Budowa ulicy Wierzbowej w Rokietnicy - etap II od ul. Miłej do S11
Zamawiający Gmina Rokietnica (Rokietnica, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa ulicy Wierzbowej w Rokietnicy - etap II od ul. Miłej do S11”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 963 480 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
22 stycznia 2026
Termin ofert: 6 lutego 2026 08:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
29 stycznia 2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
13 marca 2026
15 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Rokietnica |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 631258543 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Golęcińska 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rokietnica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 62-090 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL418 - Poznański |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | urzad@rokietnica.pl |
| 1.4.8.) | Numer faksu | urzad@rokietnica.pl |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@rokietnica.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.rokietnica.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00081728 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-01-29 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00058452 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 6.4.1. | Informacje dotyczące wadium Przed zmianą | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Oferta musi zostać zabezpieczona wadium w wysokości 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy PLN). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) poręczeniach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299). 4. Wadium wnoszone w formie pieniądza, musi zostać przekazane przelewem na konto zamawiającego, Numer rachunku: 19 9043 1041 3041 0023 9110 0028 Zamawiający zaleca, aby: 1) w tytule przelewu wskazać numer postępowania; (ZP.271.2.2026) – Budowa ul. Wierzbowej. 2) w przypadku wpłaty z konta prywatnego (gdy brak jest nazwy wykonawcy w nazwie konta), do tytułu przelewu dodać informację o nazwie wykonawcy, którego oferta zostaje zabezpieczona. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp; 2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) jako beneficjenta poręczenia lub gwarancji wskazano zamawiającego; 7) musi zostać podpisane elektronicznie przez wystawcę - i w takiej formie, bez opatrywania dodatkowym podpisem wykonawcy, powinno zostać dołączone do oferty. 6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp - zostanie odrzucona. 7. Wadium dla grupy wykonawców występujących wspólnie może być wniesione przez jednego z członków grupy. W dokumencie gwarancji powinny być wskazane podmioty należące do grupy wykonawców lub co najmniej informacja, że zleceniodawca gwarancji składa ofertę w ramach takiej grupy, a fakt ten został zaakceptowany przez gwaranta. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy Pzp Po zmianie: 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Oferta musi zostać zabezpieczona wadium w wysokości 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy PLN). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310,836 i 1572). 4. Wadium wnoszone w formie pieniądza, musi zostać przekazane przelewem na konto zamawiającego, Numer rachunku: 19 9043 1041 3041 0023 9110 0028 Zamawiający zaleca, aby: 1) w tytule przelewu wskazać numer postępowania; (ZP.271.2.2026) – Budowa ul. Wierzbowej. 2) w przypadku wpłaty z konta prywatnego (gdy brak jest nazwy wykonawcy w nazwie konta), do tytułu przelewu dodać informację o nazwie wykonawcy, którego oferta zostaje zabezpieczona. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp; 2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) jako beneficjenta poręczenia lub gwarancji wskazano zamawiającego; 7) musi zostać podpisane elektronicznie przez wystawcę - i w takiej formie, bez opatrywania dodatkowym podpisem wykonawcy, powinno zostać dołączone do oferty. 6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp - zostanie odrzucona. 7. Wadium dla grupy wykonawców występujących wspólnie może być wniesione przez jednego z członków grupy. W dokumencie gwarancji powinny być wskazane podmioty należące do grupy wykonawców lub co najmniej informacja, że zleceniodawca gwarancji składa ofertę w ramach takiej grupy, a fakt ten został zaakceptowany przez gwaranta. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy Pzp |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.