Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
24 354 zł
Umowa zawarta
17 lutego 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 24 354 zł – 184 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup sprzętu ochrony ludności i obrony cywilnej – pompy szlamowe

Zamawiający Gmina Sucha Beskidzka (Sucha Beskidzka, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup sprzętu ochrony ludności i obrony cywilnej – pompy szlamowe”, wybierając ofertę wykonawcy PILAR-TECH SPÓŁKA JAWNA T.KRZYSZTOFEK K.LORANC. Wartość umowy: 24 354 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Sucha BeskidzkaSucha Beskidzka, Małopolskie (powiat Suski →)opublikowano 9 marca 2026
Wartość umowy
24 354 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych dokumentów).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PILAR-TECH SPÓŁKA JAWNA T.KRZYSZTOFEK K.LORANC (Kraków), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 24 354,00 zł (umowę zawarto 17 lutego 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 24 354,00 zł do 184 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

  • 6

    Zamówienie dotyczyło zakupu motopomp szlamowych w trybie podstawowym, podzielonego na części (każda jako odrębne postępowanie).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SUCHA BESKIDZKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181920

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Adama Mickiewicza 19

1.5.2.)Miejscowość

Sucha Beskidzka

1.5.3.)Kod pocztowy

34-200

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

+48338749500

1.5.8.)Numer faksu

+48338749532

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@sucha-beskidzka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sucha-beskidzka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-daaeb9b8-2f26-471e-b3aa-a7c6d1a7d719

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup sprzętu ochrony ludności i obrony cywilnej – pompy szlamowe

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-daaeb9b8-2f26-471e-b3aa-a7c6d1a7d719

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00144725

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00053086/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup sprzętu ochrony ludności i obrony cywilnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00594184

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.18.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

203577,24 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

20941,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu w związku z realizacją przez Zamawiającego zadań wynikających z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026, zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1907) tj. dwóch pomp szlamowych spełniających następujące wymagania:
- certyfikat CBNOP-PIB lub równorzędny dokument,
- przeznaczenie do wody szlamowej,
- możliwość zasysania nieczystości stałych 30 mm,
- silnik benzynowy, czterosuwowy,
- silnik o pojemności powyżej 388 cm3,
- moc znamionowa powyżej 8,5 kW,
- min. moc ssania 7 m,
- min. moc tłoczenia 20 m,
- wydajność powyżej 1 600 l/min,
- waga do 80 kg.

Wymagany termin realizacji zamówienia: zgodnie z ofertą wykonawcy, jednak nie dłużej niż do 30 dni od daty zawarcia umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

34144213-4 - Motopompy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

24354,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

184500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

24354,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PILAR-TECH SPÓŁKA JAWNA T.KRZYSZTOFEK K.LORANC

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 350007407

7.3.3)Ulica

Powstańców 4

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-422

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

24354,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamówienie dotyczy zakupu sprzętu w związku z realizacją przez Zamawiającego zadań wynikających z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026, zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1907).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144213-4Motopompy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
595 000 zł
Próbka: 206 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 927 zł1 386 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 142 130 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 927 zł
Mediana
595 000 zł
Górny kwartyl
1 386 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sucha Beskidzka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sucha Beskidzka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 24 354 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144213-4 (Motopompy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PILAR-TECH SPÓŁKA JAWNA T.KRZYSZTOFEK K.LORANC (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.