Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
241 147 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1„Opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta Rabka-Zdrój” Przedmiotem zamówienia dla części I jest usługa opróżniania koszy ulicznych na terenie miasta Rabka-Zdrój w 2026 r. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie
    Cena wybranej oferty
    219 050 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2„Opróżnianie koszy ulicznych na terenie sołectw: Chabówka, Ponice i Rdzawka” Przedmiotem zamówienia dla części II jest usługa opróżniania koszy ulicznych na terenie sołectw: Chabówka, Ponice i Rdzawka w 2026 r. Szczegółowy zakres przedmiotu
    Cena wybranej oferty
    22 097 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podjęcia działań w trybie interwencyjnym40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój w 2026 roku

Zamawiający Gmina Rabka-Zdrój (Rabka-Zdrój, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy Zakłady Komunalne Sp. z o.o. Łączna wartość ofert: 241 147 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Rabka-ZdrójRabka-Zdrój, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 28 stycznia 2026
Łączna wartość ofert
241 147 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 grudnia 2025

    Termin ofert: 30 grudnia 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 stycznia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Zakłady Komunalne Sp. z o.o. (część 1); Zakłady Komualne Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość wybranych ofert: 241 146,72 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rabka-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Rabka-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

34-700

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@rabka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rabka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/rabka

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7070cdd4-1d21-48be-ab47-e3a21f5d571f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00076425

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00072677/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Opróżnianie koszy ulicznych w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00606831

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IRG.271.72.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

280000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: „Opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta Rabka-Zdrój”

Przedmiotem zamówienia dla części I jest usługa opróżniania koszy ulicznych na terenie miasta Rabka-Zdrój w 2026 r.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

4.5.5.)Wartość części

250000 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II: „Opróżnianie koszy ulicznych na terenie sołectw: Chabówka, Ponice i Rdzawka”

Przedmiotem zamówienia dla części II jest usługa opróżniania koszy ulicznych na terenie sołectw: Chabówka, Ponice i Rdzawka w 2026 r.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.)Wartość części

30000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

219049,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

237400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

219049,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakłady Komunalne Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7350008425

7.3.3)Ulica

Kilińskiego 46B

7.3.4)Miejscowość

Rabka-Zdrój

7.3.5)Kod pocztowy

34-700

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

200795,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-02-01 do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

22096,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

32400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

22096,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakłady Komualne Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7350008425

7.3.3)Ulica

Kilińskiego 46B

7.3.4)Miejscowość

Rabka-Zdrój

7.3.5)Kod pocztowy

34-700

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

20255,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-02-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90600000-3Usługi sprzątania oraz usługi sanit…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
373 000 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 650 zł1 192 010 zł
Rozstęp międzykwartylowy
992 360 zł
Źródło próbki
CPV 90600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 650 zł
Mediana
373 000 zł
Górny kwartyl
1 192 010 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rabka-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rabka-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 241 147 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90600000-3 (Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakłady Komunalne Sp. z o.o. (Rabka-Zdrój). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.