Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Druk i dostawa książki dla dzieci Jak to działało? Mechanizmy zamku w Malborku dla Muzeum Zamkowego w Malborku

Zamawiający Muzeum Zamkowe w Malborku (Malbork, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Druk i dostawa książki dla dzieci Jak to działało? Mechanizmy zamku w Malborku dla Muzeum…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Muzeum Zamkowe w MalborkuMalbork, Pomorskie (powiat Malborski →)opublikowano 29 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 179 928 zł
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

MUZEUM ZAMKOWE W MALBORKU

1.2.)Oddział zamawiającego

Zamek Malbork

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000276073

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Starościńska 1

1.4.2.)Miejscowość

Malbork

1.4.3.)Kod pocztowy

82-200

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.4.7.)Numer telefonu

556470802

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zamek.malbork.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zamek.malbork.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dc2ad0ac-595e-4f8d-b897-4ba08451e94a

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00081109

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00497705

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Druk i dostawa książki dla dzieci Jak to działało? Mechanizmy zamku w Malborku dla Muzeum Zamkowego w Malborku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest druk i dostawa książki dla dzieci pn

„Jak to działało? Mechanizmy zamku w Malborku”, opracowanej na podstawie tekstu Ryszarda Rząda. Jest to pierwsze wydawnictwo Muzeum Zamkowego w Malborku skierowane do najmłodszego odbiorcy, a) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest ujęty w załączniku nr 1 do SWZ tj. projekcie umowy i załączniku nr 2 do SWZ, tj. opisie przedmiotu zamówienia, b) zgodnie z art. 99 ust 6 ustawy PZP Zamawiający w załączniku nr 2 do SWZ określił proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniające wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (możliwość zastosowania innych materiałów oraz określone w tym zakresie wymagania Zamawiającego). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest do złożenia w formularzu oferty (załącznik nr 3 do SWZ) oświadczenia dot. zastosowanych materiałów. 2. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP w sytuacji, gdyby w załącznikach do SWZ tj. projekcie umowy lub opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy PZP, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

3.9.)Główny kod CPV

79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-12

4.2.)Okres realizacji zamówienia

42 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Argraf Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5240004170

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

192150,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00578297/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-01-02

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

192150,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Informacja od pracownika merytorycznego : Zamawiający nie naliczył kar umownych, zwłoka nie wystąpiła z winy Wykonawcy oraz Zamawiający nie poniósł szkody w związku z zaistniałą sytuacją.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79823000-9Usługi drukowania i dostawy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
179 928 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
54 372 zł413 250 zł
Rozstęp międzykwartylowy
358 878 zł
Źródło próbki
CPV 79823000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
54 372 zł
Mediana
179 928 zł
Górny kwartyl
413 250 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.