Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 797 000 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 4 797 000 zł – 5 399 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zwiększenie ruchu pieszego i rowerowego oraz poprawa transportu publicznego z niezbędną infrastrukturą na drogach Gminy Konopnica - MEDISEPT

Zamawiający Gmina Konopnica (Motycz, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Zwiększenie ruchu pieszego i rowerowego oraz poprawa transportu publicznego z niezbędną…”, wybierając ofertę wykonawcy STANDROG Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 797 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KonopnicaMotycz, Lubelskie (powiat Lubelski →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
4 797 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STANDROG Sp. z o.o. (Lublin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 797 000,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 4 797 000,00 zł do 5 399 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Konopnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019678

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kozubszczyzna 127A

1.5.2.)Miejscowość

Motycz

1.5.3.)Kod pocztowy

21-030

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@konopnica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.konopnica.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.konopnica.eu

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zwiększenie ruchu pieszego i rowerowego oraz poprawa transportu publicznego z niezbędną infrastrukturą na drogach Gminy Konopnica - MEDISEPT

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5dcc3653-9e60-45f9-ab5b-5ed4ae6491b7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404532

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036241/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.19 Zwiększego ruchu pieszego i rowerowego oraz poprawa dostępności transportu publicznego z niezbędną infrastrukturą na drogach Gminy Konopnica - MEDISEPT

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Działanie 5.2 Niskoemisyjny transport miejski w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (typ projektu: 1, 2, 3, 4, 5, 6) Priorytet V Zrównoważona mobilność miejska Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00343092

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPP.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4230916,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia; rozbudowa drogi gminnej na działce nr ew. 958 w miejscowości Konopnica na odcinku od km 0+000 do km 1+050, obejmująca wykonanie jezdni z kostki betonowej, budowę drogi dla pieszych i rowerów oraz zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej, budowę oświetlenia drogowego, usunięcie kolizji z doziemną infrastrukturą elektroenergetyczną i teletechniczną,
zakres robót obejmuje:
1) wytyczenie nowych granic pasa drogowego zgodnie z projektami podziału działek.
2) roboty przygotowawcze: wycinka kolidującego drzewostanu, karczowanie zakrzaczeń.
3) frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej
4) roboty rozbiórkowe
5) przestawienie słupków gazowych, tablicy reklamowej, ogrodzenia z siatki stalowej poza obszar robót.
6) usunięcie kolizji i zabezpieczenie doziemnej infrastruktury teletechnicznej oraz elektroenergetycznej eN i eS
7) budowa oświetlenia ulicznego
8) ułożenie nawierzchni z kostki betonowej bezfazowej typu Behaton gr. 8 cm szara na podsypce grysowej na jezdni i zjazdach.
9) ułożenie nawierzchni z kostki betonowej bezfazowej typu Behaton gr. 6 cm kolorowa na podsypce grysowej na drodze dla pieszych i rowerów.
10) ułożenie nawierzchni z płytek ostrzegawczych z wypustkami w kolorze żółtym o wymiarach 30x30x8 cm na przejściach dla pieszych.
11) umocnienie poboczy gruntowych kruszywem łamanym 0/31.5 mm
12) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów i utwardzeń terenu z kostki betonowej i betonowych płyt ażurowych za drogą dla pieszych i rowerów
13) montaż urządzeń BRD (ogrodzenie łańcuchowe U-12b, azyle drogowe segmentowe z tworzywa sztucznego).
14) oznakowanie drogi pionowe i poziome wraz z korektą oznakowania na przyległych drogach zgodnie z projektem zmiany SOR.
15) roboty wykończeniowe: plantowanie oraz humusowanie z obsianiem trawą zieleńców i skarp w obrębie projektowanego pasa drogowego drogi gminnej, wykonanie nasadzeń rekompensacyjnych
16) monitoring kanalizacji sanitarnej przed rozpoczęciem i po zakończeniu robót

2. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisują: dokumentacja techniczna, specyfikacja techniczna oraz przedmiary robót, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji.
3. Zamieszczony do SWZ przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej (w tym w projekcie wykonawczym) nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4797000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5399700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4797000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STANDROG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7133141476

7.3.3)Ulica

Zemborzyce Tereszyńskie 50 B

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-515

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

wartość podwykonawstwa 2925000,00 zł - Król Stanisław STANDROG Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4797000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Konopnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Motycz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 797 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STANDROG Sp. z o.o. (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.