Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 068 870 zł
Umowa zawarta
20 stycznia 2026
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 928 958 zł – 1 672 731 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 15% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utworzenie 24 miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w gminnym klubie dziecięcym w miejscowości Konopnica, 98-313 Konopnica”- prace adaptacyjne

Zamawiający Gmina Konopnica (Konopnica, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Utworzenie 24 miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w gminnym klubie…”, wybierając ofertę wykonawcy WiKos Krzysztof Węzikowski. Wartość umowy: 1 068 870 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina KonopnicaKonopnica, Łódzkieopublikowano 29 stycznia 2026
Wartość umowy
1 068 870 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WiKos Krzysztof Węzikowski (Sieradz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 068 870,00 zł (umowę zawarto 20 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 928 957,89 zł do 1 672 730,70 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KONOPNICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934631

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 15

1.5.2.)Miejscowość

Konopnica

1.5.3.)Kod pocztowy

98-313

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@konopnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.konopnica.finn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/konopnica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utworzenie 24 miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w gminnym klubie dziecięcym w miejscowości Konopnica, 98-313 Konopnica”- prace adaptacyjne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8843e506-36a1-4746-9a91-aa5cf035f848

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00079404

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00008815/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Utworzenie 24 miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w gminnym klubie dziecięcym w miejscowości Konopnica, 98-313 Konopnica- prace budowalne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach programu MALUCH+

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00529549

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKO.271.1.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania budynku przedszkola w Konopnicy na klub dziecięcy wraz z przebudową schodów zewnętrznych i budową tarasu, działki ewid. nr 441 oraz 442/2, obręb Konopnica, gmina Konopnica. W ramach zadania, należy dostosować pomieszczenia istniejącego budynku, na pomieszczenia klubu dziecięcego. Wiąże się to z przebudową istniejącego wejścia do budynku, zmianą organizacji pomieszczeń oraz budową tarasu Budynek wyposażony będzie w instalacje wewnętrzne tj. instalację elektryczną, instalację fotowoltaiczną, instalację wodociągową, c.o., wentylację mechaniczną i grawitacyjną i instalację kanalizacyjną. Przyłącza wody i kanalizacji do budynku - istniejące, ogrzewanie z istniejącej kotłowni.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45262520-2 - Roboty murowe

45410000-4 - Tynkowanie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

928957,89 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1672730,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1068870,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WiKos Krzysztof Węzikowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

827-20-92-902

7.3.4)Miejscowość

Sieradz

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1068870 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Konopnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Konopnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 068 870 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WiKos Krzysztof Węzikowski (Sieradz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.