Budowa zjazdu technicznego w miejscu istniejącego zejścia na plażę nr. 4
Zamawiający Gmina Ustronie Morskie (Ustronie Morskie, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa zjazdu technicznego w miejscu istniejącego zejścia na plażę nr. 4”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3407, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Zachodniopomorskie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA USTRONIE MORSKIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920512 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rolna 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ustronie Morskie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 78-111 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@ustronie-morskie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.ustronie-morskie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00098405 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-02-06 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00069156 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie 4) zdolności technicznej lub zawodowej: A. Minimalny poziom zdolności Wykonawcy: Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie budowli ochrony brzegów morskich lub innych budowli zlokalizowanych w pasie technicznym, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 15 kwietnia 2025 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać morskie budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie, posadowionych na palach, wykonywanych w gruncie w strefie bezpośredniego oddziaływania morza, o wartości każdej z robót nie mniejszej niż 600 000,00 zł brutto. B. Minimalny poziom zdolności osób skierowanych do realizacji zamówienia: Warunek w rozumieniu Zamawiającego spełni Wykonawca, który dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, spełniającymi minimalne warunki w zakresie kwalifikacji zawodowych jak poniżej: kierownik budowy 1 osoba posiadająca: a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej bez ograniczeń lub równoważne. b) doświadczenie polegające na kierowaniu co najmniej 2 (dwiema) zakończonymi robotami budowlanymi podobnymi do przedmiotu zamówienia tj. pracami polegającymi na budowie/przebudowie/rozbudowie/ budowli ochrony brzegów morskich i innych budowli znajdujących się w pasie technicznym, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 15 kwietnia 2025 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać morskie budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie, posadowionych na palach wykonywanych w gruncie w strefie bezpośredniego oddziaływania morza o wartości nie mniejszej niż 600 000,00 zł brutto każda. Po zmianie: 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie 4) zdolności technicznej lub zawodowej: A. Minimalny poziom zdolności Wykonawcy: Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie budowli ochrony brzegów morskich lub innych budowli zlokalizowanych w pasie technicznym, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 15 kwietnia 2025 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać morskie budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie, posadowionych na palach, wykonywanych w gruncie w strefie bezpośredniego oddziaływania morza, o wartości każdej z robót nie mniejszej niż 600 000,00 zł brutto. B. Minimalny poziom zdolności osób skierowanych do realizacji zamówienia: Warunek w rozumieniu Zamawiającego spełni Wykonawca, który dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, spełniającymi minimalne warunki w zakresie kwalifikacji zawodowych jak poniżej: kierownik budowy 1 osoba posiadająca: a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej bez ograniczeń lub równoważne. b) doświadczenie polegające na kierowaniu co najmniej 2 (dwiema) zakończonymi robotami budowlanymi podobnymi do przedmiotu zamówienia tj. pracami polegającymi na budowie/przebudowie/rozbudowie/ budowli ochrony brzegów morskich i innych budowli znajdujących się w pasie technicznym, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 15 kwietnia 2025 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać morskie budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie, posadowionych na palach wykonywanych w gruncie w strefie bezpośredniego oddziaływania morza o wartości nie mniejszej niż 600 000,00 zł brutto każda. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.