Przebudowa Pałacu w zespole pałacowo – parkowym w Młochowie, wraz z pracami konserwatorskimi, restauratorskimi i zagospodarowaniem terenu zewnętrznego
Zamawiający Gmina Nadarzyn (Nadarzyn, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa Pałacu w zespole pałacowo – parkowym w Młochowie, wraz z pracami…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Nadarzyn |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 013269195 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Mszczonowska 24 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Nadarzyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-830 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL913 - Warszawski zachodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@nadarzyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.nadarzyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00128477 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-02-25 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00117882 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Zamawiający, zgodnie z art. 112 ustawy Pzp, określa warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie określa wymagań; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie określa wymagań; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 5.000.000,00 PLN; 4) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie obejmujące odbudowę, rozbudowę, nadbudowę, przebudowę, remont budynku wpisanego do rejestru zabytków, o wartości nie mniejszej niż 6.000.000,00 zł brutto oraz załączy dowody określające, że roboty te zostały wykonane należycie. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli jeden Wykonawca z wspólnie ubiegających się o zamówienie/podmiot trzeci, wykaże się pełnym wymaganym przez Zamawiającego doświadczeniem. b) dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia następującymi osobami: * Kierownik budowy – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami; - co najmniej 3-letnie doświadczenie przy realizacji robót budowlanych przy zabytkach nieruchomych na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót w powyższej specjalności; * Kierownik robót sanitarnych – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami; * Kierownik robót elektrycznych – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji elektrycznych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami; * Kierownik robót drogowych – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami. UWAGI: * Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji. ** Za zabytek nieruchomy Zamawiający uzna zabytek nieruchomy w rozumieniu ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. *** Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP z dnia wszczęcia postępowania. **** Zgodnie z zasadami określonymi we właściwych przepisach, Zamawiający dopuszcza pełnienie ww. funkcji przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe zdobyte w innych państwach na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Po zmianie: Zamawiający, zgodnie z art. 112 ustawy Pzp, określa warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie określa wymagań; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie określa wymagań; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 5.000.000,00 PLN; 4) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie obejmujące odbudowę lub rozbudowę lub nadbudowę lub przebudowę lub remont budynku wpisanego do rejestru zabytków, o wartości nie mniejszej niż 3.500.000,00 zł brutto oraz załączy dowody określające, że roboty te zostały wykonane należycie. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli jeden Wykonawca z wspólnie ubiegających się o zamówienie/podmiot trzeci, wykaże się pełnym wymaganym przez Zamawiającego doświadczeniem. b) dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia następującymi osobami: * Kierownik budowy – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami; - co najmniej 3-letnie doświadczenie przy realizacji robót budowlanych przy zabytkach nieruchomych na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót w powyższej specjalności; * Kierownik robót sanitarnych – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami; * Kierownik robót elektrycznych – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji elektrycznych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami; * Kierownik robót drogowych – min. 1 osoba posiadająca niżej wskazane kwalifikacje: - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie wystarczającym do kierowania robotami. UWAGI: * Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji. ** Za zabytek nieruchomy Zamawiający uzna zabytek nieruchomy w rozumieniu ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. *** Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP z dnia wszczęcia postępowania. **** Zgodnie z zasadami określonymi we właściwych przepisach, Zamawiający dopuszcza pełnienie ww. funkcji przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe zdobyte w innych państwach na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-06 10:00 Po zmianie: 2026-03-12 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-06 12:00 Po zmianie: 2026-03-12 12:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-04 Po zmianie: 2026-04-10 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.