Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
88 zł
Umowa zawarta
20 lutego 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 88 zł – 191 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktur40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa kruszywa drogowego

Zamawiający Gmina Konopnica (Motycz, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa kruszywa drogowego”, wybierając ofertę wykonawcy PPHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek. Cena wybranej oferty: 88 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina KonopnicaMotycz, Lubelskie (powiat Lubelski →)opublikowano 24 lutego 2026
Cena wybranej oferty
88 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~6,8 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek (Chodel), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 88,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 88,00 zł do 191,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Konopnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019678

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kozubszczyzna 127A

1.5.2.)Miejscowość

Motycz

1.5.3.)Kod pocztowy

21-030

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@konopnica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.konopnica.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.konopnica.eu

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa kruszywa drogowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1f10a0c9-57d6-49b0-91b8-57f2e94bf20f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00125158

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036241/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Remonty bieżące - dostawa kruszywa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00078552

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPP.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
1) Dostawa kruszywa drogowego dolomitowego o frakcji 4-31,5 mm na wykonanie robót konserwacyjnych na drogach wewnętrznych, gminnych (o szerokość dróg od 3,00 m do 9,00 m).
2) Parametry techniczne: kruszywo powinno spełniać wymagania normy PN-EN 13242.
3) Zapotrzebowanie na kruszywo szacuje się na 3 500 ton o frakcji 4 – 31,5 mm.
4) Ostateczna ilość kruszywa zostanie ustalona po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wyborze najkorzystniejszej oferty. Jednakże Zamawiający zastrzega, że ostateczna ilość kruszywa dostarczonego w ramach niniejszego zamówienia będzie wahać się maksymalnie +/- 30% od ilości szacunkowej.
5) Termin dostaw – dostawy będą się odbywały sukcesywnie w zależności od potrzeb, na każdorazowe zgłoszenie przez zamawiającego telefonicznie lub faxem lub e-mailem, nie później niż na 3 dni przed wymaganym terminem dostawy. Zamówienie będzie zawierać; datę i godzinę dostawy, ilości zapotrzebowanego kruszywa oraz o jakiej ładowności winien być środek transportu.
6) Transport w zależności od szerokości dróg i konfiguracji terenu (strome zjazdy), będzie się odbywał samochodami o ładowności od 8 do 20 ton z wysypem na bok i na tył. Ilość dziennego zapotrzebowania około 200 ton.
7) Dostawa kruszywa w godzinach od 8.00 do 14.00.
8) Część dróg na które będzie wożone kruszywo jest bez przejazdu (ślepe), skrzyżowania i łuki pod kątem 900 , przy drogach wewnętrznych ogrodzenia posesji posadowione są w granicy z drogą na którą będzie wysypywane kruszywo.
9) Przez dostawę należy rozumieć: zakup, załadunek, transport i rozładunek kruszywa na wskazanych przez Zamawiającego miejscach na terenie gminy Konopnica oraz wszystkie koszty z tym związane.
10) Zamawiający nie przewiduje składowania dostarczonego materiału na placu.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

88,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

191,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

88,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7170007737

7.3.3)Ulica

Godów 1

7.3.4)Miejscowość

Chodel

7.3.5)Kod pocztowy

24-350

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

352000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 764 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 363 zł457 336 zł
Rozstęp międzykwartylowy
283 973 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 363 zł
Mediana
246 764 zł
Górny kwartyl
457 336 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Konopnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Motycz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 88 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek (Chodel). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.