Budowa mikroinstalacji wiatrowej dla przedszkola w Dziećmorowicach w tym budowa budowli i urządzeń budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu III
Zamawiający Gmina Walim (Walim, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa mikroinstalacji wiatrowej dla przedszkola w Dziećmorowicach w tym budowa budowli i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
15 maja 2025
Termin ofert: 30 maja 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
03 lipca 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
06 marca 2026
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy TAS-POL Sp. z o.o. (Zajączkowo).
- 2
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 188 928.00 zł.
- 3
ZakresOkres realizacji zamówienia wynosi 6 miesięcy od daty zawarcia umowy (2025-07-03).
- 4
ZakresSzczegółowy zakres prac określony jest w dokumentacji projektowej oraz istotnych postanowieniach umownych (SWZ). Należy dokładnie zapoznać się z tymi dokumentami.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WALIM |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 890718290 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Boczna 9 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Walim |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 58-320 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL517 - Wałbrzyski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@walim.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.walim.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-965a6427-ee03-4b75-9721-0d3352289703 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00143175 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-03-06 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00232767 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa mikroinstalacji wiatrowej dla przedszkola w Dziećmorowicach w tym budowa budowli i urządzeń budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu III |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem Umowy jest realizacja przedsięwzięcia budowlanego pn | „Budowa mikroinstalacji wiatrowej dla przedszkola w Dziećmorowicach w tym budowa budowli i urządzeń budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu III”. Budowa mikroinstalacji wiatrowej dla przedszkola w Dziećmorowicach w tym budowli (strunobetonowej żerdzi) i urządzeń budowlanych (turbiny wiatrowej) wraz z zagospodarowaniem terenu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dokumentacja projektowa (załącznik nr 4 do SWZ) oraz istotne postanowienia umowne (załącznik nr 3 do SWZ). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45251160-0 - Roboty w zakresie instalacji wiatrowych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 31121340-5 - Elektrownie wiatrowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-03 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TAS-POL Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 5832458628 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zajączkowo |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 188928,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00307600/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 188928,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →