Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Sanmat Sp. z o. o· Budziszewicemikrofirma
Wartość umowy
267 000 zł
Umowa zawarta
11 lutego 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 267 000 zł – 378 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości dokumentacji projektowej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Teodorówka"

Zamawiający Gmina Dukla (Dukla, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w…”, wybierając ofertę wykonawcy Sanmat Sp. z o. o. Wartość umowy: 267 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina DuklaDukla, Podkarpackie (powiat Krośnieński →)opublikowano 12 lutego 2026
Wartość umowy
267 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sanmat Sp. z o. o (Budziszewice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 267 000,00 zł (umowę zawarto 11 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 267 000,00 zł do 378 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DUKLA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440531

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Trakt Węgierski 11

1.5.2.)Miejscowość

Dukla

1.5.3.)Kod pocztowy

38-450

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@dukla.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.dukla.pl//

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ca77405b-0265-4f77-ada1-192b62152b53

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Administracja publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Teodorówka"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ca77405b-0265-4f77-ada1-192b62152b53

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00109341

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00037843/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa Kanalizacji sanitarnej w m. Teodorówka "

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00529409

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Znak: I.271.26.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest.: „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Teodorówka.”
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie projektu kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o szacowanej długości, zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym. Koncepcja przebiegu sieci kanalizacji sanitarnej została przedstawiona na załącznikach graficznych. Sieć uzbrojona zostanie w studnie rewizyjne betonowe dn 1000 mm i dn 400mm wykonane z tworzyw sztucznego. Orientacyjną ilość studni na kanalizacji przedstawia PFU. Na trasie kanalizacji konieczne będzie wykonanie przejść pod ciekami oraz pod drogą wojewódzką i powiatowa metodą przewiertu z zastosowaniem rury ochronnej. Podane w programie funkcjonalno-użytkowym długości sieci kanalizacyjnej są długościami orientacyjnymi, gdyż trasa nie została uzgodniona z właścicielami działek prywatnych. Po uzgodnieniu przez Wykonawcę trasy kanalizacji z właścicielami działek jej długość, ilość studzienek oraz ilość przejść pod ciekami i drogami może ulec zmianie. Na wszystkich odcinkach wykonywanych w pasie drogowym dróg gminnych konieczne będzie odtworzenie nawierzchni do stanu pierwotnego.
Dokumentację projektową przedsięwzięcia należy wykonać w formie papierowej i elektronicznej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawnymi, a w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, i obejmować będzie:
a) projekt budowlany wraz z wszystkimi uzgodnieniami,
b) projekt techniczny
c) projekt wykonawczy
d) przedmiar robót i kosztorys inwestorski sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra
Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym,
e) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (ogólną i szczegółową),
f) przygotowanie umów /zgody/ na wejście w teren
g) przygotowanie dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę
h) dokumenty z pkt a-g, oprócz formy papierowej/pisemnej, Wykonawca dostarczy również w formie elektronicznej edytowalnej (płyta CD/pendrive
Dla powyższego zadania Wykonawca uzyska za pisemnym upoważnieniem Zamawiającego prawomocne pozwolenie na budowę

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

267000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

378000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

267000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sanmat Sp. z o. o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

524488697

7.3.3)Ulica

ul. Sadowa 17A

7.3.4)Miejscowość

Budziszewice

7.3.5)Kod pocztowy

97-212

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

267000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dukla prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dukla.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 267 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sanmat Sp. z o. o (Budziszewice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.