Modernizacja pomieszczeń na potrzeby Apteki Szpitalnej w budynku „A” Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o. o., nr sprawy DZP/10 TP/2025
Zamawiający Szpital Specjalistyczny w Zabrzu Sp. z o.o. (Zabrze, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja pomieszczeń na potrzeby Apteki Szpitalnej w budynku „A” Szpitala…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 czerwca 2025
Termin ofert: 2 lipca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
28 lipca 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 lutego 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SZPITAL SPECJALISTYCZNY W ZABRZU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Dział Zamówień Publicznych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 272735162 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zabrze |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 41-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48323732346 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48323732396 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kierownik.zamowienia@klinika-zabrze.med.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.klinika-zabrze.med.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-781a023a-698e-433f-8400-110d3492f56b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00122292 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-02-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00278384 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja pomieszczeń na potrzeby Apteki Szpitalnej w budynku „A” Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o. o., nr sprawy DZP/10 TP/2025 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Modernizacja pomieszczeń na potrzeby Apteki Szpitalnej w budynku „A” Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o. o. Nr sprawy DZP/10 TP/2025. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45410000-4 - Tynkowanie 45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45442100-8 - Roboty malarskie 45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne 32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa 32420000-3 - Urządzenia sieciowe 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 138 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Hydroforce spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6351850282 |
| 4.3.3.) | Ulica | Energetyków 2A/8 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łaziska Górne |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-170 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 569999,22 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00348463/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na wniosek Wykonawcy w związku z koniecznością wykonania dodatkowych robót budowlanych i instalacyjnych określonych w sporządzonej Notatce służbowej (załącznik nr 1 do aneksu do umowy), których strony nie mogły przewidzieć na etapie prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. Strony postanawiają zmienić zakres umowy tj. Wykonawca wykona dodatkowe roboty budowlane i instalacyjne związane z wprowadzonymi zmianami projektowymi. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 27247,55 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 597246,77 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.