"Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rumi z podziałem na trzy części".
Zamawiający Gmina Miejska Rumia (Rumia, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „"Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rumi z podziałem na…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 262 405 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=624, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie
12 listopada 2024
Termin ofert: 20 listopada 2024 10:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
17 stycznia 2025
4 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
03 marca 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
10 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
10 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
23 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
06 lutego 2026
- Wykonanie umowy
06 lutego 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 lutego 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIEJSKA RUMIA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 191675178 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Sobieskiego 7 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rumia |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 84-230 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL634 - Gdański |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 586796574 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniapubliczne@um.rumia.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.rumia.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5dff9975-d264-4cb4-87b6-660221de393d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00099038 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-02-06 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00589466 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | "Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rumi z podziałem na trzy części". |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1) | Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rumi z podziałem na trzy części | Część 1: Różne artykuły spożywcze, produkty mleczarskie, produkty mączne, 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – załącznik A do SWZ, b) Część 1 obejmująca zakup i dostawę różnych artykułów spożywczych, produktów mleczarskich, produktów mącznych, - Zbiorcze zestawienie artykułów żywnościowych – załącznik nr 1a*. c) Wzór umowy – załącznik nr 8 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 15800000-6 - Różne produkty spożywcze |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-02-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-02-12 do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MLH Marita Laga |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 587172763 |
| 4.3.3.) | Ulica | Gdańska 65 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Władysławowo |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 84-120 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 120777,86 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00045590/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wysokość przewidzianych środków okazała się niewystarczająca z uwagi na nieprzewidziane zwiększenie się liczby dzieci |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Maksymalna kwota jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację niniejszego zamówienia wynosi 140 723,51 zł brutto (słownie: sto czterdzieści tysięcy siedemset dwadzieścia trzy złote 51/100)”. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 19945,65 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 137251,12 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.