Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
197 802 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 197 802 zł – 214 999 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rok produkcji autobusu przewidzianego do realizacji zamówienia30%Czas podstawienia autobusu zastępczego w razie awarii10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Walim do szkół specjalnych w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Walim (Walim, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Walim do szkół specjalnych w roku szkolnym…”, wybierając ofertę wykonawcy Władysław Nitecki Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowo-Handlowe Dystrybucja Paliw „Nitecki”. Wartość umowy: 197 802 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WalimWalim, Dolnośląskie (powiat Wałbrzyski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
197 802 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Władysław Nitecki Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowo-Handlowe Dystrybucja Paliw „Nitecki” (Głuszyca).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 197 802,00 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 197 802,00 zł do 214 998,79 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WALIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718290

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Boczna 9

1.5.2.)Miejscowość

Walim

1.5.3.)Kod pocztowy

58-320

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@walim.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.walim.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9e319bff-a67b-4ec8-bb4f-8be34a007063

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Walim do szkół specjalnych w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9e319bff-a67b-4ec8-bb4f-8be34a007063

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411643

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038400/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Walim do szkół specjalnych w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330980

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KZ.271.1.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych z Gminy Walim do placówek specjalnych
w Wałbrzychu wraz z zapewnieniem im opieki w trakcie przewozu w roku szkolnym 2026/2027. Szacunkowa ilość uczniów do dowozu – 13 osób. Ilość dni dowozu w ciągu roku szkolnego wyniesie 185.
Trasę obsługiwać powinien 1 autobus nie mniejszy niż 14 miejsc siedzących dla uczniów
z uwzględnieniem, że w autobusie oprócz kierowcy będzie zawsze 1 opiekun (pracownik wykonawcy). Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usługi przewozowej odpowiednio oznakowanym pojazdem, przystosowanym do przewozu uczniów niepełnosprawnych, wyposażonym w pasy bezpieczeństwa biodrowo-barkowe, stacjonarne mocowanie wózków inwalidzkich (co najmniej 1 wózek – 1 uczeń niepełnosprawny ruchowo). Wózki składane, z których korzystają przewożone osoby, muszą być dokładnie unieruchomione, by nie było możliwości przesuwania się ich w trakcie ruchu pojazdu.
Podane liczby uczniów i dzieci są liczbami szacowanymi na dzień ogłoszenia o zamówieniu publicznym i w trakcie roku mogą ulec zmianie, przy czym Zamawiający zastrzega, że Wykonawca zrealizuje minimum 50% zakresu zamówienia.
W ciągu jednego dnia realizacji usługi, przewidzianych jest do wykonania ok. 4 kursów (poranny, południowy x 2 i popołudniowy), łącznie ok. 230 km dziennie.
Planowana trasa dowozu:
Jugowice, Walim, Glinno, Zagórze Śląskie, Dziećmorowice, dowóz do następujących placówek w Wałbrzychu: ul. Mickiewicza (Branżowa Szkoła Specjalna), ul. Ogrodowa (Podstawowa Szkoła Specjalna), ul. Palisadowa (Szkoła Podstawowa nr 26).
UWAGA! Trasa dowozu może ulegać zmianie na terenie miasta Wałbrzycha, spowodowanej przyjęciem ucznia niepełnosprawnego z terenu Gminy Walim do najbliższej szkoły specjalnej.
Przewóz osób ma się odbywać w ramach transportu zamkniętego.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

197802,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

214998,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

197802,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Władysław Nitecki Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowo-Handlowe Dystrybucja Paliw „Nitecki”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8851015916

7.3.4)Miejscowość

Głuszyca

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

197802,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Walim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Walim.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 197 802 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Władysław Nitecki Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowo-Handlowe Dystrybucja Paliw „Nitecki” (Głuszyca). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.