Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: "STEKOP-OCHRONA" Sp. z o. o

Wartość umowy
158 204 zł
Umowa zawarta
13 lutego 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 158 204 zł – 194 352 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Świadczenie usług w zakresie nocnej ochrony fizycznej osób i mienia w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, monitorowanie systemów oraz obsługa urządzeń ochrony technicznej”

Zamawiający Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach (Kielce, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie nocnej ochrony fizycznej osób i mienia w Wojewódzkim Domu…”, wybierając ofertę wykonawcy „STEKOP” Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 158 204 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
158 204 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 stycznia 2026

    Termin ofert: 30 stycznia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 lutego 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: „STEKOP” Spółka Akcyjna (Warszawa), wspólnie z: "STEKOP-OCHRONA" Sp. z o. o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 158 203,58 zł (umowę zawarto 13 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 158 203,58 zł do 194 352,30 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291151940

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ściegiennego 2

1.5.2.)Miejscowość

Kielce

1.5.3.)Kod pocztowy

25-033

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wdk@wdk-kielce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wdkkielce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-66e1b2cc-7a98-4dbe-95b6-2d88ac10ac56

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Świadczenie usług w zakresie nocnej ochrony fizycznej osób i mienia w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, monitorowanie systemów oraz obsługa urządzeń ochrony technicznej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-66e1b2cc-7a98-4dbe-95b6-2d88ac10ac56

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00122306

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045972/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 świadczenie usług w formie stałej ochrony w zakresie nocnej ochrony fizycznej osób i mienia w WDK

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00058891

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DOA.261.1.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

221000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie nocnej ochrony fizycznej osób i mienia
w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, monitorowanie systemów oraz obsługa urządzeń ochrony technicznej.

Ogólne wymagania dotyczące usługi (usługa polega na):
- usługa ochrony obiektu będzie realizowana przez 7 dni w tygodniu (w godzinach od 19.00 do 7.00 dnia następnego, w nagłych wypadkach dyżur dzienny od 7.00 do 19.00 zgłoszony najpóźniej na 3 dni przed datą planowanego dyżuru),
1 pracownik ochrony -19:00 - 7:00/ 7 dni w tygodniu
1 pracownik ochrony - 24 h w dniach 5-6 kwietnia i 24-26 grudnia
- odpowiednie i skuteczne zabezpieczenie w porze nocnej obiektu WDK przed wejściem osób nieupoważnionych na teren budynku (przez obiekt WDK rozumie się budynek oraz teren przylegający do niego tj. Parking od strony Al. Legionów, dziedziniec wewnętrzny, droga dojazdowa od ul. Ściegiennego, plac przed wejściem głównym do budynku, wskazane na mapce stanowiącej załącznik do OPZ)
- dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budynku WDK,
- ochrona budynku na terenie zewnętrznym i wewnątrz budynku WDK przed kradzieżą, włamaniem, zniszczeniem, pożarem itp.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

158203,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

194352,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

158203,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
„STEKOP” Spółka Akcyjna

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: "STEKOP-OCHRONA" Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5421023917

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-127

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

158203,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
588 079 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 495 482 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 203 931 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
588 079 zł
Górny kwartyl
1 495 482 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 158 204 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „STEKOP” Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.