Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
262 538 zł
Umowa zawarta
22 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Upust70%Termin płatności30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywne, bezgotówkowe zakupy paliw płynnych na podstawie kart paliwowych do pojazdów eksploatowanych przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie na 2026 rok

Zamawiający Powiat Ostrzeszowski (Ostrzeszów, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywne, bezgotówkowe zakupy paliw płynnych na podstawie kart paliwowych do pojazdów…”, wybierając ofertę wykonawcy Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 262 538 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat OstrzeszowskiOstrzeszów, Wielkopolskie (powiat Ostrzeszowski →)opublikowano 19 lutego 2026
Wartość umowy
262 538 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna (Płock).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 262 538,20 zł (umowę zawarto 22 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Ostrzeszowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250854777

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zamkowa 31

1.5.2.)Miejscowość

Ostrzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

63-500

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

0627320040

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@powiatostrzeszowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatostrzeszowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatostrzeszowski/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne, bezgotówkowe zakupy paliw płynnych na podstawie kart paliwowych do pojazdów eksploatowanych przez
Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie na 2026 rok

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-308a47a2-b121-4d9b-8fca-bdad815c769d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00118602

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00048673/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Sukcesywne, bezgotówkowe zakupy paliw płynnych na podstawie kart paliwowych do pojazdów eksploatowanych przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie na rok 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00551400

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DP.272.2.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna, w miarę pojawiających się potrzeb, dostawa paliw płynnych, spełniających wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2020r. poz. 727) do pojazdów i urządzeń Zamawiającego w szacunkowych ilościach przedstawionych poniżej:
- etyliny bezołowiowej 95 – 2 600 litrów
- oleju napędowego – 39 000 litrów
Dostawa będzie realizowana w formie sukcesywnego zakupu paliwa w sieci stacji paliwowych na terenie całej kraju, którymi dysponuje Wykonawca, w wyniku tankowania bezpośrednio do zbiorników pojazdów, jak również do zbiorników przenośnych (kanistrów). Wykonawca zapewnia możliwość Zamawiającemu całodobowe tankowanie paliwa przez 7 dni w tygodniu na stacjach położonych nie dalej niż 5 kilometrów od siedziby Zamawiającego (Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz obwód drogowy Grabów Wójtostwo).
2. Opłaty za tankowania Zamawiającego będą realizowane bezgotówkowo, z wykorzystaniem kart elektronicznych wydanych przez Wykonawcę, umożliwiających monitorowanie tankowań oraz rozliczanie ich kosztów. Karty będą wystawiane dla każdego pojazdu, urządzenia oraz imienne, na wniosek Zamawiającego zawierający markę i numer rejestracyjny pojazdu lub nazwę, markę i nr ewidencyjny urządzenia Zamawiającego. Każda transakcja bezgotówkowa zostanie zarejestrowana w systemie Wykonawcy z podaniem numeru transakcji bezgotówkowej, daty, miejsca, wartości i ilości zakupionego paliwa. Dokonanie przez pracownika Zamawiającego transakcji bezgotówkowej potwierdzone zostanie wydrukiem z terminalu albo pokwitowaniem. Pracownik Zamawiającego, sprawdzi prawidłowość danych w nich zawartych i otrzyma jego egzemplarz.
Karty muszą umożliwiać zakup benzyny bezołowiowej 95, oleju napędowego, produktów poza paliwowych ( płynów eksploatacyjnych, myjni samochodowej oraz kosmetyków samochodowych).
Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

09130000-9 - Ropa naftowa i destylaty

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

09134000-7 - Oleje napędowe

39831500-1 - Samochodowe środki czyszczące

50112300-6 - Mycie samochodów i podobne usługi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

262538,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

262538,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

262538,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7740001454

7.3.3)Ulica

Chemików

7.3.4)Miejscowość

Płock

7.3.5)Kod pocztowy

09-411

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

262538,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Ostrzeszowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 262 538 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09130000-9 (Ropa naftowa i destylaty). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna (Płock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.