WYKONANIE POWIERZCHNIOWEGO UTRWALENIA NA DROGACH POWIATOWYCH NA TERENIE POWIATU BYDGOSKIEGO, GMINA KORONOWO I SICIENKO, WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Zamawiający Powiat Bydgoski (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „WYKONANIE POWIERZCHNIOWEGO UTRWALENIA NA DROGACH POWIATOWYCH NA TERENIE POWIATU…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 661 555 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
06 lutego 2026
Termin ofert: 27 lutego 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
25 lutego 2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
30 marca 2026
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Bydgoski |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 387399775 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Juliusza Słowackiego 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bydgoszcz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 85-008 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL613 - Bydgosko-toruński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 525835434 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zdp@powiat.bydgoski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiat.bydgoski.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00128588 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-02-25 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00099810 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 6.4.1. | Informacje dotyczące wadium Przed zmianą | 1) Zamawiający żąda wniesienia wadium. 2) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 4 061,37 zł (słownie złotych: cztery tysiące sześćdziesiąt jeden 37/100). 3) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt. 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 4) Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: pieniądzu; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa wart. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462). 5) Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w PKO BP o numerze 97 1020 1462 0000 7102 0379 2322 tytuł przelewu „WADIUM - Wykonanie powierzchniowego utrwalenia na drogach powiatowych na terenie powiatu bydgoskiego, gmina Koronowo i Sicienko, województwo kujawsko-pomorskie – JO-III.271.1.1.2026”. UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 6) Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: a) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności; b) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; c) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; d) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); e) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; f) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Powiat Bydgoski reprezentowany przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy g) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); h) musi zostać złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji. 7) W przypadku wniesienia wadium w formie: a) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; b) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą. 8) Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona. 9) Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa ustawa Pzp. Po zmianie: 1) Zamawiający żąda wniesienia wadium. 2) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 4 061,37 zł (słownie złotych: cztery tysiące sześćdziesiąt jeden 37/100). 3) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt. 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 4) Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: pieniądzu; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa wart. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462). 5) Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w PKO BP o numerze 97 1020 1462 0000 7102 0379 2322 tytuł przelewu „WADIUM - Wykonanie powierzchniowego utrwalenia na drogach powiatowych na terenie powiatu bydgoskiego, gmina Koronowo i Sicienko, województwo kujawsko-pomorskie – JO-III.271.1.1.2026”. UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 6) Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: a) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności; b) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; c) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; d) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); e) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; f) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Powiat Bydgoski działający przez Zarząd Dróg Powiatowych w Bydgoszczy g) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); h) musi zostać złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji. 7) W przypadku wniesienia wadium w formie: a) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; b) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą. 8) Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona. 9) Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa ustawa Pzp. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-02-26 09:00 Po zmianie: 2026-02-27 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-02-26 09:15 Po zmianie: 2026-02-27 09:15 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.