Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
230 428 zł
Umowa zawarta
4 lutego 2026
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 230 428 zł – 428 721 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Wielunia

Zamawiający Gmina Wieluń (Wieluń, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Wielunia”, wybierając ofertę wykonawcy FPP Enviro Sp. z o.o. Wartość umowy: 230 428 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina WieluńWieluń, Łódzkie (powiat Wieluński →)opublikowano 19 lutego 2026
Wartość umowy
230 428 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 grudnia 2025

    Termin ofert: 16 grudnia 2025 13:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 lutego 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FPP Enviro Sp. z o.o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 230 428,20 zł (umowę zawarto 4 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 230 428,20 zł do 428 721,42 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WIELUŃ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Kazimierza Wielkiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Wieluń

1.5.3.)Kod pocztowy

98-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.wielun.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wielun.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dd6d6308-c9a9-4164-acd0-5c3b33384ea4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Wielunia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dd6d6308-c9a9-4164-acd0-5c3b33384ea4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00119477

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039730/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Wielunia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Nazwa projektu/programu: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 w ramach działania FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom priorytetu Opracowania planów adaptacji do zmian klimatu.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00583067

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.31.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

283739,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Wielunia
W skład przedmiotu zamówienia wchodzą 2 zadania mające na celu przeprowadzenie prac diagnostycznych, edukacyjnych i programowych na potrzeby budowania odporności miasta Wielunia w obliczu zmian klimatu, w szczególności:
1. Opracowanie dokumentu strategicznego pn. „Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Wielunia” (zwany dalej MPA) – Zadanie nr 1;
2. Przeprowadzenie działań partycypacji społecznej oraz budowania świadomości społecznej w zakresie adaptacji do zmian klimatu, w związku z opracowywaniem MPA - Zadanie nr 2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

71351611-9 - Usługi klimatologiczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

73220000-0 - Usługi doradcze w zakresie rozwoju

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

79342200-5 - Usługi w zakresie promocji

85321000-5 - Administracyjne usługi społeczne

90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

90711000-4 - Ocena oddziaływań na środowisko innych niż powodowanych przez branżę budowlaną

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

90712000-1 - Planowanie środowiska naturalnego

90712100-2 - Planowanie rozwoju środowiska miejskiego

90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

98133100-5 - Usługi w zakresie poprawy oraz wspierania administracji samorządowej i wspólnot samorządowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

230428,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

428721,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

230428,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FPP Enviro Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5431806101

7.3.3)Ulica

Nowogrodzka 68

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-014

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

230428,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamówienie będzie współfinansowane
Nazwa projektu/programu: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 w ramach działania FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom priorytetu Opracowania planów adaptacji do zmian klimatu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wieluń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieluń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 230 428 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71351611-9 (Usługi klimatologiczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FPP Enviro Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.