Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 144 249 zł
Umowa zawarta
18 września 2024
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3 144 249 zł – 3 672 325 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka - sołectwo Chełmsko Śląskie oraz miasto Lubawka

Zamawiający Gmina Lubawka (Lubawka, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka - sołectwo Chełmsko…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski. Wartość umowy: 3 144 249 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina LubawkaLubawka, Dolnośląskie (powiat Kamiennogórski →)opublikowano 17 października 2024
Wartość umowy
3 144 249 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski (Kamienna Góra), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 144 249,00 zł (umowę zawarto 18 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 144 249,00 zł do 3 672 325,28 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBAWKA

1.3.)Oddział zamawiającego

Wydział Inwestycji

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821339

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Lubawka

1.5.3.)Kod pocztowy

58-420

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

516319439

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lubawka@lubawka.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubawka.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.platformazakupowa.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka -
sołectwo Chełmsko Śląskie oraz miasto Lubawka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-68fed8c9-2e09-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00551976

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00087102/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka - sołectwo Chełmsko Śląskie oraz miasto Lubawka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00372902

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.271.5.2024.MP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa dróg lokalnych wraz z mostami na terenie Gminy Lubawka - sołectwo Chełmsko Śląskie oraz miasto Lubawka. Składowe zadania inwestycyjnego:
1) „Przebudowa odcinka ulicy Kruczej w miejscowości Lubawka”;
2) „Przebudowa odcinka ul. Słonecznej w miejscowości Chełmsko Śląskie”;
3) „Remont mostu w miejscowości Chełmsko Śląskie”;
4) „Budowa i modernizacja drogi gminnej przy ul. Kolonia w Chełmsku Śląskim – II etap”.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch etapach:
Etap I: przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych i wymaganych zgód,
Etap II: Wykonanie robót budowlanych w zakresie niniejszego zadania zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną w ramach Etapu I.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3144249,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3672325,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3144249 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6951142004

7.3.3)Ulica

Czadrów 1a

7.3.4)Miejscowość

Kamienna Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonanie dokumentacji projektowej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3144249,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubawka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubawka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 144 249 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski (Kamienna Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.