ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie PT i realizacja inwestycji pn: „ Budowa oświetlenia ulicznego LED w mieście i gminie Środa Śląska w formie zaprojektuj i wybuduj”.

Zamawiający Gmina Środa Śląska (Środa Śląska, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Opracowanie PT i realizacja inwestycji pn: Budowa oświetlenia ulicznego LED w mieście i…”. Termin składania ofert minął 3 marca 2026, 10:00. Wadium: 3000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Środa ŚląskaŚroda Śląska, Dolnośląskie (powiat Średzki →)opublikowano 13 lutego 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 271 926 zł
Wadium
3000 zł
Termin składania ofert
3 marca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    13 lutego 2026

    Termin ofert: 3 marca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    10 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Opracowanie PT i realizacja inwestycji pn: „ Budowa oświetlenia ulicznego LED w mieście i gminie Środa Śląska w formie zaprojektuj i wybuduj.

  • 3

    RyzykoWadium: 3 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Środa Śląska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935069

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 5

1.5.2.)Miejscowość

Środa Śląska

1.5.3.)Kod pocztowy

55-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@srodaslaska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://srodaslaska.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie PT i realizacja inwestycji pn: „ Budowa oświetlenia ulicznego LED w mieście i gminie Środa Śląska w
formie zaprojektuj i wybuduj”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cde9b3f2-f1d0-426d-9dac-5bdb54248c04

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00110773

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039208/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Rozbudowa oświetlenia ulicznego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://srodaslaska.logintrade.net/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://srodaslaska.logintrade.net/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy Przetargowej Gminy Środa Śląska https://srodaslaska.logintrade.net/rejestracja/. Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej Gminy Środa Śląska: ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. Szczegóły znajdują się w SWZ cz. I.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, zamawiający informuję, że:
1) Administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest Gmina Środa Śląska z siedzibą: Pl. Wolności 5, 55-300 Środa Śląska.
2) Inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Środa Śląska jest Sylwia Góra, kontakt: sylwia.gora@srodaslaska.pl. Szczegółowy zapis znajduje się w SWZ cz. I.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

WZP 271.8-5/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oświetlenia ulicznego oraz budowa 33 nowych lamp LED na terenie miasta i gminy Środa Śląska w formie zaprojektuj i wybuduj.

Zakres przedmiotu zamówienia:
Zakres ma obejmować nw lokalizacje:
1. dz. nr 520; AM-2; obręb 5; Ciechów, ul. Krótka – 3 lampy, słupy stalowe (zał. nr 1);
2. dz. nr 544/28; AM-2; obręb 5; Ciechów, ul. Jagodowa – 5 lamp, słupy aluminiowe (zał. nr 2);
3. dz. nr 762/1, 705/2; AM-1; obręb 23; Szczepanów, ul. Długa – 7 lamp, słupy stalowe (zał. nr 3) – w tym 2 lampy przy przejściu dla pieszych;
4. dz. nr 119; AM-1; obręb 27; Zakrzów – 3 lampy, słupy stalowe (zał. nr 4);
5. dz. nr 67/6; AM-3; obręb 2; Środa Śląska, ul. Klonowa – 3 lampy, słupy stalowe (zał. nr 5)
6. dz. nr 54, 57/1; AM-14; obręb 1; Środa Śląska, ul. Kolejowa (wyniesione przejście dla pieszych) – 2 lampy, słupy stalowe (zał. nr 6)
7. dz. nr 1/1, 3; AM-28; obręb 3; Środa Śląska, ul. Gruszkowa/Winogronowa – 10 lamp, słupy stalowe (zał. nr 7)

Zakres opracowania:
Zakres opracowania obejmuje budowę słupów, wytrasowanie przewodu zasilającego oprawy, dobór zabezpieczeń, ochronę przeciwporażeniową, sposób zasilania opraw oświetleniowych. Koncepcyjna lokalizacja nowych lamp LED została przedstawiona na załączonym planie sytuacyjnym (zał. nr 1, nr 2).

Założenia projektowe:
Projekt zakłada budowę 33 nowych lamp LED składających się z: 6m słupów z fundamentem betonowym. Wysokość zawieszenia opraw - 7m na wysięgniku. Do oświetlenia przewidziano oprawy LED o efektywności świetlnej min. 140 lm/W, które zawieszone zostaną na zaprojektowanych słupach. Kabel YAKXs 4x25mm2 wraz z bednarką FeZn 25x4mm zostanie ułożony na głębokości minimum 0,7m.
Wymagana jest interoperacyjność poprzez zastosowanie opraw wraz z kompensacją mocy biernej (kompensacja w oprawie) i czujników sterujących wg certyfikacji Zhaga-DI4, w celu zapewnienia kompatybilności i ciągłości działania gminnego systemu sterowania oświetleniem, opartego na platformie np. Exedra lub podobnej lecz nie odbiegającej zakresem i funkcjonalnością, posiadająca możliwość integracji z innymi systemami. Do wszystkich zastosowanych urządzeń oświetlenia drogowego wymagany jest certyfikat ENEC PLUS.

Opracowana dokumentacja PT zawierać powinna:
• założenia projektowe,
• projekt budowlany i wykonawczy branży oświetlenia drogowego / ulicznego
• część kosztową: kosztorys inwestorski i przedmiar robót,
• specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót,
• uzgodnienia, pozwolenia, decyzje i opinie stosownych organów niezbędne do uzyskania pozwolenia na
budowę, a także warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, pozwolenia na prowadzenie robót
od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
• zaprojektowaną infrastrukturę dostarczyć w wersji elektronicznej w formacie DWG lub PDF
• ostateczną decyzję pozwolenia na budowę, lub zgłoszenie robót budowlanych osobno dla każdej
lokalizacji,
• projekty organizacji ruchu zastępczego,
• projekty odtworzenia nawierzchni i zabezpieczenia miejsca prowadzenia robót ziemnych,
• wersję elektroniczną projektu na płytach CD lub DVD w formacie DWG lub PDF.Kosztorysy i
przedmiary należy przekazać w formacie ATH.

W ofercie na wybudowanie należy uwzględnić:
• obsługę geodezyjną inwestycji, a dodatkowo na każde żądanie Zamawiającego w przypadkach
wątpliwości co do przebiegu linii kablowych,
• wykonanie map powykonawczych,
• koszty związane z odtworzeniami zagospodarowania terenu,
• obsługę budowy przez kierownika budowy, zgłoszenia rozpoczęcia prac, rejestracji dziennika budowy,
zgłoszenia zakończenia prac do stosownego organu,
• sporządzenie projektów organizacji ruchu zastępczego i zabezpieczenia miejsca prowadzenia prac,
• koszty związane z dostępem do urządzeń znajdujących się w majątku Tauron Energia, Tauron
Dystrybucja,
• koszty związane z uzyskaniem zgód i pozwoleń od firmy Tauron Dystrybucja,
• koszty związane z wyłączeniem linii energetycznych,
• koszty związane z zajęciem pasa drogowego,
• koszty prób i sprawdzeń wykonanych instalacji,
• koszty związane z zapewnieniem nadzoru archeologicznego, wykonania wymaganej dokumentacji
archeologicznej oraz wszelkimi uzgodnieniami z DWKZ,
• koszty związane z przewieszeniem istniejących znaków drogowych także tych znajdujących się na
osobnych słupkach (zgodnie z wytycznymi Zamawiającego),
• wykonanie dokumentacji zdjęciowej robót ulegających zakryciu w taki sposób by ze zdjęć możliwa była identyfikacja miejsc prowadzenia prac. Dokumentacja zdjęciowa na nośniku elektronicznym zostanie przekazana Zamawiającemu wraz z dokumentacją powykonawczą,
• wykonanie kompletne dokumentacji powykonawczej wraz z pomiarami.


1. Zamawiający zastrzega że Wykonawca będzie zobowiązany do konsultowania z przedstawicielem zamawiającego proponowanych rozwiązań projektowych w całym zakresie opracowania,
2. W ramach konsultacji z przedstawicielem Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany do uwzględniania w projektach: uwag, wytycznych i wskazówek,
3. W celu lepszej koordynacji prac projektowych Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą wyznaczy jeden dzień w tygodniu na przeprowadzenie narady projektowej. Przedmiotowe narady odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego lub w terenie ( w zależności od potrzeb).
4. Wykonawca przed przystąpieniem do prac projektowych wykona inwentaryzację oświetlenia istniejącego w odległości 50 m od projektowanego odcinka (wskazanego na mapach poglądowych),
5. Na pierwszym spotkaniu projektowym Wykonawca przedstawi mapy poglądowe z zaznaczonym istniejącym oświetleniem drogowym (przylegającym do projektowanych odcinków) oraz koncepcje nowo projektowanych linii oświetleniowych wraz z rozmieszczeniem opraw,
6. W ramach realizacji przedmiotu umowy, Zamawiający zastrzega że Wykonawca będzie sprawował całościowy nadzór autorski nad realizacją projektów wchodzących w skład zamówienia, oraz w ramach zamówień dodatkowych,
7. Zamawiający zastrzega że w ramach nadzoru autorskiego w przypadku konieczności odstępstw nieistotnych od wykonanego projektu budowlanego i wykonawczego, Wykonawca będzie współpracował z Zamawiającym w celu uwzględnienia zmian i ich zatwierdzenia przez odpowiednie organy,
8. W rozwiązaniach projektowych zastosowane będą wyroby (materiały i urządzenia) budowlane dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania. Wyroby zaliczone do grupy jednostkowego stosowania w budownictwie będą mogły być zastosowane tylko po uprzedniej akceptacji Zamawiającego,
9. W ramach prowadzonych prac projektowych nad przedmiotem zamówienia, Wykonawca uwzględni i dostosuje się do projektów drogowych równolegle realizowanych przez Gminę Środa Śląska, Wykonawca ma obowiązek przedstawić Zamawiającemu ewentualne propozycje zmian technologii, wyrobów lub sposobów realizacji wykonania przyszłych robót budowlanych, jeżeli mogą one w istotny sposób wpłynąć na obniżenie kosztów realizacji inwestycji,
10. Wykonawca ma obowiązek zapewnić sprawdzenie dokumentacji, pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi i obowiązującymi Polskimi Normami, przez osobę posiadającą wymagane prawem uprawnienia budowlane,
11. W ramach ustalonego w umowie wynagrodzenia, Wykonawca, łącznie z przekazaną na rzecz Zamawiającego dokumentacją przekazuje prawa autorskie majątkowe w zakresie określonym w art. 50 ustawy o prawie autorskim, o prawach pokrewnych, a Zamawiający prawa te przyjmuje. Osobiste prawa autorskie, jako niezbywalne, pozostają własnością projektantów - autorów dokumentacji,
12. Zamawiający zastrzega że zakres opracowania przedstawiony na mapach poglądowych stanowiących integralną część zapytania ofertowego może ulec modyfikacji po dokonaniu wizji lokalnej przez Wykonawcę, a także na wniosek Zamawiającego. Wszelkie adnotacje Zamawiającego na w/w mapach są wiążące dla Wykonawcy.
13. Wykonawca zapewni na własny koszt i własnym staraniem mapy do celów projektowych dla realizowanych przez niego zadań,
14. Zakończenie prac projektowych nastąpi poprzez przekazanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z podpisanym protokołem odbioru w/w dokumentacji,
15. Przekazanie dokumentacji projektowej może przebiegać w dwóch etapach, tak by w pierwszym przekazana została minimum połowa dokumentacji projektowej dla danego zadania, tj. połowa kompletnej dokumentacji projektowej dla lokalizacji wymienionych w zestawieniu zadań pkt. 2. oraz w terenie.

ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA W OFERCIE, A NASTĘPNIE W ZASTOSOWANIE PODCZAS WYKONYWANIA ROBÓT INNYCH RÓWNOWAŻNYCH MATERIAŁÓW I URZĄDZEŃ NIŻ PODANE W DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ, POD WARUNKIEM ZAPEWNIENIA PARAMETRÓW TECHNICZNYCH , JAKOŚCIOWYCH I ESTETYCZNYCH NIE GORSZYCH NIŻ OKREŚLONE W TEJ DOKUMENTACJI.

Zamawiający wymaga min. 96 miesięcznej gwarancji zastosowanych materiałów.

4.2.6.)Główny kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych do niniejszego postępowania o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług i robót budowlanych jak określone w przedmiocie zamówienia. Zamówienie zostanie udzielone na zasadach określonych w umowie stanowiącej część III SWZ zamówienia podstawowego. Zamówienie zostanie udzielone na analogicznych warunkach do tych wynikających ze wzoru Umowy, do wysokości 100% zamówienia podstawowego na terenie gminy Środa Śląska.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie, 4) zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający uzna, że wykonawca spełnia niniejszy warunek wówczas, jeżeli wykaże, że: a) wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 usługi projektowania i co najmniej 3 roboty budowlane dot. budowy oświetlenia ulicznego, a każda robota budowlana wraz z usługa projektowania o wartości nie mniejszej nuż 300.000,00 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych oraz 00/100) lub co najmniej 3 usługi projektowania oświetlenia ulicznego a każda z usług o wartości nie mniejszej niż 50.000,00 zł brutto (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych oraz 00/100) i co najmniej 3 roboty budowlane dot. budowy oświetlenia ulicznego a każda robota o wartości nie mniejszej niż 250.000,00 zł brutto (słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych oraz 00/100). c) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: - Wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby wraz z informacją na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień, wykształcenia i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności oraz poda informację o podstawie do dysponowania tymi osobami: - co najmniej jedną osobą lub kilkoma osobami posiadającymi uprawnienia bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacje elektryczne zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2025 poz. 418), albo odpowiadające równoważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa. W/w uprawnienia mogą znajdować się w posiadaniu jednej lub wielu osób.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. Poz.1714 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 SWZ).
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres
prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 IDW).
2) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 IDW).

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Certyfikat ENEC lub ENEC PLUS, lub równoważny pod względem wymaganych norm europejskich.
Ten przedmiotowy środek dowodowy podlega uzupełnieniu na podstawie art. 107 ust. 2 Pzp.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Certyfikat ENEC lub ENEC PLUS, lub równoważny pod względem wymaganych norm europejskich.
Ten przedmiotowy środek dowodowy podlega uzupełnieniu na podstawie art. 107 ust. 2 Pzp.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Zamawiający żąda wniesienia przez wykonawców wadium w wysokości 3.000,00 zł (słownie

trzy tysiące złotych oraz 00/100) w formie przewidzianej ustawą Pzp. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu (przelewu na konto Zamawiającego), 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r., poz. 98 z późn. zmianami). 3. Wadium należy wnieść przed upływem terminu do składania ofert. Za skuteczne wniesienie wadium uznaje się moment jego zaksięgowania na rachunku bankowym Zamawiającego, a nie moment wydania dyspozycji przelewu przez Wykonawcę. 4.W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu ustaloną kwotę należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej nr konta 47 9589 0003 0002 8668 2000 0370 z adnotacją: Wadium w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: Opracowanie PT i realizacja inwestycji pn: „ Budowa oświetlenia ulicznego LED w mieście i gminie Środa Śląska w formie zaprojektuj i wybuduj”. znak sprawy WZP 271.8-5/26 Skan dowodu dokonania przelewu należy dołączyć do oferty. Szczegółowy zapis znajduje się w SWZ cz. II.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały opisane w projekcie umowy cz. III SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-03-03 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://srodaslaska.logintrade.net

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-03-03 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45310000-3Roboty instalacyjne elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
271 926 zł
Próbka: 50 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
175 556 zł626 656 zł
Rozstęp międzykwartylowy
451 100 zł
Źródło próbki
CPV 45310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
175 556 zł
Mediana
271 926 zł
Górny kwartyl
626 656 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.03.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Środa Śląska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Środa Śląska.
Tak. Wadium określono na 3000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.