Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Teodorówka"

Zamawiający Gmina Dukla (Dukla, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina DuklaDukla, Podkarpackie (powiat Krośnieński →)opublikowano 25 lutego 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 227 642 zł
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA DUKLA

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440531

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Trakt Węgierski 11

1.4.2.)Miejscowość

Dukla

1.4.3.)Kod pocztowy

38-450

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@dukla.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.dukla.pl//

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ca77405b-0265-4f77-ada1-192b62152b53

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00128348

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-02-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00529409

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Teodorówka"

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest.: „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Teodorówka.”
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie projektu kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o szacowanej długości, zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym. Koncepcja przebiegu sieci kanalizacji sanitarnej została przedstawiona na załącznikach graficznych. Sieć uzbrojona zostanie w studnie rewizyjne betonowe dn 1000 mm i dn 400mm wykonane z tworzyw sztucznego. Orientacyjną ilość studni na kanalizacji przedstawia PFU. Na trasie kanalizacji konieczne będzie wykonanie przejść pod ciekami oraz pod drogą wojewódzką i powiatowa metodą przewiertu z zastosowaniem rury ochronnej. Podane w programie funkcjonalno-użytkowym długości sieci kanalizacyjnej są długościami orientacyjnymi, gdyż trasa nie została uzgodniona z właścicielami działek prywatnych. Po uzgodnieniu przez Wykonawcę trasy kanalizacji z właścicielami działek jej długość, ilość studzienek oraz ilość przejść pod ciekami i drogami może ulec zmianie. Na wszystkich odcinkach wykonywanych w pasie drogowym dróg gminnych konieczne będzie odtworzenie nawierzchni do stanu pierwotnego.
Dokumentację projektową przedsięwzięcia należy wykonać w formie papierowej i elektronicznej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawnymi, a w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, i obejmować będzie:
a) projekt budowlany wraz z wszystkimi uzgodnieniami,
b) projekt techniczny
c) projekt wykonawczy
d) przedmiar robót i kosztorys inwestorski sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra
Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym,
e) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (ogólną i szczegółową),
f) przygotowanie umów /zgody/ na wejście w teren
g) przygotowanie dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę
h) dokumenty z pkt a-g, oprócz formy papierowej/pisemnej, Wykonawca dostarczy również w formie elektronicznej edytowalnej (płyta CD/pendrive
Dla powyższego zadania Wykonawca uzyska za pisemnym upoważnieniem Zamawiającego prawomocne pozwolenie na budowę

3.8.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

3.9.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-02-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Sanmat Sp. z o. o

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

524488697

4.3.3.)Ulica

ul. Sadowa 17A

4.3.4.)Miejscowość

Budziszewice

4.3.5.)Kod pocztowy

97-212

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

267000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00109341/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-02-11

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zamawiający ogłosił postępowanie 13 listopada 2025 r., a otwarcia ofert dokonał 25 listopada 2025 r. Cena najkorzystniejszej oferty przekroczyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 67 000,00 zł. W związku z tym, aby zwiększyć budżet do poziomu ceny najkorzystniejszej oferty, konieczne było podjęcie uchwały Rady Gminy, co nastąpiło 28 stycznia 2026 r. Dopiero wówczas możliwe było zawarcie umowy z Wykonawcą.

Należy zaznaczyć, że projekt umowy przewidywał realizację zamówienia przez 12 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia. Przesunięcie terminu zawarcia umowy spowodowało konieczność dokonania płatności zarówno w 2026 r., jak i w 2027 r. Zgodnie z uchwałą przewidziano płatności w wysokości 200 000,00 zł w 2026 r. oraz 67 000,00 zł w 2027 r. Sytuacja ta wynikała z wydłużenia procedury wyboru Wykonawcy, czego nie dało się przewidzieć, przy zachowaniu należytej staranności, na etapie ogłoszenia postępowania.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Doprecyzowano postanowienia umowy dotyczące fakturowania poprzez Krajowy System e-Faktur (§ 5a). W § 5 wprowadzono zmiany, z których wynikało, że zapłata wynagrodzenia za I etap wykonania umowy w wysokości po 100 000,00 zł i za II etap w wysokości 100 000,00 zł brutto nastąpi w 2026 roku, a za etap III w wysokości 67 000,00 nastąpi w 2027 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 246 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
143 433 zł388 862 zł
Rozstęp międzykwartylowy
245 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
143 433 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
388 862 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dukla prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dukla.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.