Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka - sołectwo Chełmsko Śląskie oraz miasto Lubawka

Zamawiający Gmina Lubawka (Lubawka, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka - sołectwo Chełmsko…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LubawkaLubawka, Dolnośląskie (powiat Kamiennogórski →)opublikowano 2 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBAWKA

1.2.)Oddział zamawiającego

Wydział Inwestycji

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821339

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.4.2.)Miejscowość

Lubawka

1.4.3.)Kod pocztowy

58-420

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.7.)Numer telefonu

516319439

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

lubawka@lubawka.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubawka.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-68fed8c9-2e09-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00135788

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-03-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00372902

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka -
sołectwo Chełmsko Śląskie oraz miasto Lubawka

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka - sołectwo Chełmsko Śląskie oraz miasto Lubawka. Składowe zadania inwestycyjnego:
1) „Przebudowa odcinka ulicy Kruczej w miejscowości Lubawka”;
2) „Przebudowa odcinka ul. Słonecznej w miejscowości Chełmsko Śląskie”;
3) „Remont mostu w miejscowości Chełmsko Śląskie”;
4) „Budowa i modernizacja drogi gminnej przy ul. Kolonia w Chełmsku Śląskim – II etap”.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch etapach:
Etap I: przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych i wymaganych zgód,
Etap II: Wykonanie robót budowlanych w zakresie niniejszego zadania zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną w ramach Etapu I.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-09-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

15 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6951142004

4.3.3.)Ulica

Czadrów 1a

4.3.4.)Miejscowość

Kamienna Góra

4.3.5.)Kod pocztowy

58-400

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

3144249,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00551976/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-12-15

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Kolejny aneks w związku z wydłużeniem procedur projektowych na wniosek Wykonawcy, który realizuje zadania w formule: Zaprojektuj i Wybuduj dla 4 składowych zadania:
1) „Przebudowa odcinka ulicy Kruczej w miejscowości Lubawka”;
2) „Przebudowa odcinka ul. Słonecznej w miejscowości Chełmsko Śląskie”;
3) „Remont mostu w miejscowości Chełmsko Śląskie”;
4) „Budowa i modernizacja drogi gminnej przy ul. Kolonia w Chełmsku Śląskim – II etap”.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Planowany termin wykonania zamówienia, tj. przedmiotu umowy, ustala się
do dnia 31 maja 2026 r. (data podpisania protokołu odbioru końcowego wykonania przedmiotu umowy), przy uwzględnieniu, iż:
1) w terminie do dnia 28 lutego 2026 r. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dokumentację projektową w zakresie Etapu I wraz z uzyskaniem niezbędnych prawomocnych decyzji administracyjnych i wymaganych zgód,
2) w terminie do dnia 25 maja 2026 r. Wykonawca zobowiązany jest zakończyć wykonywanie przedmiotu umowy oraz dokonać zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Uzupełnienie zapisów zgodnie z art. 455 ust.3 pkt 2 PZP

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubawka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubawka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.