szczególności następujący format przesyłanych plików: .doc, .docx, .pdf, .rtf, .odt.
4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym.
5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
6. Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. Instrukcja pod adresem: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Oferty-5.2.pdf
7. Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza ofertowego wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”.
8. Wykonawca dodaje uprzednio podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”). W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) Wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą.
9. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.
10. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zamawiający, informuje, że:
1) Administratorem Danych Osobowych przez Państwa wskazanych (dalej „DO”) jest Instytutu Geofizyki PAN z siedzibą w Warszawie przy ul. Księcia Janusza 64, 01-452 Warszawa, (dalej „Administrator”).
2) Istnieje możliwość kontaktowania się w sprawach ochrony DO z wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (dalej „IODO”), za pośrednictwem adresu e-mail: iod@igf.edu.pl.
3) Podstawą przetwarzania DO jest:
a) przetwarzanie w celu związanym z prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
b) wykonanie umowy, której Pani/Pan jest stroną lub do podjęcia działań przed jej zawarciem na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO;
c) wypełnienie obowiązków prawnych ciążących na Administratorze wynikających z obowiązujących przepisów prawa, w tym przepisów podatkowych oraz z zakresu rachunkowości, a także szczególnych unormowań prawnych dotyczących realizacji umowy na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
d) realizacja umów, których Administrator jest stroną – podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora, którym jest świadczenie wybranych usług na rzecz podmiotów lub przez podmioty będące stroną umowy na rzecz Administratora na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO.
4) Dane osobowe otrzymaliśmy bezpośrednio od Państwa (w składanej ofercie, wniosku, zapytaniu, odwołaniu, czy przesłanej informacji). Podanie DO jest dobrowolne, przy czym brak ich podania skutkować może brakiem możliwości prowadzenia współpracy czy realizacji przyszłej umowy.
5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.
6) Ponadto odbiorcami danych osobowych będą:
a) osoby lub podmioty zaangażowane są w proces udzielania zamówień publicznych;
b) przedsiębiorstwa zajmujące się windykacją roszczeń, operatorzy pocztowi, partnerzy świadczący usługi techniczne, podmioty świadczące usługi doradztwa podatkowego i prawnego, Instytucja Finansująca projekt;
c) osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o ustawę z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902 z późn. zm.) lub ustawy Prawo zamówień publicznych, uprawnione organy kontroli, uprawnione organy publiczne.
7) Osobom, których DO dotyczą przysługuje:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do DO;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia DO;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania DO z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie DO narusza przepisy RODO.
8) Cofnięcie zgody na przetwarzanie DO w trakcie trwania umowy może uniemożliwić Administratorowi realizację niektórych z uprawnień wynikających z treści zawartych umów.
9) Prawa wymienione w pkt. 7 powyżej można zrealizować poprzez kontakt z IODO Administratora na adres e-mail wskazany w pkt. 2 powyżej.
10) DO przetwarzane w celu realizacji współpracy w tym m.in. zawarcia lub wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązku prawnego Administratora będą przechowywane przez okres trwania współpracy, a po jego upływie przez okres niezbędny do:
a) zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń względem drugiej Strony umowy;
b) wypełnienia obowiązku prawnego Administratora, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.
11) Po zakończeniu przetwarzania DO w celu wskazanym w niniejszej klauzuli Administrator niezwłocznie zaprzestanie ich jakiegokolwiek przetwarzania.
12) Administrator nie stosuje profilowania DO w rozumieniu właściwych przepisów RODO ani nie podejmuje względem DO zautomatyzowanych decyzji opartych na profilowaniu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ALZ.25.6.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 85 000 litrów arktycznego oleju napędowego dla Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Dostawa na potrzeby własne Zamawiającego (eksport bezpośredni). Przedmiot zamówienia musi być odprawiony przez Wykonawcę poza obszar celny Unii Europejskiej.

4.2.6.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-05-28 do 2026-06-11

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium najniższa cena wg kolejności od najniższej ceny.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Wg kolejności

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.7.)Kolejność kryterium

1

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający, na podstawie § 13 ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 z późn. zm.), żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą:
1) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał w Formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
2) Pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, w przypadku gdy w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru.
3) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z art. 58 ustawy, Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
W takiej sytuacji Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zgodnie z art. 58 ust. 5 ustawy przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w szczególności przesłanki wykluczenia z postępowania. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia nie mogą podlegać wykluczeniu na podstawie tych przepisów, które dotyczą pojedynczych Wykonawców.
Podstawy wykluczenie z postępowanie określone w dokumentach zamówienia nie mogą zachodzić wobec każdego z Wykonawców oddzielnie. Brak podstaw do wykluczenia musi wykazać każdy z Wykonawców oddzielnie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z zapisami § 2 ust. 3 Projektowanych postanowień umowy:
"3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany terminów realizacji dostawy Oleju napędowego w przypadku zmian w harmonogramie rejsu czarterowanego przez Zamawiającego statku Horyzont II w rejsie na Svalbard w 2026. O zmianie harmonogramu rejsu, mającej wpływ na niniejszą Umowę, Zamawiający niezwłocznie powiadomi Wykonawcę. Wykonawca wyraża gotowość dostosowania się do harmonogramu rejsu statku ekspedycyjnego na Svalbard w 2026 r., a w razie konieczności do stosownej modyfikacji zapisów niniejszej Umowy."

Oraz zgodnie z zapisami § 13 Projektowanych postanowień umowy:

"1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Działając na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmiany treści Umowy w stosunku do treści Oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach:
1) w przypadku zmian harmonogramu rejsu, w tym w przypadku zmiany umów (w szczególności określonych w nich terminów) dotyczących rejsów statku ekspedycyjnego na Svalbard w 2026 (w szczególności umowy na czarter statku ekspedycyjnego) możliwa jest zmiana terminów określonych w niniejszej Umowie poprzez ich dostosowanie do zmian terminów rejsów w umowie dotyczącej rejsów statku ekspedycyjnego;
2) jeżeli wynikną rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w Umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony;
3) gdy wystąpi siła wyższa, zakres możliwych w tym przypadku zmian określa § 14 Umowy „Siła wyższa”;
4) w razie zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, przy czym zmiany Umowy dokonane mogą być tylko w zakresie niezbędnym do dostosowania postanowień Umowy do wprowadzonych przepisów prawa.
3. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 powyżej, Strona Umowy zainteresowana wprowadzeniem zmiany przedkłada drugiej Stronie pisemny wniosek o dokonanie zmian wraz ze wskazaniem okoliczności uzasadniających ich wprowadzenie. Niezwłocznie po otrzymaniu wniosku Strony podejmą decyzję w przedmiocie wprowadzenia proponowanych zmian w trybie przewidzianym w ust. 1 powyżej.
4. Warunkiem wprowadzenia zmian jest zaistnienie okoliczności opisanych w ust. 2 powyżej oraz wystąpienie strony powołującej się na warunek z wnioskiem, o którym mowa w ust. 3 powyżej."

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-10 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Strona prowadzonego postępowania określona w pkt. 3.1 ogłoszenia.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-10 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-05-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiający informuje, iż stosuje obligatoryjną przesłankę wykluczenia Wykonawców na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514).

Uwaga do pkt. 4.2.10.) - Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia: od dnia 28.05.2026 r. do 11.06.2025 r.
Dostawa jest możliwa tylko w tym okresie, z uwagi na harmonogram rejsu statku ekspedycyjnego, który zgodnie z umową ZP/ASH/02/2026 ma przetransportować olej napędowy do PSP Hornsund.
Dostawa oleju napędowego zostanie zrealizowana (zgodnie z wyborem Wykonawcy):
- w dniach 28 maja 2026 r. - 01 czerwca 2026 r. – w przypadku załadunku w porcie w Gdyni, albo
- w dniach 03-05 czerwca 2026 r. – w przypadku załadunku w redzie portu Skagen, albo
- w dniu 11 czerwca 2026 r. – w przypadku załadunku w porcie w Longyearbyen.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 560 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
225 883 zł701 422 zł
Rozstęp międzykwartylowy
475 540 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
225 883 zł
Mediana
332 560 zł
Górny kwartyl
701 422 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.04.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.