WYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA ROKITA W ROKU 2025
Zamawiający Nadleśnictwo Rokita (Przybiernów, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „WYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA ROKITA W ROKU 2025”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 16 966 582 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=162, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
15 wpisów- Zmiana ogłoszenia
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 stycznia 2026
1 wykonawca - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Nadleśnictwo Rokita |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 810539261 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rokita 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Przybiernów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 72-110 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL428 - Szczeciński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | rokita@szczecin.lasy.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://rokita.szczecin.lasy.gov.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-dc2241a3-8b8b-4a1c-98f1-d1fb4d62041c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00087507 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/S 211-657479 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | WYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA ROKITA W ROKU 2025 |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-12-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-01-02 do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Usługi Leśne Leszek Woźniak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8561009184 |
| 4.3.3.) | Ulica | Polna 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Przybiernów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 72-110 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1899087,04 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/S 14-43096 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | |
| 1. | W trakcie realizacji Umowy, z uwagi na zwiększenie zapotrzebowania Zamawiającego na dodatkowe czynności | SADZ 1R – Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym, koniecznym stało się rozszerzenie zakresu przedmiotowego Umowy. 2. Zgodnie z art. 455 ust. 2 PZP, dopuszczalne są zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, których łączna wartość jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy, w przypadku zamówień na usługi lub dostawy, albo 15% w przypadku zamówień na roboty budowlane, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy; 3. Łączna wartość zmiany wprowadzonej Aneksem na podstawie art. 455 ust. 2 PZP, jest mniejsza niż 10% wartości pierwotnej Umowy i wynosi 6 615,00 zł brutto. Zmiana ta jest mniejsza niż progi unijne oraz nie powoduje zmiany ogólnego charakteru Umowy. 4. Zmiana, o której mowa powyżej jest zmianą dopuszczalną w świetle postanowień art. 455 ust. 2 PZP. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Strony postanawiają rozszerzyć zakres przedmiotowy Umowy o następujące grupy czynności | Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym SADZ 1R. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 6615,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji Umowy, z uwagi na zwiększenie zapotrzebowania Zamawiającego na dodatkowe czynności: OPR-PSPAL – Opryski środkami ochrony roślin opryskiwaczem plecakowym z napędem silnikowym, koniecznym stało |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Strony postanawiają rozszerzyć zakres przedmiotowy Umowy o następujące grupy czynności | Opryski środkami ochrony roślin opryskiwaczem plecakowym z napędem silnikowym OPR-PSPAL. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1482,62 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1487060,90 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.