Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Ekoinbud Sp. z o.o

Wartość umowy
11 870 189 zł
Umowa zawarta
2 lutego 2026
Okres realizacji
do 28 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 11 870 189 zł – 14 776 606 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta konstrukcji drewnianych20%Doświadczenie kierownika budowy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa I etapu szkoły podstawowej przy ul. Trzcinowej w Redzie z opcją w formule „doprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Gmina Miasto Reda (Reda, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa I etapu szkoły podstawowej przy ul. Trzcinowej w Redzie z opcją w formule…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlana Ekoinbud Sp. z o.o. Wartość umowy: 11 870 189 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasto RedaReda, Pomorskie (powiat Wejherowski →)opublikowano 19 lutego 2026
Wartość umowy
11 870 189 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 grudnia 2025

    Termin ofert: 22 grudnia 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 lutego 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Firma Budowlana Ekoinbud Sp. z o.o. (Gdańsk), wspólnie z: Ekoinbud Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 11 870 189,07 zł (umowę zawarto 2 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 11 870 189,07 zł do 14 776 606,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 28 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIASTO REDA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675161

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gdańska 33

1.5.2.)Miejscowość

Reda

1.5.3.)Kod pocztowy

84-240

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi3@reda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.reda.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1230249

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa I etapu szkoły podstawowej przy ul. Trzcinowej w Redzie z opcją w formule „doprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7488c984-46df-449f-ac75-b26d776ddc00

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00119006

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00032198/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.19 Budowa szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi przy ul. Trzcinowej w Redzie w formule „doprojektuj i wybuduj” z opcją

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00580834

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.40.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest budowa I etapu szkoły podstawowej przy ul. Trzcinowej w Redzie z opcją w formule „doprojektuj i wybuduj” , w tym

1) Wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako „Zamówienie Podstawowe”) obejmującego: a) budowa budynku szkoły (klasy I-III); b) zagospodarowanie terenu; c) wykonanie infrastruktury technicznej; d) projekt usunięcia kolizji SN. 2) Wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako „Opcja”) a) budowa łącznika z salą gimnastyczną; b) usunięcie kolizji SN. Zamawiający informuje, że będzie miał prawo do skorzystania z prawa Opcji w terminie do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy. Okres rękojmi za wady i gwarancji dla Zamówienia podstawowego oraz dla Opcji wynosi 60 miesięcy liczony od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. 2. Zamawiający posiada projekt budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę. W załączniku graficznym obejmującym I etap inwestycji (szkoła podstawowa – klasy I-III) zmianie uległ układ funkcjonalny w zakresie sali komputerowej, holu głównego i szatni w stosunku do projektu architektoniczno–budowlanego, na podstawie którego uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę. Zarówno dla zakresu podstawowego, jak i zakresu objętego prawem opcji zakłada się sporządzenie projektów technicznych, wykonawczych, STWiORB i kosztorysów oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie tych projektów, w wyniku których ma powstać obiekt, służący do spełnienia funkcji, wynikających z niniejszego OPZ. Projekt techniczno-wykonawczy należy wykonać zgodnie z ustawą Prawo Budowlane Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418)., Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.) oraz przepisami techniczno – budowlanymi w szczególności przepisami sanitarnymi i ppoż. 3. Część terenu, jak oznaczono na rysunku MPZP znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej stanowiska archeologicznego wpisanego do rejestru zabytków – należy zapewnić obsługę archeologiczną. 4. Należy uwzględnić część załącznika nr 2 do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021 – 2027. W związku z prowadzeniem robót budowlanych przy funkcjonującym placu zabaw, który został zrealizowany w ramach programu PEFRON „Dostępna przestrzeń publiczna” należy prowadzić roboty budowlane w taki sposób, aby był zapewniony do niego bezpieczny dostęp. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: OPZ, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ, PPU, stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

11870189,07 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14776606,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

11870189,07 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Firma Budowlana Ekoinbud Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Ekoinbud Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 365609474

7.3.3)Ulica

Geodetów 29

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-298

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Instalacje sanitarne, instalacje elektryczne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

11870189,07 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45220000-5Roboty inżynieryjne i budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 558 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
382 886 zł1 613 630 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 230 743 zł
Źródło próbki
CPV 45220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
382 886 zł
Mediana
676 558 zł
Górny kwartyl
1 613 630 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Reda prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Reda.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 11 870 189 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlana Ekoinbud Sp. z o.o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.