ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa nasion lnu na potrzeby Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowego Instytutu Badawczego

Zamawiający Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Państwowy Instytut Badawczy (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa nasion lnu na potrzeby Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion Instytutu Włókien…”. Termin składania ofert minął 9 marca 2026, 14:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 marca 2026, 14:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    27 lutego 2026

    Termin ofert: 9 marca 2026 14:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    11 kwietnia 2026

    2 oferty2 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa nasion lnu na potrzeby Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowego Instytutu Badawczego.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT WŁÓKIEN NATURALNYCH I ROŚLIN ZIELARSKICH - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 301027411

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 71B

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

60-630

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@iwnirz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.iwnirz.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Badania naukowe i inne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa nasion lnu na potrzeby Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowego Instytutu Badawczego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-60fa4738-4706-45a5-8bfd-d0473fa92814

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00133158

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1265937

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Składanie Zamawiającemu ofert Wykonawców (a także ich wycofanie, czy zmiana) odbywa się elektronicznie - wyłącznie przy użyciu Platformy zakupowej Open Nexus, dostępnej na stronie
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1265937 (zwanej dalej w skrócie „Platformą zakupową”).
2. Komunikacja w sprawach innych niż składanie ofert odbywać się będzie również za pośrednictwem Platformy zakupowej, z dopuszczeniem dodatkowego środka komunikacji w postaci poczty elektronicznej: przetargi@iwnirz.pl w przypadkach wskazanych w dziale III ust. 3 i 4 SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1.Korzystanie z Platformy zakupowej jest bezpłatne. Warunki korzystania z Platformy zakupowej przy składaniu oferty (a także jej zmiany i wycofania), w tym wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy zakupowej (w tym maksymalny rozmiar przesyłanych plików odpowiednio dla oferty i innych dokumentów, a także minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy zakupowej oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia) podaje strona internetowa Platformy zakupowej, w tym w szczególności przywoływany tam Regulamin Internetowej Platformy zakupowej oraz uzupełniające go informacje na stronie Platformy zakupowej zawarte w folderze pn. Instrukcje użytkownika (aktualnie dostępne na stronie https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca), czy też w
folderze pn. Pierwsze kroki na platformie jako Wykonawca (aktualnie dostępne na stronie https://about.opennexus.com/uslugi/platforma-zakupowa-pierwsze-kroki/). W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy zakupowej możliwe jest skorzystanie ze wsparcia technicznego (wskazane na stronie internetowej Platformy zakupowej Centrum Wsparcia Klienta, które udziela wszelkich informacji związanych z procesem składania ofert, rejestracji czy innych aspektów technicznych platformy, ze wskazaniem tam czasu w którym jest dostępne oraz numeru telefonu do kontaktu).
2. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej to 100 MB.
3. Dalsze szczegóły dział III SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna RODO została podana w załączniku nr 1 SWZ (zob. również dział II SWZ).

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z klauzulą informacyjną RODO (załącznik nr 1 SWZ).

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

10/ZP/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa nasion lnu (sprzedaż i dostarczanie) na potrzeby produkcji w Zakładzie Badań i Przetwórstwa Nasion (jedna z jednostek organizacyjnych Zamawiającego).
2. Zamawiający dokonuje wyodrębnienia przedmiotu niniejszego zamówienia na 2 (dwie) samodzielne części, dopuszczając tym samym składanie ofert częściowych na każdą z tych części. Każda taka część nazywana jest w dalszej części SWZ „Zadaniem” . Na:
1) Część nr 1 (Zadanie nr 1) – na którą składa się dostawa 92 000 kg nasion lnu brązowego;
2) Część nr 2 (Zadanie nr 2) – na którą składa się dostawa 31 000 kg nasion lnu złotego.
3. Opis właściwości i innych oczekiwanych przez Zamawiającego wymagań minimum stawianym nasionom, o których mowa w ust. 1 i 2 powyżej, tak w Zadaniu nr 1 (nasiona lnu złotego), jak i Zadania nr 2 (nasiona lnu brązowego) - podaje Załącznik nr 2 SWZ.
4. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia podaje Wzór Umowy (załącznik nr 5 SWZ).

4.2.6.)Główny kod CPV

03111000-2 - Nasiona

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa nasion lnu (sprzedaż i dostarczanie) na potrzeby produkcji w Zakładzie Badań i Przetwórstwa Nasion (jedna z jednostek organizacyjnych Zamawiającego).
2. Zamawiający dokonuje wyodrębnienia przedmiotu niniejszego zamówienia na 2 (dwie) samodzielne części, dopuszczając tym samym składanie ofert częściowych na każdą z tych części. Każda taka część nazywana jest w dalszej części SWZ „Zadaniem” . Na:
1) Część nr 1 (Zadanie nr 1) – na którą składa się dostawa 92 000 kg nasion lnu brązowego;
2) Część nr 2 (Zadanie nr 2) – na którą składa się dostawa 31 000 kg nasion lnu złotego.
3. Opis właściwości i innych oczekiwanych przez Zamawiającego wymagań minimum stawianym nasionom, o których mowa w ust. 1 i 2 powyżej, tak w Zadaniu nr 1 (nasiona lnu złotego), jak i Zadania nr 2 (nasiona lnu brązowego) - podaje Załącznik nr 2 SWZ.
4. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia podaje Wzór Umowy (załącznik nr 5 SWZ).

4.2.6.)Główny kod CPV

03111000-2 - Nasiona

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

03115000-0 - Surowce roślinne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Stosownie do art. 58 ust. 2 ustawy PZP, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie (składający Ofertę wspólną) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo do reprezentowania w niniejszym postępowaniu i zawarcia Umowy o zamówienie. Inne wymagania związane z faktem złożenia oferty wspólnej (Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie) podane są w SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian zawartej umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Zmiany zawartej Umowy będą dopuszczalne w sytuacjach opisanych w § 10 - 11 umowy, a także wtedy, kiedy nie będą poczytywane za zmiany istotne w rozumieniu art. 454 ust. 2 ustawy PZP, jak też w przypadkach, w zakresie i na warunkach dopuszczonych na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 2 – 4 oraz ust. 2 ustawy PZP (z uwzględnieniem przepisów art. 455 ust. 3 i 4 ustawy PZP).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-03-09 14:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Składanie ofert odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej, dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1265937

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-03-09 14:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-04-07

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    ustawa PZP - należy przez to rozumieć obowiązującą polska ustawę z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych,
  2. 2)
    SWZ - należy przez to rozumieć obowiązującą w niniejszym postępowaniu specyfikację warunków zamówienia, o której mowa w art. 281 ustawy PZP, właściwą dla trybu podstawowego bez negocjacji, przyjętego w niniejszym postępowaniu (wraz ze wszystkimi jej załącznikami, w tym Wzorem Umowy; 3) Wzór Umowy – należy przez to rozumieć załącznik 5 SWZ
    pn. Wzór Umowy. W postępowaniu niniejszym nie stosuje się umowy ramowej, dynamicznego system zakupów, ani aukcji elektronicznej. Zamówienie publiczne z niniejszego postępowania nie jest zastrzeżone dla zakładów pracy chronionej a jego realizacja nie jest ograniczona do programów zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
    Realizacja zamówienia nie zawiera żadnych usług, których świadczenie w Polsce jest zastrzeżone przepisami ustawowymi, wykonawczymi lub administracyjnymi dla określonych zawodów.
    O udzielenie niniejszego zamówienia nie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie (z przyczyn wskazanych w) art 108 ust. 1 ustawy PZP, jak tez Wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu o zamówienie na podstawie (z przyczyn wskazanych w) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Podstawy wykluczenia, o których mowa w art 108 ust. 1 (z wyjątkiem art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy PZP będą również badane w stosunku do podwykonawcy, jeżeli zostanie wskazany w ofercie lub podczas realizacji zamówienia (szczegóły dział IX SWZ).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 09.03.2026, 14:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 03111000-2 (Nasiona). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.