Przebudowa istniejącego budynku przy korcie tenisowym na terenie OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
Zamawiający Miasto Kalisz (Kalisz, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa istniejącego budynku przy korcie tenisowym na terenie OSRiR przy ul. Łódzkiej…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 sierpnia 2025
Termin ofert: 27 sierpnia 2025 13:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
31 października 2025
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
05 marca 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO KALISZ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 250855877 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Główny Rynek 20 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kalisz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 62-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL416 - Kaliski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | wrmi@um.kalisz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.bip.kalisz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3de216ca-a790-440d-86a5-d4ff26f4e643 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00140738 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-03-05 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00370770 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa istniejącego budynku przy korcie tenisowym na terenie OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie budynku znajdującego się przy korcie tenisowym na terenie OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu, na podstawie dokumentów określonych w pkt 4.5 SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45410000-4 - Tynkowanie 45442100-8 - Roboty malarskie 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-01 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | BUDMAR PLUS ANITA GRABARCZYK-KRAKOWIAK |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 300703614 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | PIOTRÓW 28 |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 62-812 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 303377,71 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00508479/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-01-16 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyną dokonania zmian były złe warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonywanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej lub normami technicznymi (zmiana umowy spowodowana powyższymi okolicznościami została przewidziana w § 18 ust. 1 pkt 1 lit. e umowy). |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmianie uległ zapis § 4 ust. 3 który brzmi "3. Zakończenie robót budowlanych nastąpi do dnia 18 grudnia 2025 r.". |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyną dokonania zmian były złe warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonywanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej lub normami technicznymi (zmiana umowy spowodowana powyższymi okolicznościami została przewidziana w § 18 ust. 1 pkt 1 lit. e umowy). |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmianie uległ zapis § 4 ust. 3 który brzmi "3. Zakończenie robót budowlanych nastąpi do dnia 27 grudnia 2025 r.". |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 303377,71 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
Zapłata wynagrodzenia umownego nastąpiła w dniu 19 lutego 2026r.
Termin na dokonanie płatności wynagrodzenia przewidziany w umowie nie pozwolił zamawiającemu na uwzględnienie w treści ogłoszenia o wykonaniu umowy niezbędnych i wymaganych informacji dotyczących wysokości wypłaconego wynagrodzenia - wobec czego zamieszczenie tego ogłoszenia nastąpiło niezwłocznie po ziszczeniu się okoliczności pozwalających na udostępnienie tych informacji w treści ww. ogłoszenia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.