Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
ZakończoneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Projektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zad: Zad.1 Budowa zbiornika bocznego L.Żelazno Zad.2 Odtworzenie zbiornika bocznego cz.I Retencjonowanie wody ze szlaku zrywkowego cz.II L.St.Łomnica.

Zamawiający PGL LP Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka (Bystrzyca Kłodzka, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Projektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zad: Zad.1 Budowa zbiornika bocznego…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 563 058 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

PGL LP Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka

1.2.)Oddział zamawiającego

Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931023894

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Międzyleśna 3

1.4.2.)Miejscowość

Bystrzyca Kłodzka

1.4.3.)Kod pocztowy

57-500

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bystrzyca@wroclaw.lasy.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bystrzyca.wroclaw.lasy.gov.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00111616

2.2.)Data ogłoszenia

2026-02-16

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00091954

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej zawodowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Warunek w odniesieniu do sytuacji finansowej zostanie uznany za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie nie mniejszej niż dla Części nr 1 - 175 000,00 zł (słownie: sto siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych 00/100) dla Części nr 2 – 118 000,00 zł (słownie: sto osiemnaście tysięcy złotych 00/100). 4) zdolności technicznej lub zawodowej: 4.1. Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał: dla Części nr 1 co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie zbiornika retencyjnego o wartości co najmniej 160.000,00 zł brutto (przy czym przez jedną robotę budowlaną rozumieć należy roboty wykonane na podstawie jednej umowy). dla Części nr 2 co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie zbiornika retencyjnego oraz jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie odwodnienia dróg lub szlaków o wartości co najmniej 110.000,00 zł brutto (przy czym przez jedną robotę budowlaną rozumieć należy roboty wykonane na podstawie jednej umowy). 4.2. Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować co najmniej: dla Części nr 1: 1) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. 2) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję projektanta, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej, w zakresie budowli hydrotechnicznych bez ograniczeń oraz legitymującą się doświadczeniem polegającym na wykonaniu w okresie ostatnich 5 lat (liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert) co najmniej 2 (dwóch) dokumentacji projektowych w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z 20.12.2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego na realizację robót w zakresie budowy lub przebudowy zbiorników retencyjnych dla Części nr 2: 1) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. 2) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję projektanta, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej w zakresie budowli hydrotechnicznych bez ograniczeń oraz legitymującą się doświadczeniem polegającym na wykonaniu w okresie ostatnich 5 lat (liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert) co najmniej 2 (dwóch) dokumentacji projektowych w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z 20.12.2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego w tym co najmniej 1 (jednej) na realizację robót w zakresie budowy lub przebudowy zbiornika retencyjnego oraz co najmniej 1 (jednej) na realizację robót w zakresie budowy lub przebudowy odwodnienia dróg lub szlaków; Nakładające się na siebie okresy pełnienia ww. funkcji nie sumują się, Po zmianie: W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej zawodowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Warunek w odniesieniu do sytuacji finansowej zostanie uznany za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie nie mniejszej niż dla Części nr 1 - 175 000,00 zł (słownie: sto siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych 00/100) dla Części nr 2 – 118 000,00 zł (słownie: sto osiemnaście tysięcy złotych 00/100). 4) zdolności technicznej lub zawodowej: 4.1. Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał: dla Części nr 1 co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie zbiornika retencyjnego lub stawów rybnych o wartości co najmniej 160.000,00 zł brutto (przy czym przez jedną robotę budowlaną rozumieć należy roboty wykonane na podstawie jednej umowy). dla Części nr 2 co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie zbiornika retencyjnego lub stawów rybnych oraz jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie odwodnienia dróg lub szlaków o wartości co najmniej 110.000,00 zł brutto (przy czym przez jedną robotę budowlaną rozumieć należy roboty wykonane na podstawie jednej umowy). 4.2. Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować co najmniej: dla Części nr 1: 1) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. 2) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję projektanta, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej, w zakresie budowli hydrotechnicznych bez ograniczeń oraz legitymującą się doświadczeniem polegającym na wykonaniu w okresie ostatnich 5 lat (liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert) co najmniej 2 (dwóch) dokumentacji projektowych w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z 20.12.2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego na realizację robót w zakresie budowy lub przebudowy zbiorników retencyjnych dla Części nr 2: 1) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. 2) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję projektanta, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej w zakresie budowli hydrotechnicznych bez ograniczeń oraz legitymującą się doświadczeniem polegającym na wykonaniu w okresie ostatnich 5 lat (liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert) co najmniej 2 (dwóch) dokumentacji projektowych w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z 20.12.2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego w tym co najmniej 1 (jednej) na realizację robót w zakresie budowy lub przebudowy zbiornika retencyjnego oraz co najmniej 1 (jednej) na realizację robót w zakresie budowy lub przebudowy odwodnienia dróg lub szlaków; Nakładające się na siebie okresy pełnienia ww. funkcji nie sumują się,

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-02-19 10:00 Po zmianie: 2026-02-25 10:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-02-19 10:30 Po zmianie: 2026-02-25 10:30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45240000-1Budowa obiektów inżynierii wodnej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
563 058 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
326 419 zł947 899 zł
Rozstęp międzykwartylowy
621 480 zł
Źródło próbki
CPV 45240000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
326 419 zł
Mediana
563 058 zł
Górny kwartyl
947 899 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

PGL LP Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bystrzyca Kłodzka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45240000-1 (Budowa obiektów inżynierii wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.