Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
95 050 zł
Umowa zawarta
2 marca 2026
Okres realizacji
od 2 marca 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Różnorodność posiłków30%Czas dostarczenia posiłku w wyniku zgłoszenia reklamacji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zapewnienie posiłku uczestnikom świetlicy środowiskowej – II postępowanie

Zamawiający Gmina Świątniki Górne (Świątniki Górne, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zapewnienie posiłku uczestnikom świetlicy środowiskowej – II postępowanie”, wybierając ofertę wykonawcy Igła Tomasz Góra Sp. jawna. Wartość umowy: 95 050 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
95 050 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 stycznia 2026

    Termin ofert: 6 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 marca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Igła Tomasz Góra Sp. jawna (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 95 050,00 zł (umowę zawarto 2 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 marca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

  • 5

    Przetarg przeprowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świątniki Górne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555499

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

K. Bruchnalskiego 36

1.5.2.)Miejscowość

Świątniki Górne

1.5.3.)Kod pocztowy

32-040

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@swiatniki-gorne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swiatniki-gorne.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/swiatniki-gorne

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zapewnienie posiłku uczestnikom świetlicy środowiskowej – II postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-069e82a0-c6bf-4c4b-ad12-e7f54e421cdd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00138262

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00071041/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Zapewnienie posiłku uczestnikom świetlicy środowiskowej.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet: Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie: Wsparcie usług społecznych w regionie – ZIT”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00080295

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GOPS-26/1/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

90523,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa przygotowania, dostarczenia i podania posiłków w formie jednodaniowego obiadu wraz napojem typu kompot lub sok dla maksymalnie 25 uczestników świetlicy środowiskowej zlokalizowana w miejscowości 32-040 Ochojno, ul. Jagiellońska 11, w okresie od 02.03.2026r. do 31.12.2026r. Dostawa będzie odbywać się bezpośrednio do miejsca przebywania uczestników projektu, tj.: do świetlicy środowiskowej zlokalizowana w miejscowości 32-040 Ochojno, ul. Jagiellońska 11. Usługa będzie realizowana 5 dni w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku (z zastrzeżeniem, iż dni tygodnia, w których będzie realizowana usługa, to dni robocze) z wyjątkiem okresów gdy uczestnicy będą przebywali planowo zorganizowanych wyjazdach – kilkudniowych wycieczkach i pobytach wypoczynkowych w okresie wakacji, w liczbie ustalonej każdorazowo przez Zamawiającego dla maksymalnie 25 osób. Posiłek będzie dostarczony do siedziby świetlicy środowiskowej w godzinach od 14:00 do 15:00. Zamawiający każdorazowo, najpóźniej o godzinie 15:00 tj. w momencie wydawania posiłków na miejscu w świetlicy, będzie informował Wykonawcę o liczbie posiłków, która będzie dostarczana do siedziby w dniu następnym. Informacja ta będzie też uwzględniała liczbę posiłków dla osób o specjalnych wymaganiach żywieniowych (jeżeli uczestnikami będą osoby o specjalnych potrzebach żywieniowych, np. brak tolerancji laktozy).
Wykonawca uwzględni te informacje i dostarczy odpowiednią liczbę posiłków dostosowanych do potrzeb tych osób. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia posiłków w formie jednodaniowego obiadu do świetlicy środowiskowej zlokalizowana w miejscowości 32-040 Ochojno, ul. Jagiellońska 11 w odpowiednich przeznaczonych do tego celu zbiorczych pojemnikach wielokrotnego użytku (obiad i napój), podania obiadu uczestnikom i zabrania pozostałości po konsumpcji. Zastawę i sztućce zapewni każdorazowo Zamawiający. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku wprowadzenia
regulacji prawnych, związanych z sytuacją pandemiczną (np. COVID-19) lub inną, wymagającą szczególnych środków higieny, zobowiązujących podmioty prowadzące świetlicę środowiskową do korzystania wyłącznie z naczyń jednorazowego użytku, będzie wymagał od Wykonawcy dostarczania posiłków do świetlicy środowiskowej w opakowaniach jednorazowych oraz jednorazowych sztućców do każdego wydanego posiłku. Posiłki dostarczane do Świetlicy środowiskowej formie jednodaniowego obiadu powinny znajdować się w odpowiednich do tego celu termoizolacyjnych pojemnikach jednorazowych, zabezpieczonych przed wylaniem lub schłodzeniem, umożliwiające łatwe porcjowanie na miejscu oraz ich dystrybucję. Maksymalna szacowana liczba posiłków: 5000 szt. (20 dni x 12 m-cy x maksymalnie 25 osób)

4.5.3.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

95050 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

95050 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

95050 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Igła Tomasz Góra Sp. jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6793188733

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-698

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

95050 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-03-02 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 232 zł687 957 zł
Rozstęp międzykwartylowy
492 725 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 232 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
687 957 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świątniki Górne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świątniki Górne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 95 050 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Igła Tomasz Góra Sp. jawna (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.