Modernizacja dróg gruntowych
Zamawiający gmina Śrem (Śrem, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja dróg gruntowych”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 lutego 2026
Termin ofert: 4 marca 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
19 lutego 2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
27 marca 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | gmina Śrem |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 631258135 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pl. 20 Października 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Śrem |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL418 - Poznański |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 612835225 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 2835337 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@srem.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.srem.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00119684 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-02-19 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00106753 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Zamówienie obejmuje prace wyrównujące zestawem równiarka + walec ogumiony na drogach gruntowych, dostawę frezu asfaltowego wraz z wbudowaniem, dostawę gruzobetonu o frakcji od 4 do 31,5 mm i od 4 do 70 mm wraz z wbudowaniem, oraz dostawę tłucznia kamiennego o frakcji od 4 do 31,5 mm i od 31,5 do 63 mm wraz z wbudowaniem, łącznie z zabezpieczeniem terenu robót zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, a także inne prace drogowe na terenie gminy Śrem nie ujęte powyżej, rozliczane kosztorysowo Po zmianie: Zamówienie obejmuje prace wyrównujące zestawem równiarka + walec ogumiony na drogach gruntowych, dostawę frezu asfaltowego wraz z wbudowaniem, dostawę gruzobetonu o frakcji od 4 do 31,5 mm i od 4 do 70 mm wraz z wbudowaniem, oraz dostawę tłucznia kamiennego o frakcjach od 0 do 31,5 mm, od 4 do 31,5 mm i od 16 do 63 mm wraz z wbudowaniem, łącznie z zabezpieczeniem terenu robót zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, a także inne prace drogowe na terenie gminy Śrem nie ujęte powyżej, rozliczane kosztorysowo. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-02-26 09:00 Po zmianie: 2026-03-04 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-02-26 09:05 Po zmianie: 2026-03-04 09:05 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-03-27 Po zmianie: 2026-04-02 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.