Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 281 509 zł
Umowa zawarta
3 lutego 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Wójtowskiej w Warce wraz z rozwiązaniem skrzyżowania ulic: Wójtowskiej, Polnej i Nowakowskiego

Zamawiający Gmina Warka (Warka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Wójtowskiej w Warce wraz z rozwiązaniem skrzyżowania ulic: Wójtowskiej,…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o. Wartość umowy: 6 281 509 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WarkaWarka, Mazowieckie (powiat Grójecki →)opublikowano 9 lutego 2026
Wartość umowy
6 281 509 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 kwietnia 2024

    Termin ofert: 6 maja 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 lutego 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o. (Jasieniec), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 281 508,94 zł (umowę zawarto 3 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WARKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223400

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Stefana Czarnieckiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Warka

1.5.3.)Kod pocztowy

05-660

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

+48 48 665 12 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@warka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.warka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_warka

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Wójtowskiej w Warce wraz z rozwiązaniem skrzyżowania ulic: Wójtowskiej, Polnej i Nowakowskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1662dfed-fe3e-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00102897

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Priorytet IV Fundusze Europejskie dla lepiej połączonego i dostępnego Mazowsza, Działanie 4.1. Transport regionalny i lokalny

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00294258

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.3.8.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

6264009,51 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa ul. Wójtowskiej w Warce wraz z rozwiązaniem skrzyżowania ulic: Wójtowskiej, Polnej i Nowakowskiego w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa ul. Wójtowskiej”. Inwestycja realizowana będzie w oparciu o:
- Zgłoszenie z dnia 13.03.2024 r. wykonywania robót budowlanych polegających na: przebudowie drogi gminnej ul. Wójtowskiej zgodnie z „Dokumentacją do zgłoszenia robót budowlanych” w zakresie przebudowy drogi, tj. jezdnia o nawierzchni bitumicznej, budowy chodników, miejsc postojowych i ścieżki rowerowej oraz odwodnienia i oświetlenia.
- ZRID dla odcinka w kierunku ul. Nowakowskiego oraz terenu zamkniętego

Inwestycja realizowana będzie w oparciu o środki finansowe uzyskane w ramach Priorytetu IV Fundusze Europejskie dla lepiej połączonego i dostępnego Mazowsza, Działanie 4.1. Transport regionalny i lokalny w ramach projektu „Rozwój transportu lokalnego poprzez budowę, przebudowę dróg i ciągów pieszo-rowerowych na terenie gminy Warka – przebudowa ul. Wójtowskiej” (FEMA.04.01-IP.01-012/23) , o które Gmina Warka planuje wystąpić.

Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o uzyskaniu zapewnienia źródeł finansowania przedmiotu umowy. Podpisanie umowy i rozliczenie za realizację zakresu umowy będzie możliwe po powyższym pisemnym zawiadomieniu.

Ulica Wójtowska jest drogą wewnętrzna (w trakcie procedury zmiany statusu na drogę gminną – Uchwała w tej sprawie została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego dnia 05.03.2024, wchodzi w życie po 14 dniach od publikacji). W stanie istniejącym ulica Wójtowska, na odcinku objętym zakresem opracowania, posiada częściowo nawierzchnię gruntową, a częściowo bitumiczną. Otoczenie przebudowywanej drogi stanowi głównie zabudowa mieszkalna jednorodzinna. Skrzyżowanie z ul. Polną i Nowakowskiego oraz fragment ul. Nowakowskiego przewidziany do przebudowy jest o nawierzchni bitumicznej i gruntowej. Na części działki nr 1911 przeznaczonej do budowy drogi stoją budynki planowane do rozbiórki. Teren na którym ma powstać zbiornik na wody opadowe jest częściowo o nawierzchni bitumicznej, częściowo gruntowej. Ulica Wójtowska jest drogą, która prowadzi do przystanku kolejowego – Warka Miasto.

Lokalizacja inwestycji
Przebudowa realizowana będzie na działkach:
1404/3 – ul. Wójtowska (dr – własność Gmina Warka)
1383 – w ramach budowy fragmentu chodnika i miejsc postojowych (dr – własność Gmina Warka)
159/1 – działka kolejowa (Tk – własność Skarb Państwa, użytkowanie wieczyste Polskie Koleje Państwowe S.A.)
2895/1 – ul. Polna - w ramach włączenia w skrzyżowanie (dr – własność Gmina Warka)
1911 – ul. Nowakowskiego (dr/B – własność Gmina Warka)


Zakres
Odcinek przewidziany do przebudowy posiada długość ok. 315 m. Po przebudowie odcinek przewidziany do dofinansowania będzie miał drogę o jezdni bitumicznej (nawierzchnia twarda ulepszona), jednojezdniową, dwukierunkową o szerokości jezdni 5,0 ÷ 6,0 m, z obustronnymi chodnikami o szerokości 2 ÷ 2,3 m. Zniwelowana zostanie różnica wysokości na odcinku od skrzyżowania z ul. Krawczyka i wykonane zostaną nasypy i mury oporowe. W pasie ul. Wójtowskiej wykonane zostaną zatoki do parkowania w sposób prostopadły (o głębokości 5,0 m). W ramach inwestycji przebudowane zostaną zjazdy (wszystkie zjazdy planowane jako zjazdy zwykłe). Przebudowany zostanie zjazd do drogi wewnętrznej prywatnej znajdującej się wzdłuż linii kolejowej nr 8 stanowiący jednocześnie dojazd do istniejącego zbiornika na wody opadowe i do wejścia na przystanek kolejowy Warka-Miasto. W pasie ul. Feliksa Nowakowskiego zaprojektowano drogę dla pieszych i rowerów, jako przedłużenie istniejącej drogi. Przebudowana zostanie istniejąca droga rowerowa wzdłuż przedmiotowego odcinka ul. Nowakowskiego. Planowane jest wybudowanie odcinka drogi dla pieszych i rowerów łączącego ścieżkę pieszo-rowerową na ul. Nowakowskiego ze ścieżką na ul. Polnej.
Rozebrane zostaną kolidujące budynki oraz przebudowane kolizje wodociągowe. Dla jezdni ulic zaprojektowano spadek jezdni daszkowy o nachyleniu poprzecznym 2% oraz jednostronny o nachyleniu 2%. Droga zyska oznakowanie pionowe i poziome, w tym wykonane zostaną przejścia dla pieszych doświetlone wg. wytycznych Ministerstwa Infrastruktury dla projektowania infrastruktury dla pieszych oraz przejazd dla rowerów, spowolnienie ruchu za pomocą progów zwalniających i ograniczenia prędkości oraz wyspy dzielącej na przejściu dla pieszych. Planowany jest także przystanek autobusowy. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa - zaprojektowano wpusty, przykanaliki, studnie, kanały oraz zbiorniki retencyjno-rozsączające. Wody ze zbiornika odprowadzane będą do rowów kolejowych, zgodnie z posiadanym pozwoleniem wodnoprawnym. Wykonane zostanie oświetlenie uliczne typu LED, w tym ograniczanie jasności oświetlenia
w okresie bezruchu. Demontowane oprawy zapakowane przekazać protokolarnie do Zamawiającego
w miejsce przez niego wskazane.
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania oznakowania pionowego i poziomego, zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. Ponadto Wykonawca na swój koszt i własnym staraniem dokona zgłoszenia zamiaru wprowadzenia stałej organizacji ruchu do zarządzającego ruchem i uzyska potwierdzenie odbioru SOR przed odbiorem końcowym.
Wykonawca na swój koszt i własnym staraniem zapewni organizację robót na czas budowy. Zapewni projekt czasowej organizacji ruchu, jego zaopiniowanie i zatwierdzenie oraz ustawienie i utrzymanie przez cały okres prowadzenia robót w należytym stanie.
Tereny zielone należy obsiać trawą po wcześniejszym humusowaniu.

Dalszy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6281508,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6281508,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6281508,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7971729813

7.3.3)Ulica

Asfaltowa 2

7.3.4)Miejscowość

Jasieniec

7.3.5)Kod pocztowy

05-604

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

branża elektryczna, branża kanalizacyjna

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6281508,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Warka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 281 509 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o. (Jasieniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.