Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
385 605 zł
Umowa zawarta
14 stycznia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 385 605 zł – 424 350 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup przyczepy ciągnikowej oraz ciągnika z osprzętem

Zamawiający Gmina Smętowo Graniczne (Smętowo Graniczne, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup przyczepy ciągnikowej oraz ciągnika z osprzętem”, wybierając ofertę wykonawcy Amatech Jarosław Poznański. Wartość umowy: 385 605 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Smętowo GraniczneSmętowo Graniczne, Pomorskieopublikowano 9 lutego 2026
Wartość umowy
385 605 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Amatech Jarosław Poznański (Czarlin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 385 605,00 zł (umowę zawarto 14 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 385 605,00 zł do 424 350,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Smętowo Graniczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675669

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 10

1.5.2.)Miejscowość

Smętowo Graniczne

1.5.3.)Kod pocztowy

83-230

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sylwia.gajewska@smetowograniczne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.smetowograniczne.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b6de5b35-8463-45cc-90e5-3ff3f65a0304

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup przyczepy ciągnikowej oraz ciągnika z osprzętem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b6de5b35-8463-45cc-90e5-3ff3f65a0304

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00102800

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026549/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup przyczepy ciągnikowej oraz ciągnika z osprzętem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00577358

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-271/20/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa przyczepy ciągnikowej o ładowności minimum 4000 kg oraz fabrycznie nowego ciągnika wraz z osprzętem z datą produkcji nie wcześniejszą niż 2025 r. wraz z ładowaczem czołowym.
Przedmiot zamówienia musi być w pełni sprawny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych oraz spełniać wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe określone w szczegółowym opisie zamówienia. Sprzęt powinien posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych i instrukcję obsługi w języku polskim.
Zamawiający wymaga by ciągnik objęty był min. 24 miesięcznym okresem gwarancji. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt i na własne ryzyko, adres dostawy: ul. Kosznickiego 3, 83-230 Smętowo Graniczne.
Wykonawca musi być autoryzowanym dealerem producenta oraz posiadać stacjonarny serwis w odległości do 100 km od siedziby Zamawiającego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ - OPZ.
3. W przypadku wystąpienia w Opisie Przedmiotu Zamówienia nazw materiałów lub przyjętej technologii należy je zrozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych.
4. Rozwiązania równoważne:
1) jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych;
2) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez
zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami;
3) w przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

16500000-0 - Przyczepy lub naczepy samozaładowcze i wyładowcze do celów rolniczych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

385605,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

424350,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

385605,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Amatech Jarosław Poznański

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5921948825

7.3.3)Ulica

Klonowa 16

7.3.4)Miejscowość

Czarlin

7.3.5)Kod pocztowy

83-110

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

385605,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Smętowo Graniczne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Smętowo Graniczne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 385 605 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Amatech Jarosław Poznański (Czarlin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.