Dostawa sprzętu komputerowego, części i akcesoriów komputerowych
Zamawiający Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk (Sopot, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa sprzętu komputerowego, części i akcesoriów komputerowych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 155 572 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=528, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
9 wpisów- Ogłoszenie
31 grudnia 2025
Termin ofert: 15 stycznia 2026 09:50Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
18 lutego 2026
4 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
06 marca 2026
- Wykonanie umowy
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | INSTYTUT OCEANOLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUK |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000632467 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Powstańców Warszawy 55 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sopot |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 81-712 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL633 - Trójmiejski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 58 551-72-81 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 58 551-21-30 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | mmasnicka@iopan.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.iopan.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-785bcdf6-ad40-476d-9993-74907b055da3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00143691 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-03-06 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00632761 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | 1. projekty finansowane ze środków NCN – dot. Pakietu 3, 4, 6, 10 - 12, 14, 15, 17; 2. projektu ARCFISH finansowanego ze środków NCBiR – dot. Pakietu 8 i 9; 3. projektu „Argo-Polska” finansowanego ze środków MEiN– dot. Pakietu 13; 4. projektu MUNIMAP ze środków INTERREG Morza Bałtyckiego 2021-2027 – dot. Pakietu 22. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa sprzętu komputerowego, części i akcesoriów komputerowych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet IV - Pakiet obejmuje dostawę następujących elementów: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213100-6 - Komputery przenośne |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet VI - Pakiet obejmuje dostawę następujących elementów: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30237230-0 - Pamięci |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30237200-1 - Akcesoria komputerowe |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet XI- Pakiet obejmuje dostawę następujących elementów: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30237230-0 - Pamięci |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet XII - Pakiet obejmuje dostawę następujących elementów: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213100-6 - Komputery przenośne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30231310-3 - Wyświetlacze płaskie 30237460-1 - Klawiatury komputerowe 30237410-6 - Myszka komputerowa |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet XIV - Pakiet obejmuje dostawę następujących elementów: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30214000-2 - Stacje robocze |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 32523000-5 - Urządzenia telekomunikacyjne |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet XV - Pakiet obejmuje dostawę następujących elementów: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213000-5 - Komputery osobiste |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30231300-0 - Monitory ekranowe 30237460-1 - Klawiatury komputerowe 30237410-6 - Myszka komputerowa 30213100-6 - Komputery przenośne 30213200-7 - Komputer tablet 30237135-4 - Karty sieciowe |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet XVII - Pakiet obejmuje dostawę następujących elementów: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30237410-6 - Myszka komputerowa |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 32342100-3 - Słuchawki 30237240-3 - Kamera internetowa 32342412-3 - Głośniki 30234600-4 - Pamięć flash |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-17 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | EL TORO BOBROWSKI BLATKIEWICZ SPÓŁKA JAWNA |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 812684100 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Racławicka 23 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Stargard |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 73-110 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 51942,90 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00117544/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-02-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana dokonana w zakresie Pakietu XIV w związku z brakiem komponentów do produkcji komputera przemysłowego NODKA eBOX-3230 z procesorem Intel Celeron J1900 zaoferowanego przez Wykonawcę w ramach Pakietu XIV poz. 1, a w konsekwencji wycofaniem ww. komputera z produkcji. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W Załączniku nr 3.14. do Umowy (Zestawienie wymaganych parametrów technicznych i gwarancji Wykonawcy dla Pakietu XIV): |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana dokonana w zakresie Pakietu IV w związku z możliwością dostarczenia przez Wykonawcę w ramach poz. 1 Pakietu IV (Laptop – 2 sztuki) laptopa Apple MacBook Pro 14” z dyskiem twardym 1 TB SSD (model Z1FC-MX2F3ZE/A- |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W Załączniku nr 3.4. do Umowy (Zestawienie wymaganych parametrów |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 51942,90 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
1) Pakiet IV i XIV - 14 dni,
2) Pakiet VI, XI, XII, XV i XVII - 7 dni.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.