Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4 - wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

Zamawiający Galeria im. Sleńdzińskich (Białystok, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Galeria im. SleńdzińskichBiałystok, Podlaskieopublikowano 1 marca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 195 122 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje o wykonaniu umowy

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWybrano ofertę firmy P.H.U Antoni Rutkowski (Białystok).

  • 2

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 399 000,00 zł.

  • 3

    ZakresWymagane jest wykonanie okien z drewna litego dębowego klasy I bez sęków, o klasie RC-2 z certyfikatem. Dopuszczalne elementy aluminiowe/stalowe oksydowane na kolor mosiądzu po akceptacji Zamawiającego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Galeria im. Sleńdzińskich

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050130318

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Waryńskiego 24a

1.4.2.)Miejscowość

Białystok

1.4.3.)Kod pocztowy

15-461

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

galeria@galeriaslendzinskich.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

galeriaslendzinskich.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytucja kultury

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-48f1c728-b905-480d-b4ce-22398b8d3711

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00133538

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-03-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00276824

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4 - wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana parapetów zewnętrznych oraz demontaż krat okiennych w ramach zadania

„Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ. 3. Okna należy wykonać jako okna jednoramowe, wykonane z drewna litego dębowego klasy I bez sęków. Klasa okien RC-2 z CERTYFIKATEM. Zamawiający dopuszcza zastosowanie elementów aluminiowych (stalowych) oksydowanych na kolor mosiądzu. Jeśli właściwościami użytkowymi oraz wizualnie elementy aluminiowe (stalowe) nie będą odbiegać od rozwiązań opisanych w dokumentacji projektowej, jest możliwość ich użycia, po akceptacji konkretnego modelu przez Zamawiającego. 4. Wykonawca powinien zgłosić w trakcie postępowania wszelkie uwagi i zastrzeżenia do dokumentacji i wystąpić do Zamawiającego o rozstrzygnięcie. 5. Zamawiający wymaga udzielenia min. 5 - letniej gwarancji na wykonane roboty (okres gwarancji podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ). 6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za należyte zabezpieczenie terenu robót. 7. Wykonawca po zakończeniu robót zobowiązany jest do uporządkowania terenu. UWAGA: Budynek istniejący wpisany został do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 17 stycznia 1953r., nr rej A-241 usytuowany jest na obszarze historycznego układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 1 września 1977, nr rej. A-286. Ruch samochodów w celu dostarczenia materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do prowadzenia prac może odbywać się wyłącznie utwardzonym odcinkiem ulicy Rynek Kościuszki tj. traktatem choroskim. Wjazd jakichkolwiek pojazdów na centralną część placu jest zabroniony

3.9.)Główny kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

P.H.U Antoni Rutkowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9660353117

4.3.3.)Ulica

Sobolewska

4.3.4.)Miejscowość

Białystok

4.3.5.)Kod pocztowy

15-560

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

399000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00352605/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-23

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

399000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45421000-4Roboty w zakresie stolarki budowlan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
195 122 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
168 727 zł372 267 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 539 zł
Źródło próbki
CPV 45421· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
168 727 zł
Mediana
195 122 zł
Górny kwartyl
372 267 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Galeria im. Sleńdzińskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.